Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie Fotografia w świetle uv

    Z pewnością część z Was widziała zdjęcia Łukasza Piecha robione przy pomocy żarówek uv ( a jak nie, to tu link http://www.lukaszpiech.pl/2012/01/uv-stories-i/#success).
    Moja znajoma zobaczyła te zdjęcia i oszalała na ich punkcie, ona takie chce, zrobi szał na zajęciach make-up itp...
    Moja pytanie brzmi: gdzie można dostać takie lampy? Szukałem na allledrogo i znalazłem tylko coś takiego: http://allegro.pl/zarowka-energooszc...792715873.html Spełni to swoje zadanie?

    Czy do tego rodzaju fotografii jest potrzebny jakiś filtr, czy inne specjały do aparatu?

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    .... wolałbym nie być na miejscu takiej modelki. UV jest b.szkodliwe. Trzeba bardzo uważać ze wzrokiem.
    Nikon system...

  3. #3
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sidek Zobacz posta
    .... wolałbym nie być na miejscu takiej modelki. UV jest b.szkodliwe. Trzeba bardzo uważać ze wzrokiem.
    Nie mam zamiaru jej oślepiać oświetleniem z solarium Dzięki za poradę, będziemy robić przerwy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sidek Zobacz posta
    .... wolałbym nie być na miejscu takiej modelki. UV jest b.szkodliwe. Trzeba bardzo uważać ze wzrokiem.
    Przy takim świetle UV nie ma niebezpieczeństwa. Nie jest to typowe UV, które jest emitowane przez słońce, czy lampy w solariach.
    Te świetlówki emitują taki sam zakres co jest we wielu dyskotekach na całym świecie - czyli w okolicach 400nm. Bardzo długie (liczone w latach) narażenie na taki zakres promieniowania może być szkodliwe, natomiast ilość jak jest emitowana przez taką świetlówkę jest mniejsza, od tego co mamy każdego dnia gdy świeci słońce...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Przy takim świetle UV nie ma niebezpieczeństwa. Nie jest to typowe UV, które jest emitowane przez słońce, czy lampy w solariach.
    To jest typowe UV emitowane przez słońce, Bo słońce emituje wszystkie zakresy UV: A,B i C. W tym przypadku jest to UV A.

  6. #6

    Domyślnie

    Wejdź do jakiegokolwiek sklepu z wyposażeniem dla dj-i/clubów/dyskotek itp dostaniesz zwykłe proste świetlówki którymi dużo lepiej oświetlisz modelkę niż tym czymś wyżej .

  7. #7

    Domyślnie

    Dziś widziałem takie świetlówki w castoramie napisane było "blacklight" czyli po naszemu UV
    Fuji X100s | Nikon D600 | Nikon F80 | N 20/2.8 | N 50/1.4 | N 24-70/2.8 | N 70-300VR | S 12-24 II | SB 910 | SB 600 | Stealth reporter 550 | Dakine Sequence

  8. #8

    Domyślnie

    Po naszemu to nie jest UV, bo blacklight obejmuje tylko długofalowy zakres nadfioletu (320-400 nm). Ponadto UV (ultraviolet) to też nie z polskiego. Te świetlówki mają w nazwie blacklight z powodu czarnego filtra Wooda, który przepuszcza z zakresu tę długość fal, która powyżej podałem.

  9. #9

    Domyślnie

    ... odgrzeję nieco wątek ale jak się foci w takim świetle ?? Wysokie iso i bez lampy ?
    D700 | D50 | T17-35/2.8-4 | N18-55 | N50/1.8G | N50/1.8D | N35/1.8G | T90/2.8 | Tair135/2.8 | N180 2.8 | N->M42 | SB-800x2
    Mój fotoblog

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •