Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: D 300 ostrość

  1. #1

    Exclamation D 300 ostrość

    Witam,
    Od pewnego czasu mam problem z gubieniem ostrości w D 300.
    Mimo zmiany obiektywów i ustawień często gubi mi ostrość. Ma ktoś pomysł co można z tym zrobić?
    Nie dzieje się tak że 100% jest "rozmazanych",ale czasami robi takiego myka że kilka pod rząd jest nie tak...

  2. #2

    Domyślnie

    Przedmuchaj czujnik AF pod lustrem.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli ze zdjąć obiektyw i dmuchnąć "pompką" taką do czyszczenia obiektywu?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    A miał ktoś taki kłopot i zadziałało takie coś...??

  6. #6

    Domyślnie

    Tylko jak będziesz miał gruszkę z apteki, to pierw ją dokładnie wymyj w środku i wysusz, bo może zawierać talk i zamiast wyczyszczenia czujnika jeszcze bardziej go zasyfisz. Takie kłopoty dzieją się przy ustawianiu ostrości w lustrzankach. Możesz sprawdzić na LV, czy ostrzy ok. Jeżeli tak, to masz brudny czujnik AF.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  7. #7

    Domyślnie

    mam nówkę "gruszkę" do obiektywu...jak trza to i kompresor,ale nim to raczej bym rozwalił wsio w body...
    Problem jest dokładnie taki że ustawiam punkt na konkretne miejsce,twarz na przykład...a twarz mam rozmytą o talię ostrą,albo coś w okolicy...na podglądzie widać że punkt miałem na twarzy ustawiony,a nie wydało z ostrością...
    Próbuje z moją "gruszką",mam nadzieje ze nie rozwalę niczego...

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli zdarza się to losowo co jakiś czas, to przedmuchaj czujnik AF. Jak jest zabrudzony, to aparat będzie się mylił z ustawieniem ostrości, będzie doostrzał itp. Jeżeli to nie pomoże albo jeżeli to stała wada, to mikroregulacja powinna pomóc.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  9. #9

    Domyślnie

    OKi,dzięki za pomoc,przetestuje to i pochwalę się efektami...

  10. #10

    Domyślnie

    Pomogło z tym co podpowiadaliście...,ale...coś kolejnego się wywaliło..
    Mam taki jaśniejszy "pas" teraz dla odmiany...
    Jest to związane raczej z matrycą bo na 2 różnych obiektywach to samo się dzieje...trzymając aparat w poziomie od góry ale nie na samej krawędzi robi mi się "jaśniejszy pas" przez cały kadr, zajmuje około 1/5 kadru i jest na całej długości...
    Czy to może być efekt reanimowania "nie ostrzenia" pompką taką do czyszczenia obiektywów? Zrobiło mi się to po czyszczeniu,ale nie od razu, gdzieś po wykonaniu około 100 zdjęć...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •