Close

Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 342
  1. #1

    Domyślnie szybkie porównanie Nikona D3s z D4

    Cześć,
    domyślam się, ż już to było wielokrotnie wałkowane ale jakoś nie znajduje tego akurat porównania w gąszczu waszych postów. Jestem coraz bliżej kupna D4 i potrzebuję twardego potwierdzenia, że dobrze robię. Mam w tej chwili D3s co zyskam jeśli go zmienię na D4
    Oczywiście wiem, że 4 mpx więcej na matrycy oraz rozbudowany tryb filmowania ale tak naprawdę co jeszcze?
    Gdzieś w sieci widziałem porównania wysokich ISO i jakoś nie widzę kolosalnych różnic.
    Problemu bym nie robił gdyby D4 miała chociaż te 18-20 mpx ale 16 to chyba stosunkowo mało w porównaniu do 12 D3s
    NikonyD850, Z6, D810, i cała szklarnia...

  2. #2

    Domyślnie

    w wyzszym ISO nie zobaczysz roznic, bardziej w DR na nizszym ISO, szybszy i pewniejszy af (sledzenie), ergonomia (joysticki i te sprawy)
    na minus to 2 rozne typy kart, nowe baterie (jesli chcesz miec zapas)

    w stosunku do d3s to imho jest ewolucja (ze zmianami na plus, ale tez i paroma na minus) a nie rewolucja
    no i cena zmiany to tak pi razy oko po sprzedazy starego body +10 tys

    podobnie jak ty mam d3s i d800 i zmieniac tego pierwszego na d4 imho sie nie do konca oplaca - imho body jest na tyle dobre
    a roznice na tyle wielkie ze chyba mozna spokojnie przeczekac jedna generacje (do d5)
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 10-01-2013 o 19:16

  3. #3

    Domyślnie

    no ale af jest już praktycznie idealny jak porównuje D3s z D800 to D3s jest demonem prędkości i niezawodności czy coś tu można jeszcze poprawić ? Czego mi brakuje w D3s to więcej skrajnych pól ostrości ale z tego co widzę to D4 ma te same pola
    NikonyD850, Z6, D810, i cała szklarnia...

  4. #4

    Domyślnie

    Ja w styczniu tego roku po analizie za i przeciw zmieniłem wysłużonego D3 na D3s. D4 według mnie dawał za mało jak na różnicę cenową. Co zyskasz: tryb video ulepszony, 4 mpx więcej, podświetlane przyciski Ale pomyśl o: karty pamięci (w d3s lecisz w dwóch slotach na CF, w d4 nowy dziwny format do którego na dzień dzisiejszy karty produkują dwie firmy: Lexar i Sony); aku - jak masz jakieś po d3s to musisz kupić nowe. No i najważniejsze. Cena Ja postanowiłem na razie "męczyć się" na D3s, za jakiś czas jak zrobią upgrade D4 (lub D5) będę myślał o zmianach. Może wtedy różnice pomiędzy modelami będą znacz n ie bardziej widoczne.

  5. #5

    Domyślnie

    tak, np. sledzenie w trybach dynamicznych (opartych na detekcji sceny i wiekszej ilosci pkt af)
    d4 uzywa matrycy od ekspozycji ktora ma kilkadziesiat tys pikseli, d3s 1005 rgb czujnik, wiec przeklada
    sie to na wieksza dokladnosc rozpoznania sceny pod wzgledem ukladu kolorow itp itd, ktore to informacje
    sa pozniej wykorzystywane m.in. przez uklad af to sledzenia jak obiekt przemieszcza sie w kadrze

    fotoprzyrodnicy ktorzy maja d4 i z ktorymi gadalem pod tym wzgledem bardzo chwala sobie wlasnie d4
    imho jesli nie jestes kims kto fotografuje duzo dynamicznych klimatow, wlasnie z uwzgledniem sledzenia
    af w roznych bardziej i mniej skomplikowanych warunkach, to roznic w dzialaniu af bedziesz widzial mniej

  6. #6

    Domyślnie

    no właśnie, trybu śledzenia praktycznie nie używam, właśnie sprawdziłem na allegro - jest jedna karta XQD 16 gb za 800pln - to jest chore!
    i co tu zrobić, tak korci żeby zmienić ale zdrowy rozsądek mówi - nie rób!
    NikonyD850, Z6, D810, i cała szklarnia...

  7. #7

    Domyślnie

    nowy monitor sobie kup jeszcze Ci zostanie :P

  8. #8

    Domyślnie

    kichu dobrze napisał...
    tk, szczerze? Gdybym miał D3s to, pod względem fotograficznym, nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby dopłacać ok.dychy do nowszej puszki (na szczęście udało mi się wyrwać taniej).
    Najbardziej nie podobają mi się dwie rzeczy: brak 2xCF (nie wiem czy nadal jedną xqd 16gb dodają wraz z body w pakiecie) i to, że trzeba mocno oko przykładać do wizjera żeby ogarnąć cały kadr wraz z danymi i drabinką (może mam za mało wyłupiaste oczy).
    Oczywiście nie zniechęcam, to kawał dobrego i niezawodnego sprzętu (choć chyba za krótko go mam żeby coś na ten temat konstruktywnego powiedzieć) charakteryzującego się, przede wszystkim, bdb awb (podkreślam A! - w wielu przypadkach dajemy b5-6 i jest git), bezgłośnymi (totalnie) zdjęciami, podświetleniem przycisków (w ciemnościach i o zmierzchu b.fajna sprawa) oraz (co dla wielu będzie pewnie marginalne) budową bardziej zwartą niż D3.
    No i jeszcze jedna fajna funkcja zaimpletowana w body bardzo mnie się widzi: w zakładce odn.bw mamy, w automatyce, możliwość wybrania opcji AUTO1 (normalny) jak i AUTO2 (Zachowaj ciepłe barwy światła)...
    Oczywiście większość powyższych zalet może być istotnych dla osób lubiących focić od razu w jpg-ach (szybkie zlecenie bez, praktycznie, możliwości późniejszej korekty).

    Mnie przekonał ostatecznie (ale też bardziej serce niż rozsądek pchnęło) ficzer z bezgłośnymi zdjęciami w lv.
    Ostatnio edytowane przez popi ; 10-01-2013 o 21:14
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tk422 Zobacz posta
    Czego mi brakuje w D3s to więcej skrajnych pól ostrości ale z tego co widzę to D4 ma te same pola
    No właśnie, po odesłaniu dwóch Sigm 35/1.4 ze względu na problemy AF z D3 przyszło mi do głowy, czy te problemy nie są spowodowane mniejszą średnicą mocowania obiektywu, niż np. w Canonie, dla pełnej klatki?
    Może to ma znaczenie także dla rozmieszczenia pól ostrości, które się wcale nie zmieniają - nie ewoluują od poprzedniej dekady. Problem ze skrajnymi polami ostrości ma też*przecież D800.

    Też chciałbym by było więcej skrajnych pól ostrości, bo nie jest tak, że w systemie Nikona, dla pełnej klatki, jest to optymalne rozstawienie i jest wiele sytuacji, gdzie trzeba przekadrowywać z tego powodu.

    Sumując jednak wszystkie zebrane dotychczas dane mam wątpliwości co do rozwoju w tym zakresie. Najbliższe ruchy będą dotyczyć, w mojej ocenie, większej ilości pól krzyżowych niż dodania skrajnych.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki, z tego co sprawdzałem to tej karty już nie dodają (choć cena jest podobna do tej co była na początku). D3s mam już ok 2 lata i 230 tysięcy klapnięć i z moim tempem do 300 dojadę przed wakacjami. Tak sobie myślę czy nie jest już czas, żeby go sprzedać ale co wziąć w zamian wychodzi, że nie mam zbyt dużego wyboru tylko D4. Strasznie mnie to irytuje, wychodzi nowy sprzęt, tak wiele droższy od swojego poprzednika i tak mało się od niego różniący
    NikonyD850, Z6, D810, i cała szklarnia...

Strona 1 z 35 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •