Close

Strona 32 z 35 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 311 do 320 z 342
  1. #311

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Na najpoważnjejszych konkursach fotografii prasowej najczęsciej używane ISO to 100-200 a nie jakies wysokie.
    Przyjrzyj się jednak, jaka tematyka wygrywa konkursy repo… Reportaż społeczno-polityczny, w 95% przypadków fotografowany w świetle dnia. Nie dziwne więc, że ISO 100-200. Wygrywają demonstracje, portrety ofiar kataklizmów i wszystko inne, co dzieje się poza pomieszczeniami lub „światłem” nocy. Gdyby zlecenia foto składały się tylko z takiej pracy, to koło tyłka latałoby mi wysokie ISO.


    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Myslisz głównie pod kątem fotografowania sportu na hali - ale to tylko fragment reporterki.
    A gdzie tam! Od lat już nie robię nic w halach sportowych. Może raz na rok coś pstryknę. Niemniej nadal często walczę w kijowo oświetlonych miejscach, kombinując z ISO między 1600 a 3200 i z czasami rzędu 1/125-1/60. Głównie wydarzenia kulturalne w kijowo oświetlonych salach, występy nocne z nieprofesjonalnym / nieprzemyślanym oświetleniem, śluby / wesela, hale fabryczne… Trochę tego jest.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #312

    Domyślnie

    Dla mnie idealnie byłoby jakby Nikon zrobił w końcu porządnego sRAWa, bo to co mam w D810 jest nieużywalne.

    sRAW 12mpix przy matrycy 20mpix w D5 - ideał.
    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    http://instagram.com/adrwoz

  3. #313
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Przyjrzyj się jednak, jaka tematyka wygrywa konkursy repo… Reportaż społeczno-polityczny, w 95% przypadków fotografowany w świetle dnia. Nie dziwne więc, że ISO 100-200. Wygrywają demonstracje, portrety ofiar kataklizmów i wszystko inne, co dzieje się poza pomieszczeniami lub „światłem” nocy. Gdyby zlecenia foto składały się tylko z takiej pracy, to koło tyłka latałoby mi wysokie ISO.
    No widzisz. I myślisz, że nikon wypuści body bez ISO 100 skoro jest tak często używane?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #314

    Domyślnie

    Ale co widzę, Jacku? Że zdjęcia wygrywające konkursy, są w większości wykonywane przy dobrym świetle, ale jednak praca fotografa nie tylko z takich tematów się składa? Ja tu nie widzę żadnych relacji.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #315
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ja widzę relacje taką, że aparat dla zawodowych fotoreporterów jakim są D4 czy Canony 1DX itd pracują bardzo często na ISO 100. Więc po kiego firma ma nie dawać potrzebnej reporterom czułości???
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 09-11-2015 o 16:45
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #316

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja widzę relacje taką, że aparat dla zawodowych fotoreporterów jakim są D3, D4 itd pracują bardzo często na ISO 100. Więc po kiego firma ma nie dawać potrzebnej reporterom czułości???
    Jacku, naprawdę zdjęcia wygrywające w konkursach są dla Ciebie wiarygodnymi danymi statystycznymi dla oceny wykorzystania sprzętu? Gdyby tak było, to po co w ogóle byłoby ISO 1600 albo i 800? Fakt, iż ludzie fotografują na ISO 100, nie znaczy że to ISO 100 jest im potrzebne, tylko że wykorzystują najniższe jakie mają i które akurat w danej sytuacji im wystarcza. Gdybyś miał prawdziwe ISO 50, to przecież na ISO 100 byś mało kiedy zdjęcia robił, gdyby tylko czas naświetlania czy przesłona, były dla Ciebie (efektu) wystarczające. Mało tego – nawet ja bym włączył 50 podczas repo w ostrym słońcu. Ale to nie znaczy, że takiej czułości potrzebuję.

    Dobra, nie ma sensu bić dłużej piany o osobiste oczekiwania. Szkoda czasu każdego z nas.
    Z mojej strony EOT.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #317

    Domyślnie

    Ja bym tylko zwrócił uwagę na taki drobiazg, że Polska to jeszcze nie cały świat. U nas zazwyczaj jest buro i ponuro, czyli raczej ciemno. Nawet przy ładnej letniej pogodzie nie ma u nas takich warunków jak w Los Angeles, czy w innej Afryce. Wystarczy pojechać latem do Włoch, Grecji, czy Hiszpanii i sprawdzić. Tam jest zazwyczaj dużo jaśniej, niż u nas i może dlatego znaczna ilość tych reporterskich zdjęć jest robiona na ISO100, bo są robione tam, gdzie jest jasno. Do warunków mocarstwa zwanego Polską nikt się raczej nie będzie dostosowywał, Nikon także. To tylko taka drobna uwaga na marginesie.
    Jacek

  8. #318
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Jacku, naprawdę zdjęcia wygrywające w konkursach są dla Ciebie wiarygodnymi danymi statystycznymi dla oceny wykorzystania sprzętu? Gdyby tak było, to po co w ogóle byłoby ISO 1600 albo i 800? Fakt, iż ludzie fotografują na ISO 100, nie znaczy że to ISO 100 jest im potrzebne, tylko że wykorzystują najniższe jakie mają i które akurat w danej sytuacji im wystarcza. Gdybyś miał prawdziwe ISO 50, to przecież na ISO 100 byś mało kiedy zdjęcia robił, gdyby tylko czas naświetlania czy przesłona, były dla Ciebie (efektu) wystarczające. Mało tego – nawet ja bym włączył 50 podczas repo w ostrym słońcu. Ale to nie znaczy, że takiej czułości potrzebuję.
    Przeczytaj sobie to co napisałes jeszcze raz. Kiedytś tam, jak nabierzesz dystansu i na spokojnie. To co podkreśliłem jest wręcz kuriozalne.
    Podparłem się zdjęciami z Reutersa czy World Press Photo byś mnie nie wyśmiał jako fotoziutka czy jako kogoś kto nie siedzi w reporterce - bo nie siedzę. To sa fotografie robione przez fotoreporterów i to często bardzo znaczących. Oni używają D4. I używają ISO 100 też. To kończy dyskusje. Profesjonaliści używający najbardziej profesjonalnych body używają tego ISO. I nie kombinuj co oni sobie moga zmienić (przysłonę) bo możesz dostać podobnie sensowne porady. Typu mocniej sobie odszum zdjęcia.
    Ja nie piszę o osobistych oczekiwaniach, żaden z nas nie dostaje aparatu dla siebie, tylko dla całej branży. Ja nie oczekują w D5 30 Mpx itd. Jest mało ważne co się chce osobiście. Firma się kieruje tym co potrzebuje większa ilość użytkowników. Nie sądzę by miało sens produkowanie kilku wersji D5 z różnymi zakresami czułości czy z róznymi ilościami megapikseli. A jesli będzie jeden D5 to będzie miał ISO 100.
    Jesl się nie ma ISO 100 to ... zawodowiec z tego wybrnie. Może efekt będzie inny, ale zdjęcie powstanie. Ty też robisz zdjęcia na 6400 - mają co najwyżej większe szumy.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 09-11-2015 o 16:48
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #319

    Domyślnie

    niestety 5 fotografów nagradzanych w WordPress jest dla Nikona istotniejszych niż 5000 innych, więc jeśli się mają czymś sugerować to pewnie statystykami właśnie...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  10. #320

    Domyślnie

    Trochę danych z mojego LR(sport, reporterka, czasem jakiś kotlet):
    12111 Zdjęć
    ISO 100-200 (włącznie) 3196 sztuk.
    ISO 1600-3200 (włącznie) 4040 sztuk.

Strona 32 z 35 PierwszyPierwszy ... 223031323334 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •