Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie D200 - i znów pytania...

    Witam kolegów w ten zimny wieczór
    Właśnie wróciłem z wieczornego focenia autobusów MPK Olsztyn moją "nową" lustrzanką - mianowicie Nikonem D200. Może ktoś pamięta jak nie tak dawno temu pytałem o wybór czegoś lepszego po D40. Zastanawiałem się nad D80, D90, D200 a na koniec D300, na które ostatecznie się zdecydowałem. No ale... jeden niezaplanowany wydatek i ostatecznie zostałem zmuszony kupić jednak D200.

    Czy czuję niedosyt? A skąd! Mimo że według fanatyków D5100 i D7000 starsze modele już nie robią zdjęć, to D200 potrafi nagrodzić bardzo dobrym obrazkiem. Ma wiele zalet, natomiast iso to jego bolączka. Mimo to ziarno fajne No ale nie o tym chciałem...

    Posiadam do niego tylko N35 1.8. Na razie nic nowego nie będzie w planach, ale w lutym mam zamiar to nadrobić.

    Przejżałem swoje fotki i wyciągnąłem kilka wniosków. Makro może mniej niż 1% ogółu, portrety i sylwetki około 1/3 całego zbioru, architektura i zdjęcia nocne podobnie do portretów około 1/3 a resztą to motoryzacja, mój pies i przyroda.
    Generalnie nie wykonuję krajobrazów, ptaków (metalowych i nie), astrofoto czy kotletów.
    N35 ogólnie daje radę, ale coś dłuższego do ciasnych portretów lub focenia żaglówek by się przydało.

    Co bym chciał? Może lampę w stylu SB25 (wypas nie potrzebny ale awaryjnie się przyda) + kabel do sanek. Starsza lampa będzie współpracowała z D200? Do tego nie ukrywam, że marzy mi się N180 2.8 lub N80-200 2.8. Myślę też o 50 1.8D. Wiadomo że nie wszystko na raz, ale lampa i tele są w planie do początku lata. A może Tokina 12-24 do architektury?
    Na lampę lub N50 myślę że wydał bym max 350 - 400 zł. Z tele wolałbym stałke (uważam że N180 jest wart tej ceny).

    Znów się zaczyna
    D200 | N35

  2. #2

    Domyślnie

    Starsza lampa będzie współpracowała z D200?
    Nie w 100%. Będzie mogła pracować w trybie manualnym lub automatyki własnej, w iTTL-u nie będzie pracować.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Co do lamp, to w tym budżecie tylko Metz 36 AF-5 - ale ona ma tylko iTTL (brak TTL-BL), nie działa w CLS, ani nie ma zdalnego wyzwalania błyskiem, ma tylko manualny zoom.
    Lamp Yongnuo YN-465, 467 i 468 nie polecam, bo są bardzo nie dokładne jeśli chodzi o TTL.

    Najtańsza lampa z CLS i zdalnym wyzwalaniem, to Nissin Di622 mk II - cena ok 530 zł lub Metz 44 AF-1 za 540 zł
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    W strobing nie zamierzam się bawić. Lampa ma być tylko awaryjnie gdyby zabrakło światła. No chyba że zacznę się bawić w portrety plenerowe.
    D200 | N35

  5. #5

    Domyślnie

    Metz 48AF

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dla mnie to metz 48 lub 44 będzie dobrym wyborem N50 bym sobie odpuścił przy DX bo zyskasz nie wiele . Tokina ma spore winietownie sam kiedyś chciałem i odpuściłem kupiłem sigmę 10-20 i to polecam

  7. #7

    Domyślnie

    Może SB-600 ale to koło 600 zł.
    D600 / N-24mm 2.8 / N-35mm 2 / N-50mm 1.8 / Tamron 70-200 mm 2.8 / Nikon SB-600

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o sigmę to wczoraj właśnie miałem w ręku i co mnie zaskoczyło to spora różnica pomiędzy 10 a 12 mm, a coś więcej jak tylko porobię trochę zdjęć. Wracając do lampy (o metzie wspomniałem, zalety/ wady(?) w osobnych wątkach znajdziesz) to jako pierwszą kupiłem SB24 i co prawda nie działała w ttl, ale w trybie auto lampa doświetla przyzwoicie. Poza tym zawsze jest manual co po przeszperaniu forów okazę się czestym trybem używanym przy lampach z pełną automatyką przez bardziej doświadczone ode mnie osoby (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=205526). Tzn po pewnym czasie wiesz jak ją ustawić "na czuja" i jeżeli nie pracujesz w szybko zmieniających się warunkach i masz możliwość strzelenia kilku przedbłysków do określenia potrzebnej mocy okażę się że dwie stówy zostanie Ci na szerokie szkło, poza tym sam mam trochę złych doświadczń z ttl-em. Nie że jest zbędny, tylko czy napewno na od czasu do czasu do podświetlenia czegoś będzie Ci konieczny i jest sens dopłacać? Może blenda dodtkowo lub statyw do architektury...
    Ostatnio edytowane przez kazak ; 28-11-2012 o 12:13

  9. #9

    Domyślnie

    kazak - biorę S10-20 pod uwagę ale cenowo jeszcze odstrasza. Za te pieniążki wolę 80-200 2.8 ale nie mówię "nie"

    Co do lampy wbudowanej, to jeśli już używam, to tylko w manualu (ciemne pomieszczenia). Szkoda mi dopłacać do TTL-a, jeśli nie będę go używał.

    Mówicie by z 50 1.8 zrezygnować?
    Ostatnio edytowane przez Kamil_ols ; 28-11-2012 o 20:16 Powód: Dodałem wbudowanej :)
    D200 | N35

  10. #10

    Domyślnie

    czy masz na myśli S10-20 F3.5?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •