Close

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 149
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikkoś Zobacz posta
    Witam , jako laik mam pytanie .
    Oglądając na kompie fotki zrobione moim d5100 i powiększając je , robią się kwadraty (nie wiem jak się fachowo nazywają ) , czy mając aparat z większą np. 24,1 Mpix te fotki będzie można bardziej powiększyć bez widocznych kwadratów ?
    Zastanawiam się nad zakupem d5200 i Nikkor 55-300 .
    Nie powiększaj powyżej 100% to nie będzie kwadratów.
    I nie. Nie ma znaczenia jak duża matryca, jak powiększysz do takiego samego poziomu, to będą kwadraty. Trudno, żeby ich nie było, jak jeden piksel zdjęcia wyświetla Ci się na kilku, albo i kilkunastu pikselach monitora.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goral64 Zobacz posta
    Ten nie wystarczy?
    Ja miałem 64-bitowego 2-rdzeniowego AMD-ka na płycie Gigabyte + 8 GB RAM-u i szału jakoś nie było przy obróbce dużej ilości RAW-ów z D5100. Tegoż lata (w trakcie "afrykańskich" upałów jakie nawiedziły nasz ukochany kraj) komp poszedł z dymem. Po prostu nie dał rady a temperatura zrobiła resztę. Teraz mam i7 ma płycie MSI + 8 GB RAM-u + dysk SSD i jest... miodzio. Obróbka RAW-ków np. ze ślubu w LR to czysta przyjemność...
    Nikon

  3. #103

    Domyślnie

    Jako, że następne miesiące to będzie intensywna nauka fotografowania tym Nikusiem i próba sklejenia kilku amatorskich panoram, to i pouczę się cierpliwości Tym bardziej, że po zainwestowaniu ok. 5 kpln okazało się, że to dopiero połowa wydatków na start Więc w najbliższym czasie pewnie PeCet co najwyżej może liczyć na trochę RAM-u.

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Goral64 Zobacz posta
    Jako, że następne miesiące to będzie intensywna nauka fotografowania tym Nikusiem i próba sklejenia kilku amatorskich panoram, to i pouczę się cierpliwości Tym bardziej, że po zainwestowaniu ok. 5 kpln okazało się, że to dopiero połowa wydatków na start Więc w najbliższym czasie pewnie PeCet co najwyżej może liczyć na trochę RAM-u.
    Hehe... Powiadasz, że połowa wydatków? Hehe... to jest studnia bez dna jeśli się wciągniesz.
    Nikon

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Hehe... Powiadasz, że połowa wydatków? Hehe... to jest studnia bez dna jeśli się wciągniesz.
    Ale zaznaczyłem, że "na start"

  6. #106

    Domyślnie

    potwierdzam powyzsze - w stacjonarce mam amd 955, niby cztery rdzenie, niby kolo 3ghz, ale jednak szybki dysk to podstawa, a najlepiej SSD, w laptopie mam samsunga 840 SSD 256 GB, do tego jakis Intel i7 i 8 GB ramu, roznica na korzysc intela jest kolosalna.

  7. #107

    Domyślnie

    Grrr... Dopiero w piątek Nikuś do mnie zawita

  8. #108

    Domyślnie

    Zawitał się dzisiaj, czyli 2 dni schodów więcej
    Już pierwsze zderzenie wyobraźni z rzeczywistością. Ale tak to jest jak się przechodzi z "idiotkamera" na lustrzankę.

  9. #109

    Domyślnie

    Witam, zastanawiam się bardzo mocno nad d5200, ale co z tymi hot pixelami potwierdzacie problem ?

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dskmarek Zobacz posta
    Witam, zastanawiam się bardzo mocno nad d5200, ale co z tymi hot pixelami potwierdzacie problem ?
    Ja nie uświadczyłem jak do tej pory.
    * Ten post sponsorują literki N i S oraz liczba 40 *

Strona 11 z 15 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •