Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Encyklopedia D70

    Próbowałem ostatnio znaleźć drobny temat o D70-ce i po wpisaniu hasła "Szukaj" wyskoczyło mi kilkaset postów a przebicie przez nie zajęło mi sporo czasu nim dodarłem do tego, co chciałem. Mam więc taki pomysł, aby stworzyć w "Encyklopedię D70", gdzie - o ile to możliwe - alfabetycznie będzie można znaleźć hasła i porady wraz z opisem czy linkami do potrzebnych stron. Np. krzywe - krótki opis na czym to polega ich działanie i jak to zrobić, z linkami i przykładami. Po nowych użytkownikach - a czasami i po sobie - wiem, że jak ktoś zadaje jakieś pytanie, to otrzymuje odpowiedź "było na formu, szukaj w wyszukiwarce", albo link do postu, gdzie odnalezienie tego, o co chodzi zajmuje sporo czasu. Zrobienie takiej encyklopedii pewnie zajmie trochę czasu, ale myślę, że wspólnymi siłami udałoby się nam zrobić coś, co przydałoby się wszystkim. Potem można to sformatować i zrobić e-book. Ciekawe co o tym sądzicie?
    Pozdrawiam.
    D90, 18-105 DX ED VR, 70-300G, SB600. Lovepro Nova5.

  2. #2
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    ciekawy pomysł - najlepiej jeszcze na bieżąco w formacie PDF i jeszcze z tutorialami

  3. #3

    Domyślnie

    MADMIPS ja nawet wiem kto tutorials bedzie z PS tam robil

    poza tym mialem przyjemnosc zapoznac sie z dwoma ebook
    Dennis P. Curtis - a short course in nikon d70 photography - w sumie same podstwy obslugi aparatu.
    Thom Hogan - complete guide to the nikon d70 - cala obsluga d70 z przykladami, zahaczeniem o system nokona i wiele wiele wiecej.
    oczywiscie obydwie pozycje po angielsku.
    powiem jeszcze ze nie jestem wcale madrzejszy po tej lekturze, a moje zdjecia sa nadal knotami, ale nie zaluje zadnej sekundy spedzonej na czytaniu oczywiscie
    oczywiscie poza tym pozostaje szukaj na forum, albo posty z nadzieja ze wiecej ludzi odpowie niz wysle do szukaj
    tle napisalem, ze juz nie pamietam o czym to mialo byc, pora wiec isc dalej
    Andrzej

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj atuzi

    Pomysł świetny szczególnie dla robiących pierwsze kroki w świecie DSLR, którzy w przeważającej części będą korzystali z tej " biblii". ( a i nie tylko ) Problem tylko jak umotywować " grono ekspertów" do tak ciężkiej pracy. Twoje spostrzeżenie :

    Po nowych użytkownikach - a czasami i po sobie - wiem, że jak ktoś zadaje jakieś pytanie, to otrzymuje odpowiedź "było na formu, szukaj w wyszukiwarce"
    oddaje problem. Bo jak mocno trzeba być asertywnym człowiekiem żeby przekonać kolegów forumowiczów podejmujących głos w " Twoim " problemie , że tego tematu nie można już odnaleść.

    Zważywszy, iż wiele postów z archiwum jest usuwanych. To w pewnym zakresie praca od podstaw. Ale wydaje mi się, że warto.
    Na całe szczęście mamy na forum WIELKICH - i chwała im za to

    Pozdrawiam
    ___________
    Pozdrawiam
    Tomasz

  5. #5
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Tutorial do D70 jest w trakcie pisania...krotko mowiac, tworzę go Niestety w parze idzie jeszcze praca mgr ktora chce oddac do konca sierpnia, zatem to jest niestety dla mnie priorytet. Ale mysle ze w koncu urodzę

  6. #6

    Domyślnie

    Kaleid, Jeśli potrzebna Ci pomoc to wal do mnie jak w dym.
    Jestem do usług , pisz co robić i załatwione.
    D70 Sebastian Grodzicki
    Skype "groseb"
    gg 1519367

  7. #7

    Domyślnie

    Cieszę się, że coś się dzieje. Nie chodziło mi o to, aby jedna osoba odwaliła czarną robotę, zawalając np. pracę magisterską , ale żeby może zebrać to, co już się pokazało, jakoś posegregować w sposób łatwy do odszukania. Najpierw zgromadzić materiał a potem go opracować. Nie chodzi także o powielanie książki Hogana czy Inovy, ale właśnie o encyklopedyczny spis problemów i zagadnień, które odsyłają do stron lub innych miejsc, gdzie problem jest opisany, lub go od razu zamieścić.
    D90, 18-105 DX ED VR, 70-300G, SB600. Lovepro Nova5.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •