Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie w bloku, głowica z termostatem - pytanie

    Szlag mnie dzisiaj trafił jak dostałem rozliczenie za ogrzewanie za zeszły sezon. Z odczytów z podzielników ciepła spółdzielni wyszło że ogrzewanie wyszło mnie mniej więcej 1000zł więcej niż powinno (ileś tam kreseczek odparowało). Co ciekawe kaloryfery nie były odkręcane bo nikt tam nie mieszka.

    Spółdzielnia twierdzi że są 2 opcje
    1 - grzejniki były odkręcone
    2 - są nieszczelne okna i z powodu wyziębiania głowica z termostatem otwierała przepływ i do grzejników szła woda z rur czyli grzejnik grzał

    Po prostu w/g nich tyle zostało zużyte i koniec.

    Nie pamiętam kompletnie jakie tam są głowice bo traktowałem to na zasadzie kupić, założyć, zapomnieć. Nie ma mnie na miejscu więc nie sprawdzę na chwilę obecną. Okno balkonowe było nieszczelne, fakt. Zostało wymienione ale po sezonie grzewczym.

    Zastanawia mnie następująca sprawa:
    - czy te głowice z termostatami faktycznie tak działają ? tzn że otwierają przepływ wody jeśli temperatura spada ? Ale wtedy jak taka głowica decyduje przy jakiej temperaturze ma ów przepływ otworzyć i w jaki sposób może to zrobić jeśli jest ona zakręcona na 0 ??

  2. #2

    Domyślnie

    Tak to działa. Ale przy ustawieniu na 0 głowica powinna zawsze być zamknięta. Dlatego przy wietrzeniu powinno się skręcić na zero.

    Trzeba też pamiętać, że ciecz paruje cały rok. Jeśli latem okna były cały czas zamknięte i w dodatku dobrze nasłonecznione, to temperatura mogła się podnieść do ponad 30 stopni.

    Kwota jest jednak ogromna. Za cały rok ogrzewania 75 m2 do temperatury 24 stopni płacę 1300 zł
    Ostatnio edytowane przez TOP67 ; 21-11-2012 o 20:34
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Zastanawia mnie następująca sprawa:
    - czy te głowice z termostatami faktycznie tak działają ? tzn że otwierają przepływ wody jeśli temperatura spada ? Ale wtedy jak taka głowica decyduje przy jakiej temperaturze ma ów przepływ otworzyć i w jaki sposób może to zrobić jeśli jest ona zakręcona na 0 ??
    Głowice działają podobnie jak termostat w samochodzie. A przy jakich temperaturach otwiera się lub zamyka, musisz sprawdzić w specyfikacji urządzenia.
    Ostatnio edytowane przez freefly ; 21-11-2012 o 21:09

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawna głowica ustawiona na zero nie ma prawa się otworzyć.
    Ja bym obstawiał, że jednak odparowało podczas letnich upałów. Podzielniki niby mają na to przewidziany zapas słupka, ale to działa tylko raz, zaraz po montażu.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    (ileś tam kreseczek odparowało). Co ciekawe kaloryfery nie były odkręcane bo nikt tam nie mieszka.
    Kaloryfery trzeba odkręcić z zaworów dosłownie i do piwnicy w komplecie z tymi czujnikami wyparkowymi znieść na lato i na czas jak nikogo w mieszkaniu nie ma. Z tych wyparek wyparowuje ciecz nawet jak nie grzejesz to Cię inni grzeją tzn mieszkasz w ulu gdzie za ścianą sąsiedzi grzeją. Fakt jesli Ty zakręcisz u siebie to oni płacą więcej. Załóż sobie liczniki poboru ciepła to będziesz płacił za rzeczywiste ciepło doprowadzone do Twojego mieszkania. 1000 zł dopłaty to nie jest dużo. Ludzie dopłacają i 2-3 tys za sezon. niestety te złodziejski wyparkowy system pomiaru ciepła rozplenił sie na cały kraj. Kosza z tego kase firmy obsługujące, a płacą mieszkańcy. My oddolną inicjatywą w swoim bloku doprowadziliśmy do zdjęcia tego szajsu i od tego czasu nic nie dopłacamy. Blok jest rozliczany jako całość jednym licznikiem. Sąsiedni blok identyczny i tam ludzie dopłacają po pareset zl do tysiąca w sezonie. Czynsze takie same mieliśmy, już tam nie mieszkam.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 21-11-2012 o 21:26
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #6

    Domyślnie

    Ale podzielniki nie zwiększają opłat. Cały blok jest rozliczany na podstawie licznika głównego. A tylko podział jest ustalany wg podzielników (stąd ich nazwa) lub wg metrów. Zainstalowanie podzielników zwykle obniża opłaty w drugim roku od zainstalowania, bo ludzie zakręcają kaloryfery. A jeśli ktoś wyniesie kaloryfery z podzielnikami do piwnicy, to po prostu okrada sąsiadów.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  7. #7

    Domyślnie

    U nas średnio odparowują 3 kreski z tych podzielników w trakcie sezonu. Wiem bo rodzice mieszkają blok obok i ogrzewania nie używają. U nas na 4 grzejniki zamiast odparować 12 odparowało 26...... Także letnie upały wykluczam. Był w mieszkaniu czasem znajomy żeby stwarzać pozory że ktoś tam mieszka więc okna cazsami były pootwierane. Najwyraźniej to w połączeniu z nieszczelnym oknem spowodowało działanie tych cholernych głowic

  8. #8

    Domyślnie

    Otwarcie zimą okna przy głowicy ustawionej choćby na 1, powoduje natychmiastowe rozgrzanie kaloryfera do czerwoności.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Domyślnie

    Zwiększają o koszty obsługi systemu oraz o znacznie większe ilość ciepła doliczane na tzw rozkurz czyli straty
    Mieliśmy w bloku Doktora ciepłownictwa który doprowadził do likwidacji podzielnikowego opomiarowania. Płaciliśmy takie same czynsze z podobna zaliczką miesięczną na CO co blok obok z podzielnikami, tylko, ze oni dopłacali po sezonie po kilka kilkanaście stówek a my mieliśmy zawsze do zwrotu po 5-8 zl za cały rok, ale do zwrotu. W tej chwili chyba jako jedyny blok w miescie wojewódzkim nie ma podzielników

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    U nas średnio odparowują 3 kreski z tych podzielników w trakcie sezonu.
    Dlatego kumpel jak wyjeżdża na lato do pracy do RFN to demontuje grzejniki z wieszaków i znosi do piwnicy chłodnej
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 21-11-2012 o 21:35
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Otwarcie zimą okna przy głowicy ustawionej choćby na 1, powoduje natychmiastowe rozgrzanie kaloryfera do czerwoności.
    Ale powinno być można KAŻDĄ tego typu głowicę ustawić tak żeby się w ogóle nie włączała, tak ?

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •