Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazziz Zobacz posta
    A problemów z AF i chlapaniem olejem nie masz? )))
    skoro sam odpowiadasz na zadane wczesniej pytanie, to przemyśl jaki był sens pytać o to?


    ps. nadawce poprosimy o wstawienie przykladowego zdjecia z d70 oraz d7k dla porównania
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazziz Zobacz posta
    Zauważ, że w D7000 masz balans bieli Auto1 i Auto2 - a dwójka da cieplejsze kolory, polecam poza oświetleniem żarówkowym korzystać jednak z dwójki jeśli używasz AWB, bo obrazek jest przyjemniejszy.
    Do tego pobaw się Picture Control - ustaw sobie np. Vivid (żywe kolory), to też można potem modyfikować - odcień, nasycenie itd.
    tylko czy takie regulacje mają sens jak wszystkie foty strzelam w RAWach? W przypadku balansu bieli to na 100% koryguje się później ale jak jest z PictureControl ma sens to ustawiać jeśli później i tak koryguję RAW w Lightroomie?

  3. #13

    Domyślnie

    szymic1 jak dla mnie fotki są ok, jedynie w tej z przewagą drzew niewykluczone że dało by się bardziej wyciągnąć zieleń..
    ale i tak sa przyjemne dla oka...

    co do samego body to napisz czy odczułeś jakieś nieprawidłowości z AF?
    jakich producentów szkła podpinałeś?
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymic1 Zobacz posta
    tylko czy takie regulacje mają sens jak wszystkie foty strzelam w RAWach? W przypadku balansu bieli to na 100% koryguje się później ale jak jest z PictureControl ma sens to ustawiać jeśli później i tak koryguję RAW w Lightroomie?
    Tylko ViewNX i Capture NX odczytują ustawienia Picture Control.
    Adobe stwierdziło, że nie ma zamiaru się w to bawić (gdzieś na ich stronie jest podobna odpowiedź).
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Tylko ViewNX i Capture NX odczytują ustawienia Picture Control.
    Adobe stwierdziło, że nie ma zamiaru się w to bawić (gdzieś na ich stronie jest podobna odpowiedź).
    powstaje pytanie, jaką uznałby autor za bardziej korzystną kolorystykę (D70 vs D7000) robiąc w RAW i wołając w ACR ?
    z tym wysyceniem trochę racji ma.
    a przykładowe fotki z Pirenejów jak dla mnie prześwietlone, na D70 to nie miało miejsca, on z reguły nie doświetlał i nie było na nim przepałów chyba że mocno kontrastowo scena naświetlana...
    Nikon i podróże ...


  6. #16

    Domyślnie

    Przy takim świetle chciałeś wyciągnąć lepsze kolory?
    Pamiętam jak pierwszy raz poczułem się zaskoczony, że na zdjęciach jest blado ale to było 2 puchy i parę lat temu...

    Taka drobna porada, jeśli chcesz mieć podobne efekty jak na d70 to skręć korekcję ekspozycji o 1-2 działki.
    Ostatnio edytowane przez galaza ; 14-01-2013 o 21:58
    Wypijmy za blendy...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galaza Zobacz posta
    Przy takim świetle chciałeś wyciągnąć lepsze kolory?
    Wiesz możesz mieć racje. Nie twierdzę, że warunki były doskonałe ale jakieś takie mam wrażenie, że rezultat powinien być lepszy..zwłaszcza, że pamiętam mniej więcej jak to wyglądało w 'realu'. Chociaż wiadomo jak to jest z odczuciami..aparat jest bardziej obiektywny.

    Co do NEF to
    http://szymanskich.net/pub/D7000/Pireneje2012-2837.NEF
    http://szymanskich.net/pub/D7000/Pireneje2012-2766.NEF
    http://szymanskich.net/pub/D7000/Pireneje2012-2793.NEF - zwłaszcza tu kolory są bladziuchne i wszystko wygląda 'płasko'

  8. #18

    Domyślnie

    Wg mnie to jeżeli chodzi o możliwości z pliku to nie ma co porównywać z D70... Pierwszy raz miałem okazję zapodać do LR pliki z D7000 i rzeczywiście jak na takie sceny to jest bardzo dobrze... W puszce masz ustawione adobe RGB ...czy ja muszę coś dodawać o kolorach.... Najpierw siebie w pierś - później aparatem o skały jeżeli to jego wina....Nie znam D7000 ale wyostrzanie na +3 to może warto jeszcze lekko podnieść...żeby jpg wyglądał od razu lepiej...
    Ostatnio edytowane przez siwyozzman ; 15-01-2013 o 00:26

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siwyozzman Zobacz posta
    Wg mnie to jeżeli chodzi o możliwości z pliku to nie ma co porównywać z D70... Pierwszy raz miałem okazję zapodać do LR pliki z D7000 i rzeczywiście jak na takie sceny to jest bardzo dobrze... W puszce masz ustawione adobe RGB .
    ostatnio przestawiłem na sRGB, co prawda nie powinno mieć to wielkiego (moim zdaniem) znaczenia dla RAW jeśli mam dobrze skalibrowany monitor ale tak czy siak przestawiłem w aparacie na sRGB. Przestawiłem niedawno to jeszcze ciężko mi osądzać czy jest lepiej.
    Co do 'bardzo dobrze' to rozumiem że mówisz właśnie o tych rawach co podesłałem? Tak jak pisałem wcześniej może rzeczywiście za bardzo przyzwyczaiłem się do d70 bo miałem ją prawie 7 lat i po prostu teraz jak jest inaczej to uznaje że jest gorzej. Pamiętam, że na początku w d70 uważałem, że jest dużo gorzej niż na slajdach

  10. #20

    Domyślnie

    Mz masz przeswietlone foty i zakoleguj sie koniecznie z
    polarem...ale dobrym polarem. Info znajdziesz w szukajce.
    Będzie gites...
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •