Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Porada - jaki Coolpix na wycieczki

    Witam. Nie bardzo orientuję się w kompaktach, amatorsko używam D70s z Tamronem, ale potrzebuję na wycieczki jakiś kompakt, bo czasem lustrzanka jest po prostu za duża i niewygodna.

    Zależy mi na przyzwoitej jakości zdjęć, dobry byłby tryb manualny, ew. przynajmniej balans bieli. Jeśli nie ma - jakieś dobre tryby "terenowe". Ogniskowa równowartości 28 - 200 mm byłaby w sam raz, może też być nieco dłuższa. Forma - płaskie pudełko, nie chcę zmniejszonej wersji lustrzanki. Ważne - niska cena, może być jakiś starszy typ.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez feldwebel Krzysztof Zobacz posta
    Witam. Nie bardzo orientuję się w kompaktach, amatorsko używam D70s z Tamronem, ale potrzebuję na wycieczki jakiś kompakt, bo czasem lustrzanka jest po prostu za duża i niewygodna.

    Zależy mi na przyzwoitej jakości zdjęć, dobry byłby tryb manualny, ew. przynajmniej balans bieli. Jeśli nie ma - jakieś dobre tryby "terenowe". Ogniskowa równowartości 28 - 200 mm byłaby w sam raz, może też być nieco dłuższa. Forma - płaskie pudełko, nie chcę zmniejszonej wersji lustrzanki. Ważne - niska cena, może być jakiś starszy typ.
    Wymagania masz trochę sprzeczne (zoom do 200 / mały / cena niska)

    Z Nikona na wycieczki polecam P300 / P310
    Jeśli z zoomem do 200 to tylko P7000/P7100/P7700
    Od serii "S" i "L" trzymamy się z daleka

    A tak wogóle, najlepsze, co możesz kupić jeśli cenisz jakość obrazu i jakość samego aparatu, to FUJI X10
    Nikoniarz-majsterkowicz

  4. #4

    Domyślnie

    hmm wycieczki , będzie ciężko coś sensownego z taką rozpiętością , jakością , gabarytowo i małego nie wiem co Ty fotografujesz na tych wycieczkach ,że aż taką rozpiętość potrzebujesz ja potrzebuje zaledwie 10-20 , lub 18-50 i 1 szkło więc gdyby to miał być aparat na wycieczki polecam

    FUJI X10
    NEX5n ale tu znowu gabaryty szkieł zrobią swoje pewnie cena całego zestawu będzie dla Ciebie też nie akceptowalna
    wszystkie nikony L omijaj szerokim łukiem
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  5. #5

    Domyślnie

    A dlaczego musi to być kompakt ze stajni N? Nikon nigdy nie był dobry w małpkach mniej lub bardziej zaawansowanych.
    nic...

  6. #6

    Domyślnie

    jakie doradzicie?

  7. #7

    Domyślnie

    widać nikt niema nic do powiedzenia

  8. #8

    Domyślnie

    Ciekawym pomysłem na wycieczki jest chyba Coolpix AW100, wprawdzie zakres ogniskowych jest nieco mniejszy... Ale za to gabaryty i obudowa w sam raz w teren.
    D90 | F75 | F70
    35/1.8G | 50/1.8D | 28-85/3.5-4.5 | 18-105/3.5-5.6G | T80-200/4 AI-S
    PLC3 | 12XP | H44M-4 | P135/2.8

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez varjo Zobacz posta
    Ciekawym pomysłem na wycieczki jest chyba Coolpix AW100, wprawdzie zakres ogniskowych jest nieco mniejszy... Ale za to gabaryty i obudowa w sam raz w teren.
    Masz komórkę z aparatem? Jak tak to weź komórkę, wyjdzie na to samo.
    nic...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    hmm wycieczki , będzie ciężko coś sensownego z taką rozpiętością , jakością , gabarytowo i małego nie wiem co Ty fotografujesz na tych wycieczkach ,że aż taką rozpiętość potrzebujesz ja potrzebuje zaledwie 10-20 , lub 18-50 i 1 szkło więc gdyby to miał być aparat na wycieczki polecam

    FUJI X10
    NEX5n ale tu znowu gabaryty szkieł zrobią swoje pewnie cena całego zestawu będzie dla Ciebie też nie akceptowalna
    wszystkie nikony L omijaj szerokim łukiem
    Dlaczego Nikony L omijać szerokim łukiem ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •