Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

    Domyślnie iMac czy Mac Mini + zewnętrzny storage + EIZO

    W ostatnich dwóch dniach pojawiło się u mnie spoooro pytań o to, jakie finalnie wybrać rozwiązanie w kwestii komputera. Generalnie ma być to Apple, ze względu na OS i wygodę/stabilność pracy. Początkowo byłem absolutnie przekonany do iMac 27" (choć to wydatek wypruwający niemal żyły) ale powoli zaczynam się zastanawiać. A to dla tego, że aktualnie do PCta mam podpięty monitor 22" EIZO FlexScan, który jeśli chodzi o pracę ze zdjęciami jest jak na moje potrzeby wszystkim, czego potrzebuję (chyba).

    Może więc lepiej zakupić Mac Mini i7 2.3GHz 8GB na SSD (na system, LR, PS jakieś drobiazgi w stylu Topaz oraz katalog Lightroom) oraz dysk 3T na USB3 jako storage na zdjęcia? I podpiąć to wszystko pod EIZO? Koszt takiego zestawu już z dyskiem to około 60% ceny iMac 27"... oczywiście 22" to nie 27" ale jakość odwzorowania barw i komfort pracy na matowym ekranie EIZO nie jest chyba też zupełnie bez znaczenia? No i za różnicę można kupić bardzo fajne szkło

    Każda pomoc & opinia będzie mile widziana...

  2. #2

    Domyślnie

    Nie dość, że kupisz fajne szkło to jeszcze mini będziesz mógł zabrać ze sobą na lansik do knajpy, a monitor zawsze można zmienić/dokupić drugi.
    Jeśli wystarczy Ci wydajność mini to ja polecam tą opcję...

  3. #3

    Domyślnie

    Z mac mini do knajpy? hehehe, dobre
    Piter, nie lepiej mac pro?
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    Piter, nie lepiej mac pro?
    nie. cena.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PiterM Zobacz posta
    nie. cena.
    Faktycznie, różnica dość spora ... Oczywiście chcesz nówkę?
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    Oczywiście chcesz nówkę?
    tak, oczywiście nowy sprzęt. Po przeczytaniu testów Mac Mini na http://www.fabryka-pikseli.com jestem dość pozytywnie nastawiony do tych rozwiązań.

  7. #7

    Domyślnie

    Sam mam mini z ssd i nec pa231w i taki zestaw sprawdza sie bardzo dobrze. Problem to tylko słaba grafika. W iMac masz spasioną 650 a w mini hd4000. Do grania sie słabo nadaje. Najfajniejsze jest to ze mozesz co 2 lata podmieniać komputer z niewielką dopłatą a i drugi monitor dokupić i bedzie lepiej niz jedna 27.

  8. #8
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Scotland
    Posty
    31

    Domyślnie

    kup iMac'a 21.5" i podlacz do niego Eizo. praca na dwoch ekranach jest znacznie przyjemniejsza niz na jednym 22". na jednym (Eizo) mozesz miec zdjecie, na iMac'u narzedzia. dysku ssd wcale nie potrzebujesz do przyspieszenia pracy, zwlaszcza pod OSX, bo system tego nie wymaga, tak samo jak PS, LR. Wszystko dziala plynnie i bardzo szybko. w sklepach powinni miec "starsze" modele, ktore samodzielnie mozesz rozbudowac, dolozyc SSD w przyszlosci i dodac do 16GB pamieci RAM. a to, ze swieci wcale nie przeszkadza przy obrabianiu zdjec, nie wiem skad te mity o tych odblaskach.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d_g Zobacz posta
    kup iMac'a 21.5" i podlacz do niego Eizo. praca na dwoch ekranach jest znacznie przyjemniejsza niz na jednym 22". na jednym (Eizo) mozesz miec zdjecie, na iMac'u narzedzia. dysku ssd wcale nie potrzebujesz do przyspieszenia pracy, zwlaszcza pod OSX, bo system tego nie wymaga, tak samo jak PS, LR. Wszystko dziala plynnie i bardzo szybko. w sklepach powinni miec "starsze" modele, ktore samodzielnie mozesz rozbudowac, dolozyc SSD w przyszlosci i dodac do 16GB pamieci RAM. a to, ze swieci wcale nie przeszkadza przy obrabianiu zdjec, nie wiem skad te mity o tych odblaskach.
    Nie prawda. Ssd to podstawa. Po 2 latach pracy na dysku 5400 mówie Ci to z doświadczenia, że ten dysk jest wolny i osx,ps czy lr lepiej pracuja na ssd. Zresztą youtube Ci prawde powie sa tam filmiki z wydajnością osx na ssd.

  10. #10

    Domyślnie

    a to, ze swieci wcale nie przeszkadza przy obrabianiu zdjec, nie wiem skad te mity o tych odblaskach.
    Mysle ze nie mity skoro tyle osob o tym mowi :]

    Moim zdaniem, jezeli zestaw do zdjec to najlepiej miec 2 takie same monitory, skalibrowane przez ta sama osobe i sprzet aby miec mozliwie jak najmniejsze roznice. Przydaje sie kiedy chcemy porownac 2 rozne zdjecia na 2 monitorach.
    mac mini to mom zdaniem lepsze rozwiazanie niz iMac. Do tego najwyzej kolejny mointor ktory ma sens przy grafice.

    @MrQba
    Nie tlyko osx, ale kazdy system. W tej chwili HDD to jedna z najwolniejszych czesci komputera, czesto bedaca waskim gardlem.
    d70s + N18-70 + N55-200

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •