Close

Strona 1 z 276 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 2925

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie Nikon D600 w praktyce.

    Założyłem nowy temat, gdyż wątek D600 oficjalnie przemienił sie w jedną wielką dyskusje o kurzu na matrycy. Zainteresowanych tematem kurzu zapraszam więc tam: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=214860

    Tutaj proszę pisać o wszelkich innych aspektach. Pisanie tutaj o kurzu będzie bardzo źle widziane. Napiszę jaśniej - będzie mogło być nagradzane kartkami bez uprzedzenia. I proszę nie marudzić o cenzurze, bo o kurzu wolno pisać ale w innym temacie (link wyżej).
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    No to czekamy teraz na jakieś sample !
    Ciekawy przewodnik po Polsce - 1001miejsc.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Przeczytałem, poszedłem na rolnicze złomowisko (akurat jestem na wsi i nie mam dostępu do biblioteki własnych rawów) zrobiłem 3 fotki, wydawałoby się, że ekspozycja o dużym zakresie tonalnym i ciekawych fakturach. 3 fotki z + i - 3 EV. Wrzucam je na skydrive ale idzie powoli, mam bardzo cienki internet a NEFy ważą po 30 mb każdy.

    Szybciej mogę wrzucić nieobrobione JPG.

    Tutaj przykład:




    NEFY do ściągnięcia tutaj:
    https://skydrive.live.com/redir?resi...9ADB57EF06!485
    ... keep walking ...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinKonrad Zobacz posta
    Przeczytałem, poszedłem na rolnicze złomowisko (akurat jestem na wsi i nie mam dostępu do biblioteki własnych rawów) zrobiłem 3 fotki, wydawałoby się, że ekspozycja o dużym zakresie tonalnym i ciekawych fakturach. 3 fotki z + i - 3 EV. Wrzucam je na skydrive ale idzie powoli, mam bardzo cienki internet a NEFy ważą po 30 mb każdy.


    NEFY do ściągnięcia tutaj:
    https://skydrive.live.com/redir?resi...9ADB57EF06!485
    Dzięki za zdjęcia, bardzo się przydały.

    Cytat Zamieszczone przez octavarium Zobacz posta
    A tak właściwie, to po co rzucać sample -3EV, 0, +3EV?
    Kto tak kwasi zdjęcia?
    A chociażby po to, aby ocenić, jak D600 radzi sobie przy forsowaniu/wyciąganiu z cieni i ze świateł.
    A i pewnie też nie słyszałeś np. o hdr czy fuzji?
    Jeśli masz ograniczone potrzeby (a może też wiedzę i umiejętności), to jeszcze nie znaczy, że inni mają podobne - nie mierz wszystkich swoją miarką.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinKonrad Zobacz posta
    Jak pobrać te nefy? Po kliknięciu na pobierz folder wyskakuje mi panel logowania.

    edit
    już wiem
    Ostatnio edytowane przez vinci99 ; 25-11-2012 o 16:16

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    Jak pobrać te nefy? Po kliknięciu na pobierz folder wyskakuje mi panel logowania.

    edit
    już wiem
    Kliknij po prostu w "kafelek" z plikiem, nie zaznaczaj ich. Po kliknięciu od razu ściąga.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinKonrad Zobacz posta
    ściągnąłem. Przekonwertowałem na DNG, odpaliłem ACR i.......... rozpiętość tonalna mnie rozczarowała. Ja już chyba zawsze będę dżwigał brzemię kilku lat z fufu... Niby jest OK ale to S5tkowej matrycy w tej kwestii nawet nie jest blisko. O odzyskaniu kolorów ze świateł można sobie na D600 pomarzyć. A tak miało byś super....

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    ściągnąłem. Przekonwertowałem na DNG, odpaliłem ACR i.......... rozpiętość tonalna mnie rozczarowała. Ja już chyba zawsze będę dżwigał brzemię kilku lat z fufu... Niby jest OK ale to S5tkowej matrycy w tej kwestii nawet nie jest blisko. O odzyskaniu kolorów ze świateł można sobie na D600 pomarzyć. A tak miało byś super....
    Kwestia tego, że u Nikona praktycznie nie ma zapasu w światłach ( no w w porywach 0,5-07EV ), za to można ciągnąć z cieni spokojnie do 4EV. Piszę to na podstawie NEF-ów z D800, ale te matryce pod tym względem są bardzo podobne.

    Pozdrawiam, QuadMan.
    Jakieś puszki i słoiki, a fotki takie sobie....

  9. #9

    Domyślnie

    W żadnym sporcie nie ma kompromisów.
    Kiedyś po kupnie D3 Fuji poszło do sprzedaży.
    Szybko wrócił inny na półkę.

    EDIT: takie zdjęcia jak powyżej to robi Fuji S9600 ew S100FS
    Fuji S5 jest przy nich mistrzem ostrości.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeszcze nie kupiłem D600, ale jestem praktycznie zdecydowany. Teraz to tylko kwestia ceny i czasu. Do wiosny mi się nie pali.

    Macałem go jednak i bardzo mi się podoba działanie auto ISO zależne od ogniskowej. Aparat ustawia czas minimalnie krótszy od znanego przelicznika czas=1/ogniskowa. Nie uwzględnia jednak włączonego VR.

    I tak dla ogniskowej 24 mm ustawił 1/25 s. Dla 28 mm 1/30 s. Dla 85 mm 1/100 s. Dla 105 mm 1/125 s.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 1 z 276 1231151101 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •