Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Wpadki z ostrością - Nikon D3100

    Ostatnimi czasy pożyczam od dobrej znajomej Nikona D3100. Wszystko wydaje się być okej, do aparatu są dokupione obiektywy Nikkor 18-55 i 55-200. Byłoby super, gdyby nie problem z focusem. Gdy przełączę na tryb Guide jest dobrze, ale nie można całe życie robić zdjęć na jednym trybie. Na manualnym nie jestem w stanie działać ciągle, to po prostu zbyt męczące przy fotografowaniu koni, jak wiemy ruchliwych zwierząt. Próbowałyśmy razem to rozwiązać, ale żadna z nas nie wie tak do końca o co chodzi. Kończy się tak, że większość zdjęć jest do niczego, bo aparat się nie wyostrzył. Czy to wada konkretnego, jednego aparatu, obiektywu, czy ogólnie model jest niewypałem? Proszę o pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Poczytaj tutaj.
    Tutaj jest... podpis

  3. #3

    Domyślnie

    wczytałam się trochę, ale chyba nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie. Jestem amatorem, okej, ale znam zastosowania tych trybów. jedyny problem to autofocus. Może nie jest tam tak do końca to wspomniane, jeśli nie dało się tego odczytać z powyższej treści to kwestia pisania na szybko

  4. #4

    Domyślnie

    Najwyraźniej nie bardzo znasz zastosowanie tych trybów, jak i trybów pracy AF.
    Jeśli w jednym trybie dobrze ostrzy a w inny źle, to znaczy, że masz źle dobrane ustawienia aparatu.
    Zacznij od porządnego przeczytania instrukcji aparatu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    @VictoriaGreenred - pokaż fotki, daj linka do nefa, bo tak to sobie gadamy i nic z tego nie wyniknie
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VictoriaGreenred Zobacz posta
    Ostatnimi czasy pożyczam od dobrej znajomej Nikona D3100. Wszystko wydaje się być okej, do aparatu są dokupione obiektywy Nikkor 18-55 i 55-200. Byłoby super, gdyby nie problem z focusem. Gdy przełączę na tryb Guide jest dobrze, ale nie można całe życie robić zdjęć na jednym trybie. Na manualnym nie jestem w stanie działać ciągle, to po prostu zbyt męczące przy fotografowaniu koni, jak wiemy ruchliwych zwierząt. Próbowałyśmy razem to rozwiązać, ale żadna z nas nie wie tak do końca o co chodzi. Kończy się tak, że większość zdjęć jest do niczego, bo aparat się nie wyostrzył. Czy to wada konkretnego, jednego aparatu, obiektywu, czy ogólnie model jest niewypałem? Proszę o pomoc
    w tym wypadku to tylko wada operatora , brak wiedzy i wiara że lustrzanka to zdjęcia będą lepsze same z siebie.....nie tędy droga samo lustro w łapie nie dokona "cuda jeśli operator dupa" albo opierasz się na tym co wymyślili inżynierowie by zdjęcia były w miarę normalne(tryb guide) albo świadomie używasz manualnych ustawień i ponosisz konsekwencję swoich decyzji........jedyna rada to poczytać poćwiczyć ..i pomyśleć
    d5100...s18-35 1.8 / n50 1.8 / n70-300

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VictoriaGreenred Zobacz posta
    Ostatnimi czasy pożyczam od dobrej znajomej Nikona D3100. Wszystko wydaje się być okej, do aparatu są dokupione obiektywy Nikkor 18-55 i 55-200. Byłoby super, gdyby nie problem z focusem. Gdy przełączę na tryb Guide jest dobrze, ale nie można całe życie robić zdjęć na jednym trybie. Na manualnym nie jestem w stanie działać ciągle, to po prostu zbyt męczące przy fotografowaniu koni, Proszę o pomoc
    Tryb Guide to nic innego jak tryb zielony AUTO, wszystkie parametry są ustawione na sztywno, tzn. automatycznie dobierane, tryb autofokusa w tym trybie to AF-A, czyli automatyczny wybór pól, a taki tryb się nie sprawdza bo użytkownik nie decyduje na jakim obiekcie aparat ustawi ostrość, wybór obiektu należy do aparatu.
    Do fotografowania obiektów statycznych używaj trybu AF-S i tylko środkowego pola autofokusa, w tym modelu to jedyny czujnik krzyżowy który jest bardziej skuteczny od tych bocznych które są liniowe.
    Do obiektów w ruchu, typu konie użyj trybu AF-C i środkowego pola, tylko w ten sposób uzyskasz zamierzony efekt.
    Moduł AF w D3100 nie jest rewelacyjny, ale jak się ma wiedzę i pozna możliwości aparatu to można nim robić ostre zdjęcia, nie można od niego wymagać 100% celności ale 85% może być trafionych.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #8

    Domyślnie

    jeśli lustrzanka ostrzy dobrze tylko w trybie Guide to nie jest to moją winą. Próbowałam, czytałam instrukcje i wiele razy sprawdzałam parametry na innych trybach co kompletnie nic nie dało. I choćbym nie wiem jak się starała nie widzę w tym swojej winy. Obchodzę się dobrze z dużo bardziej ambitnymi aparatami i nie mam tego typu problemów.

  9. #9

    Domyślnie

    To w jakich trybach AF robisz jakie sytuacje?

  10. #10

    Domyślnie

    Kiedy zmieniam tryb na np. Sport to już AF nie działa i muszę na MF robić. Na obu obiektywach tak jest i nie mogę tego nijak zmienić

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon d3100 , problem z ostrością.
    By Kattie in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 20:19
  2. Flash meter ma wpadki - co kupić teraz ?
    By fafniak in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 20:45
  3. Problem z ostrością obrazu w D3100
    By michol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 21:01
  4. Wpadki/historie fotograficzne
    By AdamC in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 13:21
  5. Problemy z ostrością, Nikon D3000
    By WujekJoe in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 13:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •