Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Optyka

  1. #1

    Domyślnie Optyka

    Witam,

    Zakup nowej czy używanej optyki ??

    Jak sądzicie ?

    Pozdrawiam,
    Damian

  2. #2

    Domyślnie

    A najpierw było jajko czy kura?

    Pytanie nie ma za bardzo sensu, bo jeśli Cię stać to oczywiście, że lepiej jest kupić nowe szkło, dostajesz gwarancję i pewność, że nikt wcześniej go nie zajeżdżał w nie wiadomo jakich warunkach.
    Jednak jeśli Cię nie stać albo masz 100% pewne źródło to używka też może być tak samo sprawna jak nowe szkło.

    Obiektywy się zwykle nie psują, jeśli już działają poprawnie to działają przez wiele lat.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli jestem w 100% pewien co i od kogo kupuję to mogę brać używkę. Muszę jednak wiedzieć jak sprzęt był traktowany, w jakich warunkach użytkowany, jaka jest jego historia.
    Mamy jednak takie czasy i taki kraj, w którym wszystko co używane jest "jak nowe, po babci, nie bite" i "przeleżało w szafie ostatnie lata jako backup" a wady i ukryte usterki jakoś przypadkiem są pomijane w rozmowach.
    Brałem sporo używanego sprzętu w rozliczeniu, podczas wstępnej rozmowy telefonicznej słyszałem jakie to prawie nie używane cuda mają ludzie do odsprzedania. Gdy na żywo wychodziło szydło z worka i odmawiałem przyjęcia sprzętu to w niedługim czasie lądował ów egzemplarz na giełdzie/allegro. Zgadnij, czy w opisach pojawiało choć słowo o wadach...?
    Jeśli mam cień niepewności - tylko nówki na pełnej gwarancji.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian.dab85 Zobacz posta
    Witam,

    Zakup nowej czy używanej optyki ??

    Jak sądzicie ?

    Pozdrawiam,
    Damian

    Generalnie kwestia naprawde bardzo osobista - jeden lubi miec gwarancje i swiadomosc, ze sprzet jest dziewiczy (a przynajmniej taki powinien byc), inny (w tym ja) czesto kupuje uzywki, bo wydaje mniej kasy, aczkolwiek mam wkalkulowana w taki deal mozliwosc szybkiego zakonczenia zywota lub pojawienia sie jakiejs usterki kupowanej optyki.
    Moja zasada jest taka - przy zakupie uzywanych szkiel typu 70-200 (czyt drogich, choc uzywanych) jade osobiscie i testuje, pasuje mi, to biore i i po temacie. Szkielka typu 50 1.8, 35 2.0 i inne tanie male popierdulki jestem sklonny kupic wysylkowo, w razie problemow zakladam, ze odzyskam kaske. Ogolnie kupilem kilka szkiel i nigdy nie mialem (nie mam) z nimi problemow.
    Ostatnio edytowane przez locos ; 05-11-2012 o 22:35

  5. #5

    Domyślnie

    Na tak postawione pytanie (generalnie szerszy zasięg ma tylko opad atomowy), nie uzyskasz precyzyjnej i wyczerpującej odpowiedzi - w zasadzie Robert wyczerpał temat.

    Przeszukaj dział o optyce, sprecyzuj modele, których potrzebujesz, poznaj ich charakterystykę (każdy obiektyw cechują pewne aspekty jakościowe i nie zawsze na używce wyjdziesz finansowo realnie na plus) i jeśli nie znajdziesz rozwiązania, zapytaj w dziale odpowiadającym problemowi.

    To forum ogólnie, więc tu zamykam.

    Z góry dzięki za wyrozumiałość.
    Pozdrawiam, Kuba

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •