Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Epson L800 a wydruk dokumentów - może Canon MG6350

    Witam serdecznie,

    Pada właśnie moja drukarka laserowa więc czas na zakup nowej drukarki.
    Najpierw rozważałem następny laser, ale stwierdziłem, że kolor to jednak fajna rzecz. Koszt eksploatacji kolorowych laserów oraz raczej marna jakość wydruku fotografii skierowały mnie w stronę atramentówek.

    Założyłem, iż zanim drukarka padnie, wydrukuję ze 3000 stron A4 dokumentów (głównie czarno białych) oraz 500 zdjęć A4.

    Ze względu na koszty eksploatacji rozglądałem się w segmencie małych drukarek biurowych. Niestety, na podstawie lektury testów, odrzuciłem tę opcję - również słaby druk fotografii.

    Na placu boju pozostały Epson L800 i Canon MG6350 (lub podobny).
    Pierwsza daje naprawdę spore oszczędności - prawdopodobnie moje wymagania spełniłaby tylko jednokrotna wymiana atramentów.

    I tu pojawiają się pytania:

    Jak Epson L800 sprawdza się przy wydruku prostych dokumentów?
    Czy ktoś mógłby zaprezentować skan/zdjęcie wydrukowanego dokumentu?
    Jak a czytelnością czcionek?
    Jak wygląda prędkość druku w przypadku dokumentu (przy ustawieniach dających rozsądną jakość druku)?

    W obiegowej opinii Canony z czarnym pigmentem drukują dokumenty szybciej i lepiej, a fotografie na podobnym poziomie (wymieniony model ma szary atrament).
    Sporym jednak problemem jest koszt materiałów - o ile w przypadku czarnego pigmentu nie jest tak źle (biorąc pod uwagę różnicę cen tych drukarek), o tyle koszt druku fotografii jest masakryczny.

    Czy L800 głównie do tekstów i czasem do ładnych fotografii to dobry pomysł?

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Wygwizdów-IRL
    Posty
    165

    Domyślnie

    Głównie do tekstów i czasem do ładnych fotografii (również czarno-białych) lepszym pomysłem jest Canon MG6350. Trzeba się tylko pogodzić z kosztem oryginalnych materiałów.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za opinię.

    Zdaje sobie sprawę z tego, że ten Canon powinien lepiej drukować dokumenty. Pytanie tylko czy dużo lepiej (albo inaczej - jak zły w tej kwestii jest Epson L800)?

    Licząc "na oko" koszt mojego użytkowania (drukarka + potrzebne tusze):
    Epson L800 - 1562zł
    Canon MG6350 - 2750zł

    ... ponad 1000zł więcej - oczywiście głównie przez te założone 500 zdjęć.

  4. #4

    Domyślnie

    No i na jaka drukarke sie zdecydowales, ja opstawiam ze na L800, sam mam L300 i jest ok.
    Coraz mniej Nikona.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez weller Zobacz posta
    No i na jaka drukarke sie zdecydowales, ja opstawiam ze na L800, sam mam L300 i jest ok.
    Canona. Widziałem przykładowe wydruki dokumentów z L800 i wyglądały raczej słabo.
    Inna sprawa, że nie liczę już kasy, jaka poszła na tusze
    Pewnie taniej by było kupić jakiś laser do dokumentów i np. L800 do zdjęć.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja tak właśnie mam, dokumenty, FV itd lecą na laserze a zdjęcia na L800. Epson w zdjęciach jest naprawdę dobry ale w dokumentach to średnio to wygląda, a laser w dokumentach jest świetny no i koszt...jaki koszt, 6000 stron za 70zł.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  7. #7

    Domyślnie

    A jak Canon ma się w druku BW?
    Epson niestety nie bardzo sobie z tym radzi (praktycznie zawsze jest jakiś zafarb).
    Czy dodatkowy szary tusz w Canonie pomaga w tej materii?

    W mojej PX730 znów padła głowica (ostatnio wymieniałem ją chyba z 4 miesiące temu, gdy była jeszcze na gwar., teraz jest już po, a naprawa jest nieopłacalna) i zastanawiam się nad następcą.

    A może istnieje jakiś dobry CISS do tego Canona?

  8. #8

    Domyślnie

    Co do lasera, to wcześniej miałem dwa... i oba padły po kilku latach. Mam wrażenie, że tanie lasery to teraz totalne zabawki... Na dodatek dają do nich super małe tonery...
    Poza tym chciałem, od czasu do czasu, wydrukować jakiś dokument w kolorze... A kolorowy laser to już inna bajka, jeśli chodzi o koszt wydruku...


    Jeśli chodzi o wydruk zdjęć czarno-białych, to nie robiłem jakiś wielkich prób... Nawet nie mam oprofilowanej drukarki... Zrobiłem chyba ze 4 wydruki B&W i nie wyglądały źle

    CISS... najpierw musiałbym mieć pewność, że tusze które tam wlewam są super...

  9. #9

    Domyślnie

    bozydar - czy na wydruku bw nie dostrzegasz żadnego zafarbu?
    Szarość nie wpada w niebieski lub czerwony?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Szarość nie wpada w niebieski lub czerwony?
    A co to jest szarość? Dla niektórych to będzie coś, co ma temperaturę bieli 6500K, a dla innych 7000K czy 5500K... Nie chcę Cię wprowadzać w błąd...
    Powiedzmy, że wydruki B&W na oko były "ciepłe", ale spójne (tzn. żaden zakres jasności nie odstawał od innego, jeśli chodzi o temperaturę).
    Ale to wszystko psu na budę, bo do takich ocen to trzeba mieć skalibrowane i ekran i drukarkę.

    Jeśli nie zapomnę, to spróbuję jutro za dnia zrobić jeszcze jakiś wydruk testowy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •