Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie D700 - problem z lustrem

    Może miał ktoś podobny problem - coraz częściej zdarza się sytuacja, że te male lustro (pod głównym) nie wraca na miejsce. Skutkuje to rozjechaniem AF-u - pola na matówce nie pokrywają się z rzeczywistością (tak samo punktowy pomiar światła) i zauważalnym w wizjerze przesunięciem obrazu.
    Trochę czasu zajęło mi dojście do tego - sprawdzanie różnych szkieł, różnego zasilania, sposobu fotografowania - to na 100% to małe lustereczko. Problem występuje od ok. 2 miesięcy - wcześniej występował raz na 1-2 tys. zdjęć, w tej chwili poprawnie działa tylko po tym jak delikatnie uniosę główne lustro i to małe lustereczko wróci na miejsce. Przy kolejnym zdjęciu problem powraca...

    Nowy mechanizm lustra?

  2. #2

    Domyślnie

    A jaki przebieg aparatu?
    Nie słyszałem o czymś takim, ale nie wygląda to ciekawie. Ja bym leciał do serwisu.
    to be a rock and not to roll

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drdln Zobacz posta
    A jaki przebieg aparatu?
    Nie słyszałem o czymś takim, ale nie wygląda to ciekawie. Ja bym leciał do serwisu.
    przebieg sredni - 93k.
    do serwisu srednio chce leciec, znajac ich, beda od razu beda chcieli wymienic mechanizm i migawke...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    zauważalnym w wizjerze przesunięciem obrazu.
    Za przesunięcie obrazu w wizjerze odpowiada główne lustro, tylne za czujniki AF-u, ponieważ oba lustra są ze sobą zespolone może blokować się cały zespół lustra.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #5

    Domyślnie

    dla potomnych - skończyło się na wymianie mechanizmu naciągu lustra i wybierania przysłony. Łącznie 950zł

  6. #6

    Domyślnie

    Jak za darmo Zapłaciłem podobną kwotę gdy aparat zwalniał reakcje. Skończyło się na wymianie spustu, sanek, podklejenie gum i 1000 zł poszło do serwisu

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar krispike
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    180

    Domyślnie

    Dodam do starego wątku.
    Mój D700 z MB-D10 od jakiegoś czasu nieco zwolnił ...
    Tzn. maksymalna liczba klatek w trybie CL już nie wynosi 7 kl./s. a może 2, 3.
    Co może być przyczyną? Migawka się kończy?
    Karty do zapisu Lexar Professional 400x 8GB i SanDisc Extreme 60MB/s też 8GB.
    |D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
    "Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krispike Zobacz posta
    Dodam do starego wątku.
    Mój D700 z MB-D10 od jakiegoś czasu nieco zwolnił ...
    Tzn. maksymalna liczba klatek w trybie CL już nie wynosi 7 kl./s. a może 2, 3.
    Co może być przyczyną? Migawka się kończy?
    Karty do zapisu Lexar Professional 400x 8GB i SanDisc Extreme 60MB/s też 8GB.
    W CL to może sobie ustawiłeś w menu, żeby było 2-3 klatki? W CH też tak wolno?

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krispike Zobacz posta
    Tzn. maksymalna liczba klatek w trybie CL już nie wynosi 7 kl./s. a może 2, 3.
    .
    CL czy CH?
    Wątpliwe. Pewnie masz np. czas naświetlania 1/60s albo jakieś inne ustawienie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #10

    Domyślnie

    Przestrzeń bitowa 12 czy 14bit?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •