Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie Usuwanie artefaktów ze zdjęć

    Witam!
    Mam pewien problem. Podczas wizyty w Chorwacji zrobiłem około 400 zdjęć nikonem D70.
    Po dokładnej analizie w domu okazało się że na większości mam 2 okrągłe artefakty w lewej górnej części zdjęcia. Okazało się że to dwa maluteńkie paproszki na matrycy, które już zdmuchnąłem gruszką
    Problem na zrobionych juz zdjęciach mimo to pozostał
    Próbowałem opcji Image Dust Off w Nikon Capture Editor 4.1.2 (wykonałem wcześniej plik NDF jeszcze z artefaktami) ale wyskakuje błąd następującej treści: "One or more Dust Off ref fotos where found, but none of them closely match the active image. Would you like to use the closest match?" po czym następuje chwila pracy i aplikacja wylatuje w powietrze. W folderze ze zdjęciami znajduje się tylko jeden plik NDF zawierający te artefakty. Mam Windows XP.
    Może Ktoś poradził sobie z tym problemem, a może Ktoś ma jakiś batch który mógłby się przydać w takim przypadku?
    Za wszelaką pomoc z góry dziękuję
    Piotr

  2. #2

    Domyślnie

    Zapisz plik porownawczy w jakims folderze (menu Image Dust Off - zapisz [dobrze wykonany plik ma charakterystyczna szachownice w ikonie]). Otworz fote do korekcji. Zaladuj plik z wskazanej lokalizacji (znowu z menu Image Dust Off - Load) i powinno byc ok. U mnie dziala na XP Pro.

    Ps. Z menu rozwijanego Image Dust Off oczywiscie...

  3. #3
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie usuwanie artefaktów

    Zapisz plik porownawczy w jakims folderze (menu Image Dust Off - zapisz [dobrze wykonany plik ma charakterystyczna szachownice w ikonie]). Otworz fote do korekcji. Zaladuj plik z wskazanej lokalizacji (znowu z menu Image Dust Off - Load) i powinno byc ok. U mnie dziala na XP Pro.

    Dzięki za pomoc ale nie rozumiem jak mam zapisać plik skoro on został zapisany przez aparat (na wizjerku była widoczna czarno-biała szachownica. Ikona w Windows jest taka jak dla nierozpoznanych plików choć rozszerzenie to NDF.
    Próbowałem zapisać "coś" z menu Image Dust Off i wówczas ikona była jak mówisz czerwono-biała szachownica.
    Mam tylko plik stworzony przez D70 wg. instrukcji i chyba nic już nie da się z tym zrobić, a może nie?
    Pozdrawiam
    Piotr

  4. #4

    Domyślnie

    Piotrze. Po kolei. Plik ktory masz na karcie (ten porownawczy), wrzuc sobie na dysk lokalny. Otworz NC i w opcjach rozwijanych Image Dust Off kliknij w SAVE, znajdz go i ustal nazwe dla pliku o ktorym mowimy (np. date wykonania co ulatwi Ci odniesienie do czasu w jakim chcesz usunac konkretne artefakty). Pozniej otworz plik/pliki ktore chcesz edytowac i znowu z opcji rozwijanej wskaz LOAD. Domyslnie NC pokaze Ci zapisany przed momentem plik. Reszta dzieje sie automatycznie. Ot wszystko.

  5. #5
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Witam!

    Dzięki za wiele cierpliwości

    Wiesz Adminie, próbuje tak robić jak mówisz, ale NC nie widzi tych plików zapisanych w D70. Prześlę Ci może je czy co?
    Trochę tracę już wiarę że coś się uda zrobić, choć z drugiej strony są jeszcze programy graficzne...

    (Jeśli się zgodzisz wyślę ten mój NDR do Ciebie)

    Pozdrawiam
    Piotr

  6. #6

    Domyślnie

    No pewnie, smialo wysylaj.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •