Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    ja mam na dreamhost i jestem zadowolony, wszystko nielimitowane, domen podpinasz pod to ile chcesz, wychodzi tanio a jak wezmiesz sobie z kims na spolke to jeszcze taniej

    jak cos to podam kod rabatowy
    nie ma czegoś takiego jak nielimitowany transfer, nielimitowana przestrzeń. Na to zawsze są limity, tylko hostingowcy prowadzą tzw overselling, oferując to, co w rzeczywistości nie mogą zaoferowac, bazując na tym że jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że wszyscy naraz siądą na serwe współdzielony i zamulą procka czy wszyscy naraz wykorzystają kilkadziesiąt GB miejsca. Niech Ci podadzą rzeczywiste dane wazne dla webmastera, czyli to w jakim stopniu możesz wykorzystać procesor. W przypadku np nazwy masz około 5% jego mocy. Jeśli zaczniesz to nadużywać w sposób wpływający na innych użytkujących ten sam fizyczny serwer co Ty, Twoje konto zostanie bloknięte i zostaniesz poproszony o optymalizację skryptu, co w przypadku dużych serwisów nic nie daje, bo to nie optymalizacja jest problemem tylko duży ruch, którego nie zmnijeszysz, bo jak/po co?

    PS. Robert, to są pojedyńcze dni, 1-2 razy w miesiącu zdarza się taki ruch, to nie jest kwestia kodu, bo wszystko idzie przez moje ręce i jest pilnowane pod tym względem, i przez pozostałą część miesiąca wszystko jest ok. Normalnie dobowo zużywam średnio od 15 do 20min czasu pracy procesora, gdzie limit mam 6 godzin, a miesięcznie mam tysiące wejść na moje strony i transfery rzędu 50-100GB. To niewielkie zużycie średnie.

    Co do serwerów nazwy, zapominasz o jednej, bardzo ważnej rzeczy - napewno mają wydajniejsze niż ten mój za kilka stówek, ale weź pod uwagę, że na 1 ich serwerze który jest współdzielony jest kilkadziesiąt kont takich jak moje, gdzie na każdym jest kilka czy kilkanaście witryn. Mimo że ich procesor jest mocniejszy, to moc przydzielona mi, pojedyńczemu klientowi na serwerze współdzielonym między dziesiątki klientów, ma się nijak do tego, ile mocy bym miał mając dedyka za kilka stów w całości dla siebie. To jest ogromna róznica. Ja w nazwie nie wykupuję wirtuala ani dedyka, tylko serwer współdzielony - Active.


    PS#2. Wacki, przykłąd: 9 grudnia miałem na wszystkie strony na sewrerze ponad 3000 pojedyńczych wejść, gdzie użytkownicy przeglądnęli ponad 21 000 podstron - wtedy np procesor pracował przez 1h 23min w ciągu całej doby. To duże zużycie przy takim ruchu?
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 23-12-2012 o 13:17
    ;]

  2. #12

    Domyślnie

    jak szerowany hosting Ci nie wystarcza to wez dedykowany i po klopocie, to tez przeciez nie jest az tak drogie

  3. #13

    Domyślnie

    Przykład: http://serwery.pl/Serwer_NetAdmin.html

    Przytoczony serwer w opcji Basic kosztuje używany na aukcjach około 1200zł. Za miesiąc w nazwie za dedyka płacę 600zł + VAT, nie wiem czy w tym już jest to pasmo czy to jeszcze należy dodać (!), więc 2 miesiące to więcej niż koszt serwera na własność, a pozostałe 10 miesięcy daje mi 6000zł na opłaty kolokacyjne w przypadku własnego serwera właśnie. Nie zapłacę 6000zł za 10 miesięcy kolokacji, nie ma szans. Więc własny dedyk jednak wychodzi sporo taniej.

    Proszę, nie namawiajcie mnie do innych rozwiązań, bo na CHCĘ nauczyć się obsługi własnego dedyka, i raczej nic tego nie zmieni poza własnym nabytym doświadczeniem przekonującym że jednak nie warto.

    PS. Jeśli pasmo nie jest w cenie abonamentu, a pewnie nie jest, to już są to ogromne pieniądze, po 1200zł za każdy miesiąc (!) przy paśmie 1Mbps. Ogromna kasa! I to się ma opłacać bardziej niż stawianie własnego dedyka w pobliskiej serwerowni za ok 200-300zł miesięcznie? (bo tak mi wychodzą te koszty)
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 23-12-2012 o 14:56
    ;]

  4. #14

    Domyślnie

    kupno serwera to rzeczywiscie grosze ale dolicz jeszcze lacze internetowe bo przeciez na neostradzie tego nie postawisz

  5. #15

    Domyślnie

    jackrabbit mam w miejscowości obok serwerownię z dostępem do światłowodu, samo wpięcie 30zł, + koszty prądu + koszty pasma (dużo niższe niż na nazwie), abonament 30zł/mc. Koszt dedyka 1200zł. Nie ma nic bardziej opłacalnego.
    ;]

  6. #16

    Domyślnie

    aa sorry, troche nie doczytalem co pisales

    jesli naprawde chcesz poswiecic troche czasu na nauke to moze rzeczywiscie nie jest to taki glupi pomysl

    tylko uprzedzam, samo postawienie serwera i podstawowa konfiguracja to jedno, gorzej jak cos sie ze***a i nie bedziesz mial pojecia co jest grane, wyobrazasz sobie te telefony w srodku nocy od kilkudziesieciu klientow? i zamiast robic kolejna strone to spedzisz pare dni na dochodzeniu co poszlo nie tak

  7. #17

    Domyślnie

    gdzie użytkownicy przeglądnęli ponad 21 000 podstron - wtedy np procesor pracował przez 1h 23min w ciągu całej doby. To duże zużycie przy takim ruchu?
    To nie jest jakis super duzy load. 21k refreshy w ciagu doby to i w wieksozsci przypadkow na starych Xeonach klasy PIV obsluzysz.

    Zostaw to profesjonalistom. Koszta obslugi takiego servera, sa dosc duze. Prad, stale lacze, etc to nie wszystko. Najwiekszym problemem jest czas poswiecony na konfiguracje systemu, ewentualne rekompilacje jadra ( bo zakladam ze chces ztos tawic na linuxie a nie na Win server? )
    Chcesz sie bawic dedykiem, to fajna zabawa, polecam, ale dosc droga. Postaw sobie server w domu i sie baw. Nie wciagaj to swoich klientow i parnerow biznesowych. Tylko jak ogluchniesz od szumu to nie miej pretensji
    Albo zatrudnij kogos kto sie zna i bedzie CI administrowal tego dedyka. Btw, jak z backupami zrobisz? Wstawisz osobny server/servery?
    d70s + N18-70 + N55-200

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    jackrabbit mam w miejscowości obok serwerownię z dostępem do światłowodu, samo wpięcie 30zł, + koszty prądu + koszty pasma (dużo niższe niż na nazwie), abonament 30zł/mc. Koszt dedyka 1200zł. Nie ma nic bardziej opłacalnego.
    to czemu nie zaczniesz od tego ? póki co mówiłeś ze bys moze zrobił, ze nie wiesz co do czego - a tu masz konkretna cene.. skoro masz czas, chcesz zrobic, i koszta masz tak niskie - to rób

    load nie tak wielki, - wynika z niego że 4 requesty na sekundę... pokazuje to tylko, że jedna podstrona daje 0,25 sekundy.... więc, tak, to spore obciążenie szczególnie dla serwisów z tak 'dużą' liczbą odwiedzin przydało by się jakieś cachowanie by obniżyć wynik.
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  9. #19

    Domyślnie

    No eureka doszliśmy do sedna - chcę od tego zacząć, tylko jestem głodny wiedzy na temat kilku rzeczy, stad moje pytania w 1 poście, proszę kogoś aby na nie odpowiedział.
    ;]

  10. #20

    Domyślnie

    Ja postaram si eodpowiedziec na jedno.
    5. Kwestia panelu i systemu - jaki system trzeba zainstalować na tym serwerze? Ile on kosztuje? Oprócz systemu na dysku trzeba panel online do zarządzania serwerem - jaki panel jest ok i ile kosztuje? Czy to są trudne rzeczy do ogarnięcia dla kogoś kto na co dzień buduje strony www a na sprzęcie zna się dobrze?
    Tak, to sa rzeczy trudne do ogarniecia, nawet znajac sprzet.
    Iler razy w zyciu rekonfigurowales i rekompilowales kernel? Ile godzin spedziles pracujac na linuxie rozwiazujac problemy z Konsoli? Pytam o Linuxa, bo Win server stanowczo odradzam. Konfiguracja na poczatek wydaje sie prostsza, bo okienka, klikanie etc, ale w praktyce, jest odwrotnie. Ja nie odwazylem sie jeszcze na produkcyjny Win server, 2008 obchodze szerokim lukiem. Na tyle na ile troche malych serverow hostujacych proste uslugi mialem okazje "administrowac" to powiem Ci ze nei jest to proste, czesto nie jest przyjemne i wymaga sporej ilosci wiedzy. Wydaje mi sie ze mialem jej wiecej niz Ty gdy zaczynalem, a badzo duzo musialem sie nauczyc i wciaz bardzo duzo musze.
    Jaki system? Ja Ci polecam Slackware. Jeden z "prostszych" distro, gdzie duzo musisz zrobic sam, ale duzo sie nauczysz.

    4. Kwestia backupu, jak to załatwić, zeby kopiować zawartość serwera codzennie na jakiś dysk zewnętrzny podpięty do serwera? jest taka opcja? Bo chyba nie muszę codziennie zachodzić do serwerowni aby wszystko skopiować szybko a nie online przez neta co by długo schodziło? Najlepiej, jak by kopiować na jakiś dysk całą zawartość 73GB SAS, więc jak piorun pierdyknie i uwali wszystkie 3 SAS to wkładam nowy, i na niego wrzucam kopię z zewnętrznego, odpalam i wszystko ma działać dalej.. Jak to załatwić?
    Backupy bronia Cie przed utrata danych. Przycyzn utraty danych moze byc kilka i na wszystkei jestes narazony. Dla przykladu: przypadkowe usuniecie, atak informatyczny, uszkodzenie sprzetu. Sa narzedzia systemowe do wykonywania backupow, zdecydujesz sie na system to wybierzesz i program. Musisz jednak miec gdzie te backupy robic. Najlepiej osobny system w tej samej serverowni i do tego osobny system w innej. Kopie przyrostowe i roznicowe, etc. Obraz systemu mozesz miec na osobnym dysku, ktory w razie awarii po prostu montujesz do servera i wgrywasz dane z backupu.

    Piorun w serwerowni? Raczej nie. Padajace stare dyski? Predzej. ( Popatrz na koszt dyskow SAS/SCSI to moze uznasz ze to nie do konca gra warta swieczki ;P ) Chcesz miec 2 takie servery. Po co? Lepiej kupic jeden nowszej generacji, moze dolozyc i kupic cos zupelnie nowego, z gwarancja?
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •