Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 85 1.4 D zamiana na Nikkor 85 1.8 G

    Witam.. mam takie pytanie (może troche smieszne al kto wie..)

    Czy jest ktoś z was, kto zamienił obiektyw Nikona 85 1.4 D na nowy obiektyw 85 1.8 G? Przeglądam moje portfolia i okazuje się ze wiekszosć fotek robionych 85 1.4D i tak przymykane są do 1.8-2.0 dlatego zastanawiałem sie nad taka zamiana a przy okazji za rożnice w cenie zakup np drugiej dodatkowej lampy błyskowej .. czytałem , że 85 1.8 G jest dobrym szklem, ze ostre w całym kadrze od 1.8 i jest kilka osob które kosztem jasności szkla, zdecydowały sie na zmianę na ciemniejszy nowszy obiektyw Nikkora...
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  2. #2

    Domyślnie

    A nie myślałeś o Sigmie 85mm f/1.4 DG HSM? Jest używalna od f/1.4 i zawsze to 1.4 a nie 1.8...

  3. #3

    Domyślnie

    Tak... tyle że 1.4 przy mojej fotografii to i tak w sumie nieużywana wartość... zbyt mała GO. Dlatego zastanawiałem sie czy nie sprzedać swojego Nikkora , wziac 85 1.8 i za reszte coś jeszcze..
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  4. #4

    Domyślnie

    To by miało sens. Niestety 1.4 D nie miałem, więc nie wiele mogę powiedzieć. Mam 1.8 D i trochę używałem 1.8 G, który Cię interesuje. Moim zdaniem ten obiektyw wpasowuje się w resztę stałek 1.8 od Nikona (28,35,50) - w pełni używalne od pełnej dziury z dobrym i na ogół wystarczającym AFem. Jeśli faktycznie nie korzystasz z dużych przysłon, warto pomyśleć o zmianie. Większość osób zamienia wersje 1.8 na 1.4 by jednak mieć możliwość otworzyć przesłonę bardziej...

  5. #5

    Domyślnie

    a ja rozpatrując te dwa obiektywy nie patrzyłbym na różnicę w jasności;
    nie wiem do czego używasz portretówek, ale jeżeli do portretu (: to nigdy bym nie downgradował z 1.4d do 1.8g
    obrazek z tego topowego śrubokręta jest imho b. często ładniejszy; lubie jego rozmycia, trochę tej magii dodaje. Obrazek z 1.8 jest dla mnie taki.. zwykły.
    Natomiast jeżeli potrzebujesz szkła do reportażu to jednak afs robi dużą różnicę.
    Niby 1.8g nie jest szybki, ale jak już wyostrzysz to bez problemu przeostrza, 1.4d potrafił być bardzo kapryśny gdy się go zmuszało do częstego wiercenia..
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  6. #6

    Domyślnie

    Jarek podpowiedz do czego uzywasz ten obiektyw bo tak to troszke po omacku mozna Ci podpowiedziec.
    D300, d700 + SIGMA 17-50 2.8 , 80-400 4.5-5.6, 85 1.4, NIKKOR 35 1.8 + SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    Wiesz co, używam przy portrecie, tyle, że zwykle i tak przymykam do 2-2.8 bo przy 1.4 glebia jest mała bardzo czesto zbyt mała - niekoniecznie podobaja się takie fotki z "ahtystycznym" rozmyciem.
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  8. #8

    Domyślnie

    To moim zdaniem powinienes zostac przy tym co masz.
    D300, d700 + SIGMA 17-50 2.8 , 80-400 4.5-5.6, 85 1.4, NIKKOR 35 1.8 + SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    nie oszukujmy się... różnice między wersjami 1.8 i 1.4 są widoczne przy bezpośrednim zestawieniu fotek, gdybym wyciągnął 10 odbitek z obu, wątpię czy ktokolwiek wskazałby prawidłowo 10/10...

    ja zrobiłem downgrade z 1.4D na 1.8D ale z innego powodu, AF w 1.4D ostrzył w sprzyjających warunkach po prostu dziwnie

  10. #10

    Domyślnie

    Ja tam myślę, że 1.4 ma się po to, żeby mieć jakościowo dobre zdjęcia na 2-2.8...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •