Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Göteborg, Szwecja
    Posty
    28

    Domyślnie Serwis Toruń! Ktokolwiek widział ktokolwiek wie

    Witam
    przyjeżdżam do Polski na tydzień i najdłużej w jednym miejscu, czyli Toruniu będę 3 dni. Chciałbym wtedy oddać parę rzeczy do naprawy:
    1. Nikkor AF 35-70/2.8 -pompka nie dochodzi do końca i mam rzeczywistą ogniskową 35-58mm.
    2. Nikkor AF 80-200/2.8 - czyszczenie i sprawdzenie optyki -kupiony bardzo okazyjnie (jak wszystko inne) ale mocno eksploatowany i nie wiem czy nie jest coś uszkodzony (nie jest tak ostry jak bym chciał i dziwnie wygląda obraz w nieostrościach, a może to ja jestem dziwny).
    3. Carl Zeiss Jena DDR Sonnar 180/2.8 (z bagnetem pentacon six) - nie działa pierścień przesłony, jeszcze nie podpinałem, przejściówka czeka w Polsce.
    4. Meyer-Optik Gorlitz Telemegor 300/4.5 (m42)-czyszczenie.

    To jest lista rzeczy do zrobienia i czas 3 dni, da radę zrobić?
    Zna ktoś kogoś w Toruniu kto by to zrobił?

    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Szymon

  2. #2

    Domyślnie

    niestety nikt Ci tego w Toruniu nie zrobi.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Göteborg, Szwecja
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    niestety nikt Ci tego w Toruniu nie zrobi.
    Może chociaż część rzeczy z listy udałoby się zrealizować. Czy w Toruniu nie ma żadnych fachowców?
    Do Bydgoszczy mi trochę nie po drodze, ale to też byłaby jakaś opcja. Tylko kryterium czasowe jest ważne, czyli jakieś wysyłanie, przesyłanie odpada. Bo jak nie zdążę odebrać na czas to zostanę praktycznie bez obiektywów. Nie wiem kiedy będę w Polsce następnym razem a wysyłka pocztą zupełnie mija się z celem bo strasznie podraża całą imprezę.
    A propos cen. Orientuje się ktoś, ile poszczególne pozycje z listy mogą kosztować?

  4. #4

    Domyślnie

    Cen nikt Ci nie poda, bo nie wiadomo jaki nakład pracy jest potrzebny. W Bydgoszczy możesz kontatować się z Tadeuszem Cytulskim. Tu masz namiary www.minilab.bydgoszcz.pl
    FX był i się zmył...

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Göteborg, Szwecja
    Posty
    28

    Domyślnie

    Rozebrałem Sonnara i okazało się, że listki były posklejane, więc po mojej interwencji wszystko jest ok (przynajmniej mam nadzieję że nie zepsułem niczego innego). Może Telemegora też sam spróbuję rozebrać i przeczyścić, ale nikkorów się nie tykam.

  6. #6

    Domyślnie

    Ma ktoś namiary na jakiś serwis w Toruniu gdzie naprawię obiektyw Nikkor 35mm 1:1.8 G?

    Nagle z niewiadomych przyczyn obiektyw przestał automatycznie ostrzyć mimo ustawienia trybu M/A. Jeżeli dobrze się wsłuchamy to słychać że przez sekundę silnik próbuje wystartować. W sporadycznych wypadkach po lekkim dokręceniu ręką obiektyw ustawi ostrość (raz zdarzyło się tak, że cały dzień dobrze chodził i na koniec znów przestał ostrzyć). Cały czas można skutecznie ostrzyć ręcznie. Może ktoś z Was będzie wiedział co to może być za usterka?

  7. #7

    Domyślnie

    Wprawdzie to nie Toruń tylko Bydgoszcz,ale z czystym sumieniem polecam.
    http://www.suel.pl/

  8. #8

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej silnik się klei. Jak nie jest zajechany, to da się wyczyścić. A jak nie, to wymienić.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Domyślnie

    tu sobie zadzwoń i zapytaj czy Ci to naprawią

    http://serwisko.pl/detale-59-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •