Close

Strona 51 z 293 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 2925
  1. #501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    I będzie się ładował dwa tygodnie
    Przesadzasz... w telefonach masz akumulatory ~2000 mAh, tyle tylko, że napięcie 2x mniejsze i da się naładować w kilka godzin .

    A tak serio... to specyfikacja USB 3.0 ma chyba 900 mAh, co nie jest mało, często ładowarki w smartfonach mają 800-1200 mAh... jak się wyłączy smartfona, to można go dość szybko naładować
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

  2. #502

    Domyślnie

    Czym ten pixel vertax, poza droższa ceną, różni się od alpha meike?
    Trochę tego...trochę tamtego...

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fraglesso Zobacz posta
    Ciekawi mnie, po co jest ten port micro USB . Masz jakieś info o tym? Może go można ładować przez USB <lol>
    Najprawdopodobniej umożliwia zrobienie ewentualnej aktualizacji oprogramowania gripa.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  4. #504

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Czym ten pixel vertax, poza droższa ceną, różni się od alpha meike?
    ma port micro USB
    ONA: Z6 + T24-70/2.8 VC * Nikkor Z24-70/4s + SB-800
    ON: Z6 + Nikkor Z24-70/4s * T70-200/2.8VC + SB-900

  5. #505

    Domyślnie

    I myślicie, że będzieim się im chciało wyposzczać jakieś aktualizacje do gripa za 300zł?
    Trochę tego...trochę tamtego...

  6. #506

    Domyślnie

    Jak gripy nagle przestaną poprawnie pracować po którejś tam aktualizacji oprogramowania samego Nikona, to dla firmy Pixel będzie o wiele prościej udostępnić odpowiednią poprawkę softu, niż bujać się samemu z serwisem.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  7. #507

    Domyślnie

    Jako, że postanowiłem wyjść z systemu Sony (z A580), wybór padł właśnie na D600... na początek z N24-70 2.8G
    i tu narodziły się pytanio-spostrzeżenia

    minimalny zafarb na zielono, nawet po korekcie WB w body...
    paskudnie trzyma się w rękach, nawet w moich niewielkich mam nadzieje, że grip pomoże...

    mam jednak pewien dylemat z ostrością... w związku z tym pytanie
    na ile ustawiacie standardowo wyostrzanie w body?

    dylemat bierze się stąd, gdyż mam wrażenie lekkiego mydła, korekta FF/BF nie pomaga bo nie w tym rzecz wg mnie

    co więcej zauważam, że przy skrajnych polach AF, na zdjęciu ostrzej jest na środku niż właśnie przy tych bocznych polach AF... rozumiałbym, gdyby całe zdjęcie było mniej ostre lub krawędzie zdjęcia
    ale tu środek bardziej ostry niż przy skrajnych polach AF a przecież pola AF nie są bardzo daleko rozmieszczone (sprawdzałem na dłuższym końcu)

  8. #508
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yannkes Zobacz posta
    na ile ustawiacie standardowo wyostrzanie w body?
    Ja na 6.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #509

    Domyślnie

    z tym wyostrzaniem to wszystko zalezy do czego i czym pozniej beda wolane rawy (pomijam jpgi)

    jesli rawy beda wolane photoshopem/lightroomem to ustawic sobie mozna co sie chce - PS/LR i tak tego ustawienia przy wolaniu rawa nie czyta tylko ustawiaja wlasne wyostrzanie

    jesli rawy beda wolane Capture NX - to ustawienie wyostrzania w puszce bedzie widoczne w sofcie, przy czym w sofcie mozna sobie je dowolnie zmienic lub zdjac - tak jak zreszta wiekszosc innych parametrow ustawianych w puszce

    ja polecam je ustawic sobie dosc wysoko - typu 6-7 - nawet lekko przeostrzajac - zaleta tego rozwiazania jest, ze w puszce na LCD dobrze wtedy widac czy zdjecie jest ostre czy nie, czo przy nizszych wartosciach i zdjeciach np. minimalnie nietrafionych nie bedzie takie oczywiste - mniej pozniej mamy niespodzianek pt. ze na LCD wydawalo sie ostre a w kompie na duzym ekranie widac juz minimalnie nietrafione np.

    mozna sobie to pozniej w CNX zdjac jak ktos potrzebuje, a przy PS/LR w ogole nie musi sobie tym glowy zawracac, bo soft i tak ustawi wyostrzanie po swojemu

    z kolei z zostawieniem wysokiego wyostrzania (nawet 5-6) i wolaniu CNX warto uwazac, gdy mamy foty na wysokim ISO - przeklada sie to na wyzsz poziom szumu na obrazku - wtedy lepiej z wyostrzaniem zjechac nizej, wywolac rawa i dopiero pozniej poodstrzac
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 15-01-2013 o 16:36

  10. #510

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    I myślicie, że będzieim się im chciało wyposzczać jakieś aktualizacje do gripa za 300zł?
    Tak, będzie im się chciało - zamiast to serwisować jak Nikon zmieni sobie "odrobinę" firmware, tak aby aparat nie rozpoznawał obcego gripa. Oczywiście Nikon zrobi to dla dobra klienta .
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 51 z 293 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •