Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Zgoda na wykorzystanie zdjęć

    Witam
    Moja koleżanka, której zrobiłem kilka sesji w plenerze i studio, chce zgłosić swoje zdjęcia do kalendarza. Ale wymagane jest przesłanie mojej zgody/oświadczenia, na wykorzystanie moich zdjęć (zgłasza ona) w tym kalendarzu. Oczywiście zgodę wyrażam, nie ma problemu, tym bardziej, że to dobra koleżanka. Ale jakoś nie potrafię złożyć sensowego oświadczenia i w necie jakoś nie mogę ogarnąć tego, a sprawa pilna.
    Czy zatem może ktoś z szanownych koleżanek i kolegów ma gdzieś pod ręką, na dysku, w linku, wzór takiego oświadczenia, gdzie fotograf udziela zgody modelce na wykorzystanie swoich zdjęć w jakimś celu, w tym wypadku będzie to kalendarz.
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam
    Marek
    FX/DX/CX/www

  2. #2

    Domyślnie

    To już nie wystarczy napisać?

    Ja, niżej podpisany, wyrażam zgodę na wykorzystanie zdjęć powstałych w wyniku sesji: (daty sesji) i przekazanych (imię i nazwisko koleżanki) w celu umieszczenia ich w kalendarzu (namiary na kalendarz)

    Nie zezwalam na wykorzystanie w inny sposób, do innych celów i innych publikacji.
    Jednocześnie informuję, że jestem autorem tych zdjęć i zachowuję co do nich wszelkie prawa osobiste (oraz majątkowe?) w ramach prawa autorskiego.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    To już nie wystarczy napisać?

    Ja, niżej podpisany, wyrażam zgodę na wykorzystanie zdjęć powstałych w wyniku sesji: (daty sesji) i przekazanych (imię i nazwisko koleżanki) w celu umieszczenia ich w kalendarzu (namiary na kalendarz)

    Nie zezwalam na wykorzystanie w inny sposób, do innych celów i innych publikacji.
    Jednocześnie informuję, że jestem autorem tych zdjęć i zachowuję co do nich wszelkie prawa osobiste (oraz majątkowe?) w ramach prawa autorskiego.
    A mnie skąd wiedzieć, czy wystarczy, pierwszy raz mam takie oświadczenie napisać, nie mam doświadczenia
    Dzięki Tomku, spróbuję, może wystarczy
    FX/DX/CX/www

  4. #4

    Domyślnie

    Podejrzewam, że twórcom kalendarza potrzebny jest dupochron tylko. Jakby chodziło o konkretne zapisy sami dawaliby druczek do wypełnienia i podpisania.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Na pewno masz rację, bo pytałem koleżanki czy nie mają jakiegoś wzoru oświadczenia, i niestety nie. Wyślę Jej zaraz Twoją formułkę i będzie musiało wystarczyć.
    FX/DX/CX/www

  6. #6

    Domyślnie

    Tomek jesteś wielki.....
    Nie dziwię sie koledze , w moim stanie REN też miałbym problem...
    Mężczyźni rozwijają się do 5 roku życia, a później TYLKO rosną..

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    To już nie wystarczy napisać?

    Ja, niżej podpisany, wyrażam zgodę na wykorzystanie zdjęć powstałych w wyniku sesji: (daty sesji) i przekazanych (imię i nazwisko koleżanki) w celu umieszczenia ich w kalendarzu (namiary na kalendarz)

    Nie zezwalam na wykorzystanie w inny sposób, do innych celów i innych publikacji.
    Jednocześnie informuję, że jestem autorem tych zdjęć i zachowuję co do nich wszelkie prawa osobiste (oraz majątkowe?) w ramach prawa autorskiego.
    Cytat Zamieszczone przez gryson Zobacz posta
    Na pewno masz rację, bo pytałem koleżanki czy nie mają jakiegoś wzoru oświadczenia, i niestety nie. Wyślę Jej zaraz Twoją formułkę i będzie musiało wystarczyć.
    masz jej wysłać skan tego oświadczenia? jeśli tak to lepiej jest napisać to oświadczenie, wkleić podglądówki zdjęć które zgadzasz się wykorzystać wydrukować, podpisać i zeskanować. bo MZ określenie "zdjęć powstałych w wyniku sesji: (daty sesji) " jest zbyt ogólne (na sesji powstaje wiele zdjęć)
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mateo912 Zobacz posta
    masz jej wysłać skan tego oświadczenia? jeśli tak to lepiej jest napisać to oświadczenie, wkleić podglądówki zdjęć które zgadzasz się wykorzystać wydrukować, podpisać i zeskanować. bo MZ określenie "zdjęć powstałych w wyniku sesji: (daty sesji) " jest zbyt ogólne (na sesji powstaje wiele zdjęć)
    Dlatego napisałem i przekazanych. To warunek łączny. Określenie w takim pozwoleniu, o które zdjęcia chodzi jest co najmniej problematyczne, ale w tym konkretnym wypadku można sobie pozwolić na pewien stopień swobody.

    Owe pozwolenie, to nie ma być plik multimedialny, ja bym nie wklejał żadnych miniatur, jeżeli zdjęcia są przekazane w postaci elektronicznej, a w obecnych czasach tak raczej jest, to można wymienić wprost lub w postaci załącznika nazwy plików. W przypadku przekazywania kilkuset plików, wklejanie takich miniatur jet bez sensu, jak to potem przesłać na przykład faksem, żeby było wiadomo o jakie zdjęcia chodzi.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Zdjęcia ma wysłać 2, więc w tym oświadczeniu dopisałem nazwy tych plików, i że powstały w dniu takim a takim (w pliku są exify). Wydrukowałem i zaraz "zeskanuję" aparatem i wyślę mailem, bo koleżanka musi im ten skan wysłać. To tylko dwa zdjęcia, więc nie będę robił tragedii, choć dopisałem, że fotografie są do wykorzystania tylko w tym konkretnym kalendarzu.
    Dzięki wielkie chłopaki za pomoc.
    FX/DX/CX/www

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •