Close

Strona 187 z 293 PierwszyPierwszy ... 87137177185186187188189197237287 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 861 do 1 870 z 2925
  1. #1861

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zaczynają sie tu powyżej (nie mówię o poście fatmana) pojawiac takie półprawdy. Jedno zdanie prawdy, drugie niekoniecznie. D700 i D300 to nie konstrukcja zaczerpnięta z D2 tylko z D200 (zresztą D700 to pełnoklatkowiec).
    To jest trudne do udowodnienia bo dokładnie wiedzą tylko japońce i co bardziej kumaci serwisanci
    Z drugiej strony Nikon D200 bezpośrednio był "ciosany" ze starszego brata D2X więc na dobrą sprawę to co napisałeś nie całkiem przeczy temu co napisałem ja Rozwiązania konstrukcyjne producenci powielają przez lata.... doskonały przykład z motoryzacji to Opel Kadett i jego niezniszczalne nadwozie... Niemcy sprzedali całą linię technologiczną Koreańczykom i ci kontynuowali produkcję po kosmetycznych zmianach i sprzedając jako Nexia - zresztą klepią je do dzisiaj w Uzbekistanie Analogicznie tutaj - mechanika jest adaptowana do nowych modeli... począwszy od D7000 można zauważyć że komora lustra uległa poważnym zmianom - wystarczy się przyjrzeć i porównać albo oglądnąć filmiki... nowe konstrukcje są ciche i dyskretne... i jak chyba bardziej delikatne jak wszystkie obecne produkcje...
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 13-11-2013 o 14:04 Powód: pis. Ci------>ci

  2. #1862

    Domyślnie

    To temat o D600 czy o kartoflach?
    D600 , N50/1,4 , , To16-28/2,8 , N24-70/2,8 , N28-300 , S70-200/2,8 , N70-300, S150-500 , itd...

    Ludzie marzą o Aniołach, ja miałem jednego Krabbika w ramionach...

  3. #1863

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zetec Zobacz posta
    To temat o D600 czy o kartoflach?
    dla niektorych o kartoflach i o stonkach

    może ja przywróce dobry tor tematu i zwrócę się do Ciebie z zapytaniem Zetec. Widzę że masz d600 i n24-70 - robisz tym zestawem repo. może slubne ? Generalnie ostatnio miałem podpietego n24-70 do d600 i działał wyśmienicie, optycznie nic nie mówię, bo wiadomo, ale AF powalił mnie na ziemię, niedosc że szybki jak błyskawica, to idealnie precyzyjny, ale po chwili wróciłem na ziemię, stwierdzając że d600 jest małym body, i z takim ciężkim szkłem będzie mało wygodnym zestawem. Jak Ci się tym zestawem pracuje, dopinasz gripa? Zastanawiam się nad kupnem tego szkła, i w sumie zniechęciła mnie troszkę gabarytowosc tego szkła z d600 - może to kwestia przyzwyczajenia teraz do tego małego body plus leciutkie stalki.

  4. #1864

    Domyślnie

    24-70 to topowe szkło (jesli nic się w środku nie sypie) więc jego jakość, szybkośc, precyzyjnośc jest chyba tematem oczywistym. To że jest wielki i ciężki to druga sprawa. Ale pomijalna po zobaczeniu zdjęć. Jak Ci D600 jest za mały do 24-70 to wyjścia są trzy:
    1. dokupic sobie D3, D3s, D4
    2. dokupic sobie grip
    3. robic bez gripa - przyzwyczaisz się choc dziobem będzie leciał w dół.

  5. #1865

    Domyślnie

    Mam grip z d600 ale ostatnio strasznie przyzwyczaiłem się do wersji light, grip praktycznie leży w torbie. Mimo tego że kawał ze mnie faceta, to d600 uważam za bardzo wygodne body, ze względu właśnie na małe rozmiary. N24-70 leży dobrze z D800, ale po dokupieniu osiemsetki, nie poczułem jakiegoś ogromnego przełomu między d600 a d800 w tym co robię (portret -plener/studio) dlatego zastanawiam czy nie sprzedać D800, w zamian zostawić sobie samo D600 i dokupić N24-70 Szkła przecież są ważniejsze ... a brakuje mi strasznie zoom'a bo wcześniej w Canonie często używałem
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 14-11-2013 o 11:39 Powód: spacje przy nawiasach

  6. #1866

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Generalnie ostatnio miałem podpietego n24-70 do d600 i działał wyśmienicie, optycznie nic nie mówię, bo wiadomo, ale AF powalił mnie na ziemię, niedosc że szybki jak błyskawica, to idealnie precyzyjny,
    ... jak to możliwe że masz taki idealny egzemplarz? czyżby był aż taki rozrzut jakościowy? może robiłeś zdjęcia w bardzo dobrym kontrastowym świetle, na środkowym punkcie AF oraz niezbyt szybkim repo?
    bo sam testowałem D600 (z innym zoomem i jedna stałką 24-120 i 50 1.4 i nie byłem zachwycony pracą jego AF) oraz gdzie nie wejdę na testy to nie wygląda to tak pięknie jak opisujesz.
    np testy na optyczne KLIK lub temat TUTAJ nie potwierdzają tych zachwytów, a wręcz opisują słabą pracę AF z N24-70. System AF w D600 jest taki sam jak w D7000 a tam wiadomo że tam tez nie było ciekawie. Więc o co chodzi?
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 14-11-2013 o 12:00

  7. #1867

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ... jak to możliwe że masz taki idealny egzemplarz? czyżby był aż taki rozrzut jakościowy? może robiłeś zdjęcia w bardzo dobrym kontrastowym świetle, na środkowym punkcie AF oraz niezbyt szybkim repo?
    bo sam testowałem D600 (z innym zoomem i jedna stałką 24-120 i 50 1.4 i nie byłem zachwycony pracą jego AF) oraz gdzie nie wejdę na testy to nie wygląda to tak pięknie jak opisujesz.
    np testy na optyczne KLIK nie potwierdzają tych zachwytów, a wręcz opisują słabą pracę AF z N24-70. System AF w D600 jest taki sam jak w D7000 a tam wiadomo że tam tez nie było ciekawie. Więc o co chodzi?
    Nie wzoruje się tym co ktoś napisał, albo przeczytał w sieci. Nic mi nie wiadomo o D7000 i internetowych porównaniach do D600 . Mam porównanie do systemu C w których jedynym rozwiązaniem na dobrego AF był tylko centralny punkt , w posiadanych wcześniej puchach. D600 przerobiłem już kilka sesji, w tym śluby i nie zauważyłem problemów AF'u ze szkłami które mam w stopce
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 14-11-2013 o 12:09

  8. #1868

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    3. robic bez gripa - przyzwyczaisz się choc dziobem będzie leciał w dół.
    Nie rozumiem tego parcia na grip jesli tylko mamy podpiete szklo wieksze niz 50/1.8. Przeciez grip nie zmienia srodka ciezkosci calego zestawu, wiec przy jakimkolwiek dluzszym czy ciezszym szkle i tak lewa reka podpiera obiektyw. Kurde ja nawet moje Fuji x100 trzymam uzywajac obu rak.
    FujiLove again and again...

  9. #1869

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Nie wzoruje się tym co ktoś napisał, albo przeczytał w sieci. Nic mi nie wiadomo o D7000 i internetowych porównaniach do D600 . Mam porównanie do systemu C w których jedynym rozwiązaniem na dobrego AF był tylko centralny punkt , w posiadanych wcześniej puchach. D600 przerobiłem już kilka sesji, w tym śluby i nie zauważyłem problemów AF'u ze szkłami które mam w stopce
    Z tego co opisujesz to wygląda na to że przeszedłeś twardą szkołę pracy na C daję i teraz dobrze sobie radzisz na Nikonie Mam znajomego profesjonalnego fotografa który żyje z fotografii od około 20 lat a do dziś pracuję na 5D Mark II - przebieg migawki (cały czas pierwszej) jednego z nich rok temu wynosił prawie pół miliona, był trochę poobijany ale dalej działa bez zarzutu i daję radę.

    Nie porównywałem D600 do D7000 tylko napisałem że ma taki sam system AF co D600 (MULTI-CAM 4800 - wyższe cyferki nie zawsze oznaczają coś lepszego).
    Sam przeszedłem z C na N głównie ze względu na świetny system AF (D700) i wiem co to znaczy używać tylko środkowego punktu AF w Canonie

  10. #1870

    Domyślnie

    lepsza opcją będzie pogonienie D600 i kupno 24-70. Szczególnie że jak piszesz robisz czasem śluby. Zobaczysz jak to miło (wulgaryzmy)
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 15-11-2013 o 09:02 Powód: wulgaryzmy

Strona 187 z 293 PierwszyPierwszy ... 87137177185186187188189197237287 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •