Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61
  1. #11

    Domyślnie

    ja w tej chwili mam imaca 21 plus drugi monitor i jesli bede wymienial sprzet za jakis czas to tez bede stal przed wyborem
    albo imac albo mini i drugi monitor, jesli wybiore mini to serwer wersje z dwoma dyskami (ssd i hdd)

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta

    @MrQba
    Nie tlyko osx, ale kazdy system. W tej chwili HDD to jedna z najwolniejszych czesci komputera, czesto bedaca waskim gardlem.
    Oczywiście ze każdy system tylko moja odpowiedz była skierowana do słów że osx nie potrzebuje ssd.

  3. #13

    Domyślnie

    no i jeszcze ważne pytanie - czy posiadając Mac Mini i podpięte EIZO nie będzie problemu z kalibracją (posiadam X-Rite i1 Display, szału nie ma ale działa sprawnie na PC).

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Scotland
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kurtz Zobacz posta
    Moim zdaniem, jezeli zestaw do zdjec to najlepiej miec 2 takie same monitory, skalibrowane przez ta sama osobe i sprzet aby miec mozliwie jak najmniejsze roznice.
    zapewniam Cie, ze 99% klientow zamawiajacych zdjecia nie ma pojecia na czym byly obrabiane i jaki byl monitor. moge Ci pokazac zdjecie zrobione na tanim laptopie bez kalibracji i super wypasionym Eizo za 12k. nie bedziesz w stanie wskazac zdjecia zrobionego na Eizo

  5. #15

    Domyślnie

    To jasne, ale myślę, że dobre monitory służą głównie do podniesienia konfortu pracy a nie dla zadowolenia klienta...
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  6. #16
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Scotland
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pgaik Zobacz posta
    To jasne, ale myślę, że dobre monitory służą głównie do podniesienia konfortu pracy a nie dla zadowolenia klienta...
    dla mnie jest to "chłyt małketingowy" producentow monitorow zeby wykasowac konsumentow. Monitor ma idealne odwzorowanie barw - i co z tego jesli zdjecia sa drukowane na podrzednej maszynie, ktora nie jest sprofilowana z ekranem i juz tych pieknych kolorow, ktore mamy na ekranie na odbitkach juz nie ma.
    zrobilem slub, zaprosilem mlodych do siebie, zeby mogli zobaczyc zdjecia i wybrac te ktore chca miec na scianie. wszystko ladnie pieknie, zachwyceni, szczeny leza na podlodze. widza monitor, sprzet wokol biurka i sobie mysla, ze pewnie kosztowalo majatek. pytaja co to za monitor. zaczynam zachwalac, ze taki idealny, ze kolory pieszcza oczy itp. itd...zamawiam wydruki w bardzo znanym i polecanym labie. rozpakowuje je przy Mlodych i znow szczeny leza na podlodze, ale nie z podziwu jakosci wydruku, a dlatego ze kolory na zdjeciach nie odpowiadaja tym co na tym wypasionym monitorze. dzwonie do labu i pytam sie jak to mozliwe, mowia, ze w takim a takim profilu zdjecia zapisane, wrzucili w maszyne i tak wyszlo. No to teraz musze wytlumaczyc klientom, ze moj monitor jest lepszy niz maszyna drukujaca. sa zawiedzeni, bo oczekiwali tego samego co pokazywal ten super hiper monitor - to oczywiscie tylko hipotetycznie, ale takie rzeczy moga miec miejsce
    tak wiec wmawianie ludziom, ze tylko super hiper monitory nadaja sie do obrabiania zdjec moim zdaniem to czysty marketing, bo zwykly zjadacz chleba roznicy nie zobaczy, a naszymi klientami sa w 90% zwykli zjadacze chleba

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d_g Zobacz posta
    dla mnie jest to "chłyt małketingowy" producentow monitorow zeby wykasowac konsumentow. Monitor ma idealne odwzorowanie barw - i co z tego jesli zdjecia sa drukowane na podrzednej maszynie, ktora nie jest sprofilowana z ekranem i juz tych pieknych kolorow, ktore mamy na ekranie na odbitkach juz nie ma.
    zrobilem slub, zaprosilem mlodych do siebie, zeby mogli zobaczyc zdjecia i wybrac te ktore chca miec na scianie. wszystko ladnie pieknie, zachwyceni, szczeny leza na podlodze. widza monitor, sprzet wokol biurka i sobie mysla, ze pewnie kosztowalo majatek. pytaja co to za monitor. zaczynam zachwalac, ze taki idealny, ze kolory pieszcza oczy itp. itd...zamawiam wydruki w bardzo znanym i polecanym labie. rozpakowuje je przy Mlodych i znow szczeny leza na podlodze, ale nie z podziwu jakosci wydruku, a dlatego ze kolory na zdjeciach nie odpowiadaja tym co na tym wypasionym monitorze. dzwonie do labu i pytam sie jak to mozliwe, mowia, ze w takim a takim profilu zdjecia zapisane, wrzucili w maszyne i tak wyszlo. No to teraz musze wytlumaczyc klientom, ze moj monitor jest lepszy niz maszyna drukujaca. sa zawiedzeni, bo oczekiwali tego samego co pokazywal ten super hiper monitor - to oczywiscie tylko hipotetycznie, ale takie rzeczy moga miec miejsce
    tak wiec wmawianie ludziom, ze tylko super hiper monitory nadaja sie do obrabiania zdjec moim zdaniem to czysty marketing, bo zwykly zjadacz chleba roznicy nie zobaczy, a naszymi klientami sa w 90% zwykli zjadacze chleba
    - Dwa monitory to wygoda pracy a nie marketing!
    - Można zmienić lab skoro podrzędna maszyna daje złe efekty.
    - W sytuacji wyżej fotograf nie panuje nad wypuszczaniem prac do druku.
    - A pobrać profil maszyny i zasymulować odbitki ?
    - nie wiem po co klient ma wybierać zdjęcia skoro płaci sie za to właśnie żeby fotograf zrobił i wybrał najlepsze. Kto tu w końcu jest artystą ?

  8. #18

    Domyślnie

    Wszystko zależy od zastosowań. Nie szukam sprzętu do przerabianie ślubów, gdyż po prostu nie zajmuję się tym. Nie drukuję dużo, ale dla mnie KLUCZOWE jest to, abym np. na wydruku do powieszenie na ścianie robionym na porządnej kalibrowanej drukarce (a nie jak to określono powyżej "na podrzędnej maszynie") wyszło to, co chcę osiągnąć, czyli to co widziałem na monitorze. Dla tego kupiłem relatywnie słaby komputer, ale do niego monitor na tyle dobry na ile mnie było stać + kalibrator. Przypadek taki jak opisałeś (masówka ślubna, przypadkowe maszyny w labie) w moim przypadku w ogóle nie będzie miał miejsca.

  9. #19
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2011
    Miasto
    Scotland
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrQba Zobacz posta
    - Dwa monitory to wygoda pracy a nie marketing!
    - Można zmienić lab skoro podrzędna maszyna daje złe efekty.
    - W sytuacji wyżej fotograf nie panuje nad wypuszczaniem prac do druku.
    - A pobrać profil maszyny i zasymulować odbitki ?
    - nie wiem po co klient ma wybierać zdjęcia skoro płaci sie za to właśnie żeby fotograf zrobił i wybrał najlepsze. Kto tu w końcu jest artystą ?
    - dwa monitory to wygoda pracy, tak ale wmawianie ludziom, ze TYLKO Eizo lub Nec sie do tego celu nadaja mz to juz marketing, a nie wygoda pracy
    - ten sam fotograf wyslal zdjecia do magazyny foto i tam wyszlo w druku dobrze, nie tak samo jak na monitorze, ale lepiej niz wydruki z labu
    - profil mozna pobrac, ale jesli nie masz na to czasu? jezeli masz 5 zlecen w tygodniu i wspolpracujesz z wieloma labami, to co? do kazdej maszyny bedziesz sciagac profil i bedziesz robic testy?
    - a moze w ofercie fotografa jest wydruk A2 i wtedy klient wybiera zdjecie, ktore chce mic u siebie w sypialni nad lozkiem?

  10. #20

    Domyślnie

    z skalibrowaniem czy oprofilowaniem monitora nie bedziesz mial problemow, co wiecej przy osx niebedziesz mial tez mnostwa problemow z wiecej niz jednym monitorem i profilami do nich zapietymi
    co do wydrukow, to trzeba po prostu szukac takich miejsc gdzie wiedza co to sa profilei jak sie drukuje porzadnie
    ja po oprofilowaniu monitora mam 99% tego co widze na wydruku w domu, mam dwa laby z ktorych korzystam i jest podobnie, w 3 jak potrzebuje na szybko to wiem ze musze miec na monitorze duzo jasniej, bo tak maja ustawiona maszyne (kolor jest ok, tylko odbitki za ciemne wychodzily) czasem tez duze ilosci oddaje do MM i tez jest ok, plus dwie drukranie z ktorych korzystam i tez jest ok, wiec sie da

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •