Close

Strona 11 z 293 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 2925
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez turisma Zobacz posta
    NIKOLAY dobrze pisze - polać mu!
    Natomiast pan Ogryzek niech lepiej się w głowę popuka - chcesz się przekonać to idź do sklepu i wydaj 7300 PLN, a nie siedzisz i czekasz, aż Cię ktoś przekona. To nie reklama.
    Ps. Avatar pana Ogryzka i sposób w jakim napisana jest "Warszawa" aż odrzuca.

    Marcin - dzięki za foty!!!
    No problemo, nie obrażam się
    ... keep walking ...

  2. #102

    Domyślnie

    Dobra, już wiem, że D600 ma zapas jak cholera i jest kolejnym cudownym dzieckiem Nikon'a.
    Tylko jestem sceptykiem i przemawiają do mnie takie zdjęcia jakie wrzucił Fatman w temacie o D800 porównując go z D3. Tak te zdjęcia zrobiły na mnie imponujące wrażenie natomiast te z D600 żadnego ale wierzę, że jest mega.
    Oczywiście go nie kupię bo i po co ?

  3. #103

    Domyślnie

    Ja pewnie kupie do FF mi potrzebne ale tym co jest w swiatlach jestem bardzo rozczarowany. I nie mowie tego na podstawie tej okrutnie wypalonej fotki. Sprawdzilem sobie ten niby poprawnie nswietlony kadr, gdzie tylko niebo sie przepalilo. W ACR 6 cos tam po przesunieciu sowaczka max w lewo niebo troszke sie zaciemnia ale nie ma absolutnie zadnego koloru. (mowa o pierwszych samplach ktore sie tu pojawily).

    I przy kazdej nowej puszce gnebi mnie to samo - skoro Fuji potrafilo to zrobic kilka ladnych lat temu to dlaczego Nikon nie potrafi ?

  4. #104

    Domyślnie

    Bo Fuji okupiło to szumami i mniejszą rozdzielczością. Coś za coś.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #105

    Domyślnie

    Nie moge sie zgodzic. 12mpx jest uzywalne bez najmniejszego "ale". A nawet jesli by ograniczyc to do 6mpx to taki rozmiar wystarcza do drukow 60x90.... Szumy ? Blizniacze D200 szumi 2 razy bardziej. Uzywalnosc ISO konczy sie na 800 a w fufu na 1600. Takze jakos nie widze tego "okupienia".

    Ale nie o tym watek. To po prostu taka moja ogolna dygresja. D600 kupie bo jest budzetowe. Nie wydam 10000 tylko dlatego że potrzebne mi ISO wyzsze niż ma fufu. Takze D600 jest dla mnie jedynym wyborem z jego wadami i zaletami. Po prostu bede musial pamietac że lepiej niedoswietlic niż przeswietlic

  6. #106

    Domyślnie

    Pooglądajcie sobie sample robione dobrymi szkłami, jakimi przystało na body FF i porównajcie. Ja widzę jakie żylety D600 potrafi zrobić.

    Czego się spodziewać po obiektywie 50mm 1.8 lub 1.4
    Założyłbym 70-200 na mojego ex D5000 i by robił lepsze foty niż D600 i D800 z gównianymi szkłami.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Ja pewnie kupie do FF mi potrzebne ale tym co jest w swiatlach jestem bardzo rozczarowany. I nie mowie tego na podstawie tej okrutnie wypalonej fotki. Sprawdzilem sobie ten niby poprawnie nswietlony kadr, gdzie tylko niebo sie przepalilo. W ACR 6 cos tam po przesunieciu sowaczka max w lewo niebo troszke sie zaciemnia ale nie ma absolutnie zadnego koloru. (mowa o pierwszych samplach ktore sie tu pojawily).

    I przy kazdej nowej puszce gnebi mnie to samo - skoro Fuji potrafilo to zrobic kilka ladnych lat temu to dlaczego Nikon nie potrafi ?
    Ciekawy temat - bodajże w przedostatnim DFV, w obszernym artykule znaleźli na to receptę - unikać takich kadrów.
    Pokaż mi proszę zdjęcia, na których z zamglonego pochmurnego nieba o szarym kolorze (typowa mokra jesień jaka nas otacza), w którym bardzo równomiernie rozchodzi się światło, da się jakimkolwiek aparatem wyciągnąć kolor.
    ... keep walking ...

  8. #108

    Domyślnie

    Marcinie, najwyrazniej nie miales w lapkach S5tki. Jest dluuuugi watek o tej puszce i chyba nawet beda tam jeszcze jakies sample. Jak nie znajdziesz to napisz. Podesle Ci na maila.

    Na Twoich samplach niebo jest niebieskie. Tzn na jednym z nich, tym niedoswietlonym. Z zadnego z pozostalych nie da sie uzyskac niebieskiego nieba bo po prostu brak tam jakichkolwiek informacji. I tym jestem zawiedziony i to bardzo.
    Ostatnio edytowane przez Strus ; 26-11-2012 o 11:17

  9. #109

    Domyślnie

    Nie miałem S5 w rękach. To prawda. Dopiero teraz wyłania mi się obraz z aparatu z fenomenalną matrycą - zwłaszcza jak na swoje czasy.
    Jednak z całym szacunkiem dla Fuji - szare jednolite i zamglone niebo to zawsze będzie problem w kadrze. A jeśli wyciągniesz jakieś kolory z niego to już będzie fotografia tylko science fiction.

    Podeślij proszę jakieś fotki na PW.
    ... keep walking ...

  10. #110

    Domyślnie

    Mi nie chodzi o to żeby szare bylo niebieskie. tylko żeby nadal bylo szare a nie biale. To tak żeby calkowita jasnosc

Strona 11 z 293 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •