Close

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 124
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie Kompakt bądź bezlusterkowiec, z filmowaniem - na wycieczkę

    Od pewnego czasu jest wysyp różnego rodzaju ciekawych aparatów kompaktowych, bezlusterkowców itp. Nie jestem zorientowany w temacie. Czego szukam?
    1. Aparat mieszczący się w kieszeni (odpada NEX z 18-50)
    2. Ma mieć filmowanie w HD (nie wymagam FHD, nie potrzebuję, wystarczy 25 kl/s)
    3. Ma mieć dobrą stabilizację obrazu (pod video to istotne)
    4. Ma mieć sprawny AF przy filmowaniu
    5. Ma mieć w miarę dobre wysokie ISO - chodzi o zdjęcia nocne albo w słabych warunkach
    6. Preferuję wizjery optyczne lub elektroniczne, nie lubię mieć odsuniętego aparatu i pracować LV. LV jako opcja - oczywiście pożądana. Ten warunek nie jest jednak konieczny.
    7. Optyka - zoom (koniecznie), nie oczekuję jakiejś mega-krotności zooma.

    Nie szukam małej GO. Mała matryca da mi to w pakiecie i zapewni dobry AF w filmach, ale gorzej ze zdjęciami w kiepskim świetle i wyższym ISO.
    Funkcje filmowe są tu jak widzicie u mnie równie ważne jak fotograficzne. Albo i ważniejsze.

    Nie zależy mi na megapikselach, nie musi to być żaden nowy model, może to być coś sprzed 2 lat (nawet lepiej bo używki będą tańsze).
    Chciałbym kupić takie coś (używane), pojechać w podróż, użyć, sprzedać ze stratą 200 zł i tyle. Gdyby był to tani model to nie stracę dużo.

    Myślałem o NEXach, szczególnie 5N, ale gabaryty z zoomem nie sa zachęcające, stałki (naleśnik) nie chcę (nie wystarczy, nie jest to uniwersalne rozwiązanie), kilku stałek tez nie chcę nosic i przepinać.
    Mogę mieć Samsunga EX1, ale on ma filmy 640x480 - mało.

    Zastanawiam się nad ... Samsungiem Galaxy SIII Co prawda nie spełnia wszystkich warunków (prawie żadnych), ale i tak mnie czeka wymiana telefonu, miałbym 2 w 1
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 04-01-2013 o 00:19 Powód: literówka w temacie :)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    Warunki są po prostu wzajemnie sprzeczne. Fizyki się nie przeskoczy. RX100 proponuję.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #3

    Domyślnie

    FujiFilm x10

    ad. 1. mieści się do kieszeni, aczkolwiek troszkę większej.
    ad. 2. ma Full HD
    ad. 3. stabilizacja 3EV, wg optycznych nawet 4EV
    ad. 4. AF nie jest super, ale nie jest źle
    ad. 5. w trybie EXR spokojnie ISO1600, a trybie wielokrotnej ekspozycji (2-4 klapnięć) ISO3200

    http://www.forum.nikoniarze.pl/showt...192408&page=55

    #549

    ad. 6. ma wizjer optyczny, większy niż w innych kompaktach. Jedyna wada to na szerokim końcu widać troszkę końcówkę obiektywu. Pokrycie kadru 85%.
    ad. 7. zoom ekw. 28-112/2.0-2.8


    Z perspektywy posiadacza D700, NEX-C3 oraz FujiFilm X10, zdecydowanie polecam X10. Teraz jest w dobrej cenie. Bardzo wdzięczny kompakt.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Funkcje filmowe są tu jak widzicie u mnie równie ważne jak fotograficzne. Albo i ważniejsze.
    Tylko tu widzę problem. Do filmowania są inne lepsze, ale raczej nie spełniające innych Twoich założeń Jacku.
    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 03-01-2013 o 14:11
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #4

    Domyślnie

    Mam Nex'a, LX5 i smartfona.
    Jeśli smartfon ma sensowne możliwości ustawiania parametrów to można się zastanowić. Główna wada to słabe wysokie ISO, ale jakiś maleńki statyw i już można całkiem niezłe "nocne fotki" na niskim ISO robić. Druga wada to słabe baterie, obawiam się, że przy filmowaniu i foceniu jednego dnia może nie wytrzymać. Główna zaleta to poręczność i nie rzucanie się w oczy.

    Zaawansowany kompakt, w stosunku do smartfona, da większą wygodę obsługi. Niestety kompakt o wymiarach LX5 jest już "mało" kieszonkowy, aczkolwiek jak dla mnie jest on najbardziej uniwersalno-kompromisowym rozwiązaniem. Mniejsze gabaryty (i podobna jakość zdjęć) to jedynie Canon S100. LX5 ma tryb 720p i całkiem fajnie nim się filmuje. Ma całkiem wydajną stabilizację optyczną. No i przy tzw. wakacyjnych fotkach zoom jest bardzo przydatny.

    Niestety bezlustrowiec typu NEX-3 z E16mm już właściwie nie jest "kieszonkowy".
    Jeśli mowa o aparacie wycieczkowym to ja zastanowiłbym się nad PENem i 9-18mm (małe, zgrabne, dobre szkło o ciekawym zakresie ogniskowych).

    Cenowo EX1 jest nie do pobicia, jego 640x480 przy filmowaniu to właściwie DVD. Ja 720p z LX5 finalnie też zapisuję na płycie DVD.
    Nowy LX5 pewnie będzie o kilka setek zł droższy od EX1.

    PS
    RX100, czemu nie, tylko ta cena ...
    Ostatnio edytowane przez koniecpolska ; 03-01-2013 o 14:29

  5. #5

    Domyślnie

    Jacku masz idealnie takie same wymagania jak moje. Ja stawiam na nex6 z obiektywem 16-50. Wszystko w nim pasuje poza ceną

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    FujiFilm x10

    ad. 1. mieści się do kieszeni, aczkolwiek troszkę większej.
    ad. 2. ma Full HD
    ad. 3. stabilizacja 3EV, wg optycznych nawet 4EV
    ad. 4. AF nie jest super, ale nie jest źle
    ad. 5. w trybie EXR spokojnie ISO1600,
    ad. 6. ma wizjer optyczny, większy niż w innych kompaktach. Jedyna wada to na szerokim końcu widać troszkę końcówkę obiektywu. Pokrycie kadru 85%.
    ad. 7. zoom ekw. 28-112/2.0-2.8
    .
    Świetnie, jak sobie czytam to zostane jego fanem. Lubię klasykę.
    Ma składanie panoram, skuteczną stabilizację (co lubię) co przy ISO 1600 mi zupełnie wystarczy

    Martwi - czas 1/1000 przy otwartej przysłonie. Przy jakiej jest możliwa praca z 1/4000 ? Przy przysłonie 4 da radę pracować w całym zakresie czasów?
    Jaki jest czas pojedynczego ujęcia filmowego (HD)?
    Gabaryty trochę jednak martwią. Nie jest płaski (prawie 6 cm).

    Cytat Zamieszczone przez koniecpolska Zobacz posta
    Niestety kompakt o wymiarach LX5 jest już "mało" kieszonkowy, aczkolwiek jak dla mnie jest on najbardziej uniwersalno-kompromisowym rozwiązaniem. Mniejsze gabaryty (i podobna jakość zdjęć) to jedynie Canon S100.

    Cenowo EX1 jest nie do pobicia, jego 640x480 przy filmowaniu to właściwie DVD.
    Zerknę na LX5 w takim razie. Widzę, że jest mniejszy, a szeroki kąt jest od 24 mm. Fajnie.

    EX1 z 640x480 to za mało, to go dyskwalifikuje.

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    J Ja stawiam na nex6 z obiektywem 16-50. Wszystko w nim pasuje poza ceną
    Poza gabarytami. Nexy to kolosy, zastępują lustrzankę. Ja chcę kompakt razem z lustrzanką.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 03-01-2013 o 15:09
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Poza gabarytami. Nexy to kolosy, zastępują lustrzankę. Ja chcę kompakt razem z lustrzanką.
    Nex6 z 16-50 jest porównywalny gabarytowo do X10, jedynie ryj obiektywu mu trochę bardziej wystaje.

    Argumentem za X10 może być WYŁĄCZNIE cena.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Świetnie, jak sobie czytam to zostane jego fanem. Lubię klasykę.
    Ma składanie panoram, skuteczną stabilizację (co lubię) co przy ISO 1600 mi zupełnie wystarczy

    Martwi - czas 1/1000 przy otwartej przysłonie. Przy jakiej jest możliwa praca z 1/4000 ? Przy przysłonie 4 da radę pracować w całym zakresie czasów?
    Jaki jest czas pojedynczego ujęcia filmowego (HD) ?
    Gabaryty trochę jednak martwią. Nie jest płaski (prawie 6 cm).

    1) hmmm przed chwilą w M zrobiłem zdjęcie 1/4000 na f2,0 mogę podesłać na maila
    2) w HD i FHD 29 minut

    od siebie dodam, że można podpiąć filtry ja mam 40,5 mm uv
    świetna praca na wysokim iso, wypluwa świetne dżejpegi,
    baterię 2 x zamiennik kupiłem za 16 zł/szt
    Nie mówiąc już o bardzo solidnej konstrukcji.

    moje sample z fufu (z exifami) do Alfy 147 włącznie
    http://www.flickr.com/photos/55923849@N05/

    .

  9. #9

    Domyślnie

    To ograniczenie na f=2.0 i 1/1000 jest tylko dla trybów automatycznych. W manualu można robić co się chce.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    Nex6 z 16-50 jest porównywalny gabarytowo do X10, jedynie ryj obiektywu mu trochę bardziej wystaje.

    Argumentem za X10 może być WYŁĄCZNIE cena.
    X10 -1700 pln
    N6 - 3700 pln.

    Różnica ogromna.

    Mariusz mnie zaraz pewno zawetuje, ale cóż, napiszę Z perspektywy posiadania x10 i NEX-c3, krótkiego co prawda, nie jestem tak bardzo przekonany o wyższości tego drugiego nad pierwszym. To moje subiektywne odczucie, po wieczorowych analizach materiału wyjściowego z tych aparatów. Po prostu milsze dla oka są fotki z x10. Fujikowe kolorki, miodzio.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 03-01-2013 o 15:28
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •