Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62
  1. #1

    Domyślnie

    Witam!
    Zazwyczaj tylko się „przysłuchuję”, ale co tam - tym razem parę zdań ode mnie.

    Na forum bywam BARDZO często jednak ja (i mój mąż) odważyliśmy się coś pokazać chyba tylko dwa razy. Mimo. iż jakimś cudem nie oberwaliśmy wtedy ostro po łapach podejrzewam, że nie prędko, jeśli w ogóle zamieścimy coś ponownie.
    Trafiliśmy tu głownie za sprawą naszego przywiązania do marki NIKON. Z czasem okazało, że panuje tu specyficzny klimat. Gdy tak siedzę i zastanawiam się, co tak naprawdę decyduje o tym, że systematycznie tu zaglądamy myślę, że chodzi o LUDZI. Może to zmartwi część forumowiczów, ale to wcale nie zdjęcia przeważają szalę. Decydujecie WY, wasze osobowości, wasza wrażliwość (bardzo różna), wasza odwaga do wypowiedzi (bardzo różnych). Do wypowiedzi za pomocą zdjęć oraz słów.
    Myślę, że możliwość obejrzenia zamieszczanych tu prac oraz dyskusje, które towarzyszą ich okazaniu potrafią wiele dać. Jestem pewna, że dzięki temu miejscu wzbogaciłam swoją wrażliwość i wiedzę. Poprawiłam oko i palec. Mimo, iż jestem pewna, że dzięki odwiedzinom tutaj zrobiliśmy z mężem olbrzymi skok w naszej przygodzie z aparatem, wiem również, że tacy jak my muszą znaleźć w sobie spore pokłady odwagi, aby się tu zaprezentować.
    Wiem, że spora część spośród WAS ma ambicje, aby było to miejsce dla artystów fotografów i aby podstawą egzystencji tego forum była tylko dobra fotografia, najlepiej artystyczna. Rozumiem, że gdy powstawało to miejsce tworzyli je początkowo Ci lepsi, zdolniejsi, z większym doświadczeniem, dorobkiem i pewnie również aspiracjami. Forum jednak bardzo się rozrosło i trafiliśmy tu również MY – maluczcy. Podpatrujemy, podsłuchujemy a co odważniejsi również pokazują. Trafiałam już na komentarze świadczące o tym, że ludzie dzięki WAM się rozwijają, robią postępy, wspinają się na kolejne stopnie na drodze do dobrej fotografii. I ja osobiście głównie po to tutaj zaglądam, aby się uczyć. Jest w sieci sporo miejsc gdzie można się tylko pokazać, ale jest naprawdę niewiele takich gdzie można się czegoś nauczyć. Mam nadzieję, że nie zmienicie tego miejsca w kolejną internetową galerię. Forum to miejsce gdzie się rozmawia, wymienia poglądy. Fotografia jest w tym wypadku pretekstem do podjęcia dyskusji.
    Rozumiem, że było by miło cieszyć oczy tylko arcydziełami, ale dla tych „zwyklejszych” odwiedzających te gorsze lub wręcz złe fotografie to również okazja do nauki. Chyba, że nie ma tu miejsca dla nas. Może nie powinniśmy mieć prawa do rejestrowania się i do możliwości publikacji na forum. Może mamy się tylko przysłuchiwać i przyglądać. Skoro jednak na razie takie prawo istnieje nie można w żaden sposób szykanować osób, które postanawiają z niego skorzystać.
    Z całym szacunkiem dla WSZYSTKICH, którzy cokolwiek, kiedykolwiek tu napisali lub/i pokazali – DZIĘKUJĘ WAM. Ze wszystkiego człowiek może wynieść jakąś naukę. Podstawą egzystencji tego forum jest fotografia a mimo to, komentarze często odbiegają od głównego tematu i nie zawsze są konstruktywne, mimo to nadal twierdzę, że ze wszystkiego można wynieść naukę. To forum oprócz miłości do dobrej fotografii uczy również szacunku dla różnorodności naszych charakterów i poglądów. Wszyscy jesteśmy przede wszystkim ludźmi (nie fotografami) ze wszystkim naszymi wspaniałościami, ale i wadami.
    Forum tak się rozrosło, bo ludzie najwidoczniej chcą się rozwijać, wzbogacać swoją wiedzę a może po prostu być z innymi ludźmi. Podzielić się swoją wrażliwością na świat – nie zabraniajcie im/nam tego. Jeżeli jednak chcecie tworzyć elitarną grupę artystów to zmieńcie zasady korzystania z forum. Nam pozostanie tylko pogodzić się z faktem i poszukać innego miejsca do nauki, podziwiania, dyskutowania... „bycia”.

    Serdecznie pozdrawiam
    Izabela Bąk

  2. #2

    Domyślnie

    Powiem tak: Więcej odwagi!!!!! Komentarze zawsze będą różne, jedne łagodniejsze, drugie nie ale zawsze pozostaną tylko czyimiś subiektywnymi opiniami - niczym więcej. Wystarczy odrobina dystansu do tego wszystkiego i będzie ok. Do moich, jeśli się takie pojawią proszę również podchodzić z dystansem.
    A co do aspiracji fotograficznych: wybitnych jednostek jest zawsze bardzo mało, takze wszelkie aspiracje związane z podwyższaniem poziomu na forum przy takim rozroście jaki tu panuje z góry skazane są na niepowodzenie. Są, będą, były lepsze i gorsze foty i nic tego nie zmieni.
    Ja robię mega słabe zdjecia, i przyznam szczerze że nie mam absolutnie żadnych oporów z ich wstawianiem. Tego Wam również życzę. pozdrawiam ar
    D70 [18-70][50/1.8D][100/3.5]

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ar
    Powiem tak: Więcej odwagi!!!!! Komentarze zawsze będą różne, jedne łagodniejsze, drugie nie ale zawsze pozostaną tylko czyimiś subiektywnymi opiniami - niczym więcej. Wystarczy odrobina dystansu do tego wszystkiego i będzie ok.
    Swiete slowa. Osobiscie traktuje robienie zdjec tylko i wylacznie jako swietna zabawe, chyba gorzej jesli fotografia jest czyims zawodem, wtedy negatywne komentarze jakby nie bylo w jakis sposob godza w umiejetnosci i profesjonalizm. To takie moje obserwacje z tego i kilku innych miejsc.

    A a propos dobrych, naprawde dobrych zdjec, to pamietam, ze byl taki pomysl aby je przenosci do glownego katalogu Fotografia....

  4. #4

    Domyślnie

    Wystawiając tu (i chyba wszedzie) swe prace, trzeba sie liczyć z tym że nie będzie samych psalmów pochwalnych. Choć jeszcze nie dawno panowała opinia że tu jest sama wazelina.
    Trzba podejść do komentarzy z dystansem i przymróżeniem oka, wyciągać właściwe wnioski. Wycieczki osobiste w komentarzach nie są raczej tolerowane i zawsze można w tej kwesti liczyć na pomoc osób mających mozliwość zamiatania.
    ODWAGI
    "I jak nie sp....isz to się nie nauczysz ! " tak mawiał jeden z tych co mnie uczył i chyba miał rację.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #5

    Domyślnie

    IRBak, swietny tekst...myślę, że trafiłaś w sedno istnienia tego forum :P
    a co do pokazywania zdjęć...może zacznijcie od zrobienia czego pod konkretny pomysł a ściśle określonej dziedzinie fotografii (krajobraz, makro, portret itp) i pokazujcie...jak pisali poprzednicy bez potknięć nie ma nauki a dla nas, zwykłych amatorów, to jest chyba jedyna dorga do szybkiego rozwoju...pot wylany nad jedną, konktretną fotką będzie procentował w przyszłości
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #6

    Domyślnie

    IRBak bardzo dobre słowa.

    A tak swoją drogą dlaczego jak klikam na temat "Turcja" przenosi mnie tutaj?
    Pojawiam się i znikam...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Imago
    A tak swoją drogą dlaczego jak klikam na temat "Turcja" przenosi mnie tutaj?
    Ponieważ początkowo pisałam pod tym tematem.

    A co do wszystkich miłych słów zachęcających do odwagi i zamieszczania zdjęć na forum. Na całe szczęście nie boję się waszych ocen tylko sama uważam, że nie mam/nie mamy nic ciekawego do pokazania. Na razie więcej okazji mam do włączenia monitora niż wciśnięcia spustu migawki, ale może kiedyś...

    Pozdrawiam,
    Izabela

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    Białystok
    Posty
    163

    Domyślnie

    Izabelo, świetny tekst. Przelałaś to, o czym wielu myśli. Z każdym wystawianiem zdjęć wiąże się pewnien niepokój jak zostaną ocenione. Ale jeśli będą leżeć tylko w szufladzie, to też trudno się czegoś nauczyć. Niewątpliwie prócz wystawiania swoich można choćby mocno się "opatrzeć" i nauczyć pewnego sposobu odbierania, czytania zdjęć - a co najważniejsze moim zdaniem - WŁASNEGO sposobu. Krytykę zwykle ciężko się przyjmuje, ale dzięki takiemu forum można się również tego nauczyć, czego sama jestem dobrym przykładem .
    Nie czekaj na to, że przyjdzie kiedyś taka chwila, że zaczniesz coś pokazywać. Nie ma na co czekać...
    Pozdrawiam .
    D70|17-55/2.8D|50/1.8D|70-300D|SB-800|ML-L3|...

  9. #9

    Domyślnie

    Tyle tu padło ciepłych zachęt, że bardzo chętnie coś bym pokazała, ale nic nie mam. Tak jakoś ostatnio czas się układa, że Nikon leży sobie na półce i tęskni. Ja zresztą też, ale szans na zmianę na razie nie widać. Cóż, pozostaje mi tylko cieszyć oczy Waszymi „kreacjami” i w tym miejscu PROSZĘ O WIĘCEJ. Jakiś taki mały ruch na forum...
    Serdecznie pozdrawiam.

  10. #10
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Zbieralem sie od dawna do zabrania głosu w tej dyskusji... Znamy wszyscy zalety tego forum - niezaprzeczalne, ale tez na pewno nie wyjątkowe na tle innych podobnych. Nie będę o nic pisał - znają je wszyscy.

    Co do wad - te zawsze są ciekawsze Dowodem na to choćby to, jak chętnie piszemy o błedach na zdjeciach, jak pozwalamy sobie "pastwić się" nad nimi, zżymać nad każdym przepalonym pikselem. Ale do rzeczy.

    Moim zdaniem - dużą słabością tego forum, (a chyba też SUN, choć to osobny temat) jest brak obecności prawdziwego autorytetu. Nie ma tu NIKOGO, kto zasłużyłby sobie bezdyskusyjnie na miano twórcy wybitnego. I nie chodzi mi wcale o ludzi takiego formatu jak Bresson, czy chociażby nawet "mniejszego kalibru" jak Gudzowaty czy Krzysztof Miller. Aż tak daleko nie sięgam. Mam na myśli kogoś, kto dla calej rzeszy użytkowników tego forum stałby się wzorem do naśladowania, Mistrzem z własnego podworka. Ja kiedyś takie wzory miałem, kiedy zaczynałem moje zmagania z prezentacją swoich zdjęc w necie. Tu nie spotkałem jeszcze nikogo, kto dla zupełnie początkujących fotoamatorów byłby wskazówką kompasu w trudnym świecie fotografii. NIe ma kogoś takiego na forum, nie ma kogoś takiego w SUN.

    Co do komentarzy, bo wiele słów powyżej dotyczyło sposobu komentowania. Z każdego komentarza można wyciągnąć wnioski dla siebie. I wcale nie muszą one dotyczyć kultury osobistej czy elokwencji komentującego - to bzdura. Czasami naprawdę niektóre prezentowane tutaj "twory" nie zasługują - jeszcze nie - na miano zdjęcia. Ale na miano gniota tak. I nie ma o co się oburzać. Każdy zaczynał od gniotów, knotów, kiszek i każdemu ciągle się one zdarzają.

    "Podstawą egzystencji tego forum jest fotografia" - głosi dumne hasło niczym cytat z psalmu przed wejściem do kościoła. Nie zapominajmy o tym, bo składki, piwo na warsztatach i przyjazne poklepywanie sie po plecach to nie wszystko. A sama fotografia to nie to samo, co znajomość wszystkich śrubek w D70 czy instrukcji obslugi na pamięc i to na wyrywki! A pokazywanie palcem przepalonych pikseli, krzywych horyzontów również nie wiele ma wspólnego z tzw. "konstruktywna krytyką", o którą tak się tutaj zabiega, co moim zdaniem jest parciem w ślepą uliczkę i gadaniem milionowy raz tego samego.

    Podsumowując - aparaty w dłoń i do dzieła. Koniec pitolenia o pierdołach i wzajemnego się podlizywania! Chyba, że ktoś ma ambicje na zawsze pozostać w sferze "kolorowych obrazków" - to nie przeszkadzam

    Pozdrawiam
    DB

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •