Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 61
  1. #21

    Domyślnie

    dwa monitory to wygoda pracy, tak ale wmawianie ludziom, ze TYLKO Eizo lub Nec sie do tego celu nadaja mz to juz marketing, a nie wygoda pracy
    A ze niby do pracy z kolorem nadaje sie badziew z supermarketu ? Nie obrabiam zdjec profesjonalnie, ale roznice w odwzorowaniu kolorow i efekty tego widoczne na odbitkach byly sa dla mnie jednoznaczne.

    - profil mozna pobrac, ale jesli nie masz na to czasu? jezeli masz 5 zlecen w tygodniu i wspolpracujesz z wieloma labami, to co? do kazdej maszyny bedziesz sciagac profil i bedziesz robic testy?
    Tlumaczenie kiepskiego wykonywania pracy brakiem czasu jest nieprofesjonalne. Nie majac profili, skalibrowanych monitorow, etc, nie kontrolujesz efektu koncowego. Jak sniper z luneta z militaria.pl
    d70s + N18-70 + N55-200

  2. #22
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Scotland
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Tlumaczenie kiepskiego wykonywania pracy brakiem czasu jest nieprofesjonalne. Nie majac profili, skalibrowanych monitorow, etc, nie kontrolujesz efektu koncowego. Jak sniper z luneta z militaria.pl
    ok, wezmy pod rozwage fakt, ze robisz zlecenie np slubu. obrabiasz zdjecia na super wypasionym ekranie, drukujesz 50 odbitek w swoim labie, z ktorego masz profile kolorow itp itd...mlodzi zachwyceni praca, mogli by lizac buty z tej radosci. dajesz im plyte ze zdjeciami. on ida do swojego zaufanego labu, wolaja zdjecia i nagle sie okazuje, ze to nie to samo co maja w albumie. rozmiar ten sam, ale no cos nie teges...dzwonia i skamla, a Ty im mowisz "bo jaj mam skalibrowany monitor i profile kolorow, a ten lab w ktorym wolaliscie zdjecia nie ma" konkretne podejsxie do sprawy

  3. #23

    Domyślnie

    Ty oddajesz prace w pewnej okreslonej formie, a co dalej z tym zrobia? Moga nawet przeksztalcic do ASCII artu. Dobrze przygotowany material, to taki ktorego przygotowanie kontrolujesz, ktoregeo efekt znasz. Po to Ci skalibrowany monitor ezby wiedziec co robisz.
    Czy wszedzie klient tego oczekuje? Moze nie, ale zawsze jestes kryty, mozesz powiedziec ze Ty przygotowales material w pelni profesjonalnie, ze skalibrowanym monitorem, a nie zrobiles kaszane, ktora ma przesaturowane kolory, etc.
    d70s + N18-70 + N55-200

  4. #24
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Scotland
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Ty oddajesz prace w pewnej okreslonej formie, a co dalej z tym zrobia? Moga nawet przeksztalcic do ASCII artu. Dobrze przygotowany material, to taki ktorego przygotowanie kontrolujesz, ktoregeo efekt znasz. Po to Ci skalibrowany monitor ezby wiedziec co robisz.
    Czy wszedzie klient tego oczekuje? Moze nie, ale zawsze jestes kryty, mozesz powiedziec ze Ty przygotowales material w pelni profesjonalnie, ze skalibrowanym monitorem, a nie zrobiles kaszane, ktora ma przesaturowane kolory, etc.
    Klient placi, klient wymaga, odwieczne prawo natury. jak klient nie bedzie zadowolony to mozna zakonczyc dzialalnosc. to ze ja profesjonalnie przygotuje material nie ma sie do tego co klient z nim zrobi i to wlasnie staram sie pokazac! nie wazne jaki ma sie monitor, moze byc zwykly LG z marketu i tak zdjecia beda dobrze wygladaly u nas na ekranie jak i na ekranie u klienta w domu. tak wiec psioczenie na tanie ekrany z marketu i wyswietlacze w iMacach to nic innego jak marketingowe zagranie - nie kupujcie tanich monitorow i iMacow jezeli myslicie o profesjonalnym obrabianiu zdjec! tylko Eizo i Nec sie do tego nadaja!

  5. #25

    Domyślnie

    Byla juz o tym dyskusjana tym forum. Lepiej dobrze przygotowac material ktory bedzie dobrze wygladal na poprawnie wyswietlajacych obraz monitorach, niz kiepski material, ktory bedzie sie rozjezdzal na kazdym. Zdjecia oddajesz tez w formie albumu, czasem odbitek, duzych obrazow, etc. Jak wtedy przygotujesz material na badziewnym monitorze?
    Nie kazdy potrzebuje Top EIZO za 20k. Dla wielu starcza ekrany kolo 3k PLN. Ten w nowym iMacu jest na poziomie ekranow za 1k PLN, patrzac po ocenie Czornyja. Dla mnie obrobkowo jest on nie do zaakceptowania dla profesjonalisty. Majac porownanie w pracy takiego sredniego EIZO z tanim LG i samsungiem nie mam watpliwosci najmniejszych.

    Klient moze z materialem duzo zrobic, ale to nie jest juz sprawa fotografa. Sprawa fotografa jest to jak przygotuje te zdjecia.
    d70s + N18-70 + N55-200

  6. #26

    Domyślnie

    Taka jest prawda. Po latach korzystania z marketowego szajsu kupiłem najtańsze możliwe Eizo i widze kolosalna różnicę, głównie w komforcie pracy - czymś czego nie da się opisać cyferkami. Nie zajmuje sie profesjonalnie fotografią, ale wydaje mi się że nie powinniśmy równać z jakością w dól. Jeżeli ktoś ma 5 zleceń w tygodniu i brakuje mu czasu to niech podniesie ceny i zajmie się tylko najlepszymi klientami - niech równa w górę. Oddawanie klientom ślubnym płyt CD nie rozumiem, fotografia to dla mnie proces zaczynający się na naciśnięciu spustu migawki a kończący się na porządnej, przemyślanej prezentacji. Jakis czas temu czytałem wywiad z Marcinem Tyszka, on do pierwszych klientów chodził z wielkim albumem który kosztował Go krocie ale robił wrażenie, nie tylko zdjęciami ale tez oprawą. Jak ktoś oddaje JPGi, które trafią do pierszego lepszego labu to daleko w fotografii nie zajdzie.

    Ja popieram kupowanie dobrych monitorów. Może nie koniecznie za 15 tyś, ale jednak trochę trzeba wybulić.

  7. #27
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Scotland
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzychun Zobacz posta
    Taka jest prawda. Po latach korzystania z marketowego szajsu kupiłem najtańsze możliwe Eizo i widze kolosalna różnicę, głównie w komforcie pracy - czymś czego nie da się opisać cyferkami.
    To jaka jest ta prawda?
    w czym ten komfort pracy sie przejawia? jesli nie da sie cyferkami opisac to moze literkami da rade?
    widzialem cuda wypuszczane z monitorow "no name" z marketow, jest tu kilku forumowiczow, kotorzy takie monitory posiadaja i jak prezentuja tu zdjecie to wszystkim szczena z zachwytu opada. Niech wam sie nie zdaje, ze jak macie zajefajny ekran to wasze zdjecia od razu lepiej wygladaja - to sie nazywa zludzenie

  8. #28

    Domyślnie

    Strasznie się spinasz. To czy komuś szczena opadnie zależy od talentu fotografa. Od monitora zależy czy będzie pokazywać prawdziwe kolory i pozwoli na "świadomy" retusz. Popularne monitory są "oprofilowane" tak żeby wyjarać oczy wysokim kontrastem i podbitymi kolorami. Jak chodzę do znajomych to nie jestem podejść na 5 minut do monitora, oczy mnie bolą. Tak samo boli mnie to, że wielu profesjonalistów nie traktuję tego tematu poważnie. Poza tym najtańsze Eizo kosztuje 1400zł, więc nie tak dużo. A w innym temacie popularyzujesz stosunkowo mało wydajne komputery Apple które kosztują od kilku koła wzwyż. Gdzie tu logika?

  9. #29

    Domyślnie

    Wiesz w czym przejawia się komfort pracy na dobrym monitorze? W tym że widzisz każde przebarwienie na skórze, każdy zafarb na zdjęciu, jesteś świadom że to jest bo to widzisz i możesz to zretuszować, poprawić. Ty uważasz że nie może być lepszego komfortu, skoro na zwykłym monitorze też się da. Da się, bo nie widzisz tego, co mógłbyś mając porządny ekran, nie widzisz tych niedoskonałości, nie musisz tego poprawiać, pracuje Ci się wygodniej bo to co Ty widzisz na swoim monitorze jest ok. Ale wiedz, że ok przeważnie jest tylko u Ciebie.
    ;]

  10. #30
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Scotland
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzychun Zobacz posta
    Strasznie się spinasz. To czy komuś szczena opadnie zależy od talentu fotografa. Od monitora zależy czy będzie pokazywać prawdziwe kolory i pozwoli na "świadomy" retusz. Popularne monitory są "oprofilowane" tak żeby wyjarać oczy wysokim kontrastem i podbitymi kolorami. Jak chodzę do znajomych to nie jestem podejść na 5 minut do monitora, oczy mnie bolą. Tak samo boli mnie to, że wielu profesjonalistów nie traktuję tego tematu poważnie. Poza tym najtańsze Eizo kosztuje 1400zł, więc nie tak dużo. A w innym temacie popularyzujesz stosunkowo mało wydajne komputery Apple które kosztują od kilku koła wzwyż. Gdzie tu logika?
    no tak, po przesiadce na Eizo na inne monitory juz nie mozna patrzec bo oczy bola, mozna to zrozumiec...
    Wlasnie o to cala dyskusja, monitor i malo wydajny komp od Apple. wszyscy wkolo tweirdza, ze na jablkach zdjec sie nie da robic i jedyny sluszny monitor to Eizo lub Nec, ale twierdza to ci, ktorzy na jablkach nigdy nie pracowali lub bawili sie w iSpotach...

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •