Close

Strona 13 z 119 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1186
  1. #121

    Domyślnie Odp: książki

    Cytat Zamieszczone przez Charles Zobacz posta
    Przepraszam, co w mojej wypowiedzi stanowi pic na wode fotomontaz ? Uprzejmie prosze o wyjasnienie.
    Dołączam się do pytania Charlsa
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  2. #122

    Domyślnie Odp: książki

    Pewnie, że książka słabawa imho.
    Zapraszam serdecznie na mój blog

  3. #123
    rapa32
    Gość

    Domyślnie Odp: książki

    Witam Wszystkich na forum.
    A mianowicie chcialbym prosić o poradę jaką kupic ksiazke alby nauczyc sie glownych zasad fotografi??
    Mam od niedawna nikona d80 i robie zdjecia tylko na auto.
    Chodzi mi o to z jakiej ksiazki moge sie nauczyc podtawowych zasad (typu czym mniejsza ogniskowa obraz sie oddala czy przybliza, jak sie ustawia iso do swiatla...?? )
    Chodzi mi rowniez o to zeby sie nauczyl robic dobre zdjecia na manualu!
    Pliz poradzcie moze jest taka ksiazka??

  4. #124

    Domyślnie Odp: książki

    rapa32 oj chyba leniwy jesteś temat ma 12 stron i były polecane różne książki
    ale najczęściej dla początkujących jest chyba polecana "ekspozycja bez tajemnic" znajdziesz tam potrzebne podstawy do prawidłowego naświetlania
    i chyba żadna książka nie wyjaśnia jak jest z tą ogniskową, z resztą przecież masz aparat i widzisz mniejsza ogniskowa to większy kąt widzenia, większa ogniskowa mniejszy kąt widzenia, jeszcze zmienia się też perspektywa ale to już za długi temat

  5. #125

    Domyślnie Odp: książki

    Hmm... za przedmowca - jest wiele takich pozycji na rynku.Najlepiej wybierz sie do ksiegarnii. Stosunkowo duzo na temat ogniskowych obiektywu i naswietlania jest w ksiazce " Nowy podrecznik fotografii " John Hedgecoe.


  6. #126

    Domyślnie Odp: książki

    /Ciach...

    Witam Wszystkich na forum.
    A mianowicie chcialbym prosić o poradę jaką kupic ksiazke alby nauczyc sie glownych zasad fotografi??
    Mam od niedawna nikona d80 i robie zdjecia tylko na auto.
    Chodzi mi o to z jakiej ksiazki moge sie nauczyc podtawowych zasad (typu czym mniejsza ogniskowa obraz sie oddala czy przybliza, jak sie ustawia iso do swiatla...?? )
    Chodzi mi rowniez o to zeby sie nauczyl robic dobre zdjecia na manualu!
    Pliz poradzcie moze jest taka ksiazka??


    /Ciach...

    Ogólnie takiej książki nie ma która ci opisze wszystko i zaczniesz pstrykać super fotki, jedyne co to praktyka + podstawowa wiedza o fotografii, którą na pewno na tym forum znajdziesz.


    Pozdrawiam
    .:[nikon][nikkor][tamron][m42][cokin][lowepro][manfrotto][gimp][ps4][ubuntu][7]:.
    .:KORAB:.

  7. #127

    Domyślnie Odp: książki

    witam, co myslicie o tej ksiazce... http://www.allegro.pl/item367115496_...otografia.html mial ktos z nia cos do czynienia?? Czy pomoze mi (jako poczatkujacemu fotografowi) nauczyc sie obrobki zdjec?? Czy jest napisana dosc prostym jezykiem?? Czy szukac czegos innego?? Jesli ktos moze cos powiedziec na temat tej ksiazki to bede wdzieczna

  8. #128

    Domyślnie Odp: książki

    Cytat Zamieszczone przez aneczka18 Zobacz posta
    witam, co myslicie o tej ksiazce... http://www.allegro.pl/item367115496_...otografia.html mial ktos z nia cos do czynienia?? Czy pomoze mi (jako poczatkujacemu fotografowi) nauczyc sie obrobki zdjec?? Czy jest napisana dosc prostym jezykiem?? Czy szukac czegos innego?? Jesli ktos moze cos powiedziec na temat tej ksiazki to bede wdzieczna
    Jesli zamierzasz obrabiac fotki w Photoshopie a wczesniej nie mialas z nim jakiejs wiekszej stycznosci to polecam
    http://helion.pl/ksiazki/obrcy4.htm - ksiazka z najbardziej przystepnie opisanymi podstawami Photoshopa przy zastosowaniach fotograficznych. Zreszta przeczytaj przykladowy rozdzial i zobacz czy Ci odpowiada taki styl: ftp://ftp.helion.pl/online/obrcy4/obrcy4-9.pdf

    aaaa.... widzialem ta ksiazke na allegro za ok. 15 zl taniej niz w sklepie heliona
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  9. #129

    Domyślnie Odp: książki

    A mianowicie chcialbym prosić o poradę jaką kupic ksiazke alby nauczyc sie glownych zasad fotografi??
    Mam od niedawna nikona d80 i robie zdjecia tylko na auto.
    Chodzi mi o to z jakiej ksiazki moge sie nauczyc podtawowych zasad (typu czym mniejsza ogniskowa obraz sie oddala czy przybliza, jak sie ustawia iso do swiatla...?? )
    Chodzi mi rowniez o to zeby sie nauczyl robic dobre zdjecia na manualu!
    Mogę z czystym sumieniem polecić Ekspozycję bez tajemnic. B. Petersona. Już od pierwszych stron autor namawia czytelnika aby przerzucić się z trybów automatycznych na manual. Osobiście szukam informacji o jego drugiej książce "Czas naświetlania bez tajemnic". Jak pisze Guancho podobno książka "daje radę".

  10. #130

    Domyślnie Odp: książki

    Udaj sie do ksiegarni naukowej na Podwalu i spokojnie przegladnij ta pozycje ( Czas naswietlania... ). W ubieglym tygodniu mieli jeszcze kilka sztuk i mysle, ze jeszcze do dnia dzisiejszego nie sprzedali. Ksiazka adresowana dla osob zaczynajacych przygode z fotografia. Moim zdaniem cala ta ksiazke mozna zmiescic w jednym rozdziale jakiegos podrecznika do fotografii. W celu weryfikacji mojej opinii odsylam na Podwale. Pozdrawiam !


Strona 13 z 119 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ksiązki do nauki Lightrooma - jaka?
    By smogg9 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 20:14
  2. Książki o fotografii ślubnej
    By sebastian.zbytniewski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 03:46
  3. materiały do nauki fotografii
    By migafka in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 22:44
  4. Książki o fotografii ślubnej
    By Floyd Rose in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •