Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Dwa D700 i każdy inny :-)

    Witam!
    Mam Panowie "zagwozdkę". Kolega przyniósł mi swój materiał z imprezy i jest jedna rzecz, która mnie bardzo zastanowiła.
    Zdjęcia wykonano D700+N24-70/2.8+SB-900. Parametry expozycji to: program P, f=5, czas=1/60s, Auto ISO, palnik lampy w górę. Zastanowił mnie czas 1/60s. Moim zestawem tj. D700+T28-75/2.8+SB-900 na takim czasie naświetlania miałbym mnóstwo poruszeń tańczących i "duszków". Kolega mówi, że zawsze tak robi i nie ma problemów.
    Wytłumaczcie mi to, bo ja zgłupiałem.
    Pozdrawiam!
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  2. #2

    Domyślnie

    Jak mial malo zastanego i to sabina byla mocno dominujacym oswietleniem to problem duszkow bedzie zminimalizowany.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  3. #3

    Domyślnie

    Otóż to. Lampa mrozi ruch i jeśli waliła se sporą mocą to ten ruch zamroziła. Ty w swoim przypadku mogłeś tylko lekko doświetlać.
    Poza tym pojęcie ruch jest bardzo ogólne

  4. #4

    Domyślnie

    Eeee parametry kompletnie do dupy....program"P" auto iso... to i efekty będą nieprzewidywalne... jak lampa dominowała nad zastanym to mroziła ruch... Jeszcze jedno: auto- iso można skonfigurować na różne sposoby...jak gość mocno ograniczył maksimum to będzie dawało mocniejszy błysk a w efekcie "zamrożony" ruch

  5. #5

    Domyślnie

    Na pewno sporo zależy od fotografowanej sceny...gdybyście robili zdjęcia na tej samej imprezie na tych samych parametrach i byłyby takie różnice, o jakich piszesz - można by się zastanawiać.
    ALE: ja np fotografowałem już kilka wesel i GENERALNIE rzecz ujmując zauważyłem taką zależność:
    d300+sigma 17-50, f/2,8 + lampa: TTL BL FP - rzadko miałem poruszone zdjęcia.
    d700 + nikkor 24-70, f/2,8 + lampa: TTL BL FP - poruszone zdjęcia mam bardzo często.
    Do tej pory nie przyszło mi do głowy, żeby pisać o tym na forum bo ciągle próbuję to sobie jakoś wytłumaczyć...ale nie mam za bardzo pojęcia, jak.

  6. #6

    Domyślnie

    Ale egzemplarz egzemplarzowi nie równy. Mam 2xD700 i na obu sa rożne odcienie skóry- będę to właśnie niedługo sprawdzał wnikliwie bo to drażni jak sie idzie w 2 os na reportaż.
    Uczę się... Dobry sprzęt, kijowe umiejętności

  7. #7

    Domyślnie

    >tomtytus: U mnie 24-70/2.8 jest szklem ktore generuje sporo poruszonych zdjec - nie wiem czy to kwestia masy/wywazenia ale z tym szklem potrafie zrobic poruszone zdjecie w dzien, bez lampy przy 1/320s. Regula 1/(3*ogniskowa) u mnie nie gwarantuje nieporuszonych fotek. Jakos przy 70-200 ten problem nie wystepuje w takiej skali.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zolty Zobacz posta
    >tomtytus: U mnie 24-70/2.8 jest szklem ktore generuje sporo poruszonych zdjec - nie wiem czy to kwestia masy/wywazenia ale z tym szklem potrafie zrobic poruszone zdjecie w dzien, bez lampy przy 1/320s. Regula 1/(3*ogniskowa) u mnie nie gwarantuje nieporuszonych fotek. Jakos przy 70-200 ten problem nie wystepuje w takiej skali.
    No to mnie trochę uspokoiłeś, o ile można to tak nazwać...bo skok sprzętowy o półkę wyżej a tu taka, dosyć przykra niespodzianka

  9. #9
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomtytus Zobacz posta
    [...]ALE: ja np fotografowałem już kilka wesel i GENERALNIE rzecz ujmując zauważyłem taką zależność:
    d300+sigma 17-50, f/2,8 + lampa: TTL BL FP - rzadko miałem poruszone zdjęcia.
    d700 + nikkor 24-70, f/2,8 + lampa: TTL BL FP - poruszone zdjęcia mam bardzo często.
    [...]
    "ALE" żeś się kolego napisał...
    Może uchyl rąbka tajemnicy na temat czasu ekspozycji dla obu zestawów..
    Cytat Zamieszczone przez Zolty Zobacz posta
    >tomtytus: U mnie 24-70/2.8 jest szklem ktore generuje sporo poruszonych zdjec - nie wiem czy to kwestia masy/wywazenia ale z tym szklem potrafie zrobic poruszone zdjecie w dzien, bez lampy przy 1/320s. Regula 1/(3*ogniskowa) u mnie nie gwarantuje nieporuszonych fotek. Jakos przy 70-200 ten problem nie wystepuje w takiej skali.
    Zdaje się, że piszecie koledzy o zdjęciach osób w ruchu ( weselne czy cóś..), więc co ma tu do rzeczy reguła o "ogniskowej"?
    To że z 70-200 odsetek poruszonych masz mniejszy, to oczywiste bo przy dłuższej ogniskowej "obiekt" ma mniejszą prędkość kątową, więc rozmycie może dotyczyć, jedynie fragmentów ciała; co czasem jest wyrazem ekspresji.
    O ilości światła zastanego w stosunku do mocy bysku, już było; najlepiej więc zdjecia z exif'em i wtedy możemy analizować.

  10. #10

    Domyślnie

    @Zolty też mam ten problem- i obawiam się że coś jest nie tak z 24-70 gdyż nawet ze statywu i statyczną osobę się fotografuje to jest nie ostre!!
    Uczę się... Dobry sprzęt, kijowe umiejętności

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •