Close

Strona 11 z 119 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1186
  1. #101

    Domyślnie

    Ja mam Szkołe fotografowania National Geographic i ksiażki ok, można z nich sie duzo nauczyc na poczatek , później już mniej przydatne.
    Jednak najlepiej przejść sie do EMPIKU i zobaczyc co maja

    Poszukaj kogos z tego forum kto mieszka w Twoim mieście i przy piwie powie Ci o co chodzi w fotografi
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
    Blog

  2. #102

    Domyślnie

    Już dwie osoby polecają samotną wyprawę do Empiku, ale moim zdaniem nie jest to dobry pomysł. Ostatnio kilka razy już zawiodłem się na Empiku w kwestii książek fotograficznych. Oferta uboga i w większości są to bezwartościowe pozycje. Lepiej poszukać w księgarniach konkretnej książki polecanej przez osoby zorientowane w temacie. Dostałeś już tu kilka ciekawych tytułów, z którymi warto się zapoznać. Laik sam nie znajdzie dobrej książki wprowadzającej w temat bo z definicji laika wynika, że na tym temacie się nie zna
    Szkła, D-ileśtak i za mało czasu.

  3. #103

    Domyślnie

    Zacznij od "Radość Fotografowania" Nikona ceny nie znam

    i do tego
    "Szkoła Fotografowania National Geografic" PETER K. BURIAN, ROBERT CAPUTO 84 zł
    Pozdrawiam GRUPA FOTOKUJAWY

  4. #104
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DejwiD Zobacz posta
    Witam serdecznie.

    Nie mając nigdy do czynienia z fotografią zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego aparatu - trafiło na amatorskie D60 z kitem VR.
    Przechodząc do sedna..
    Już wiem jak rozszyfrować skrót GO - teraz chciałbym umieć "to" zróbić.
    Pytanie i zarazem prośba jest jedna:

    Co warto przeczytać? Interesują mnie tylko wydania celulozowe o tematyce dla początkujących. Uprzedzam iź pobieżnie sprawdziłem linkownie, nawet dodałem do ulubionych jedna bibliografię. Będę wdzięczy za każdą merytoryczną pozycję.

    Pozdrawiam
    Dawid

    Na sam początek całkiem rozsądną książką jest "Ekspozycja bez tajemnic" masz tam wszystko co jest potrzebne na początek, czyli wyjaśnioną głębię ostrości, o trybach pomiaru światła itd.
    kupuj! i nie szukaj niczego wiecej!

  5. #105

    Domyślnie Odp: Podstawy - poczytaj mi MAMO (wybor podrecznika)

    znajdź kogoś w okolicy kto zna się na rzeczy
    powie i pokaże (wytłumaczy) Ci wszystko
    przyjedź :
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=54530
    dowiesz się jeszcze więcej

    potem czytając książki zrozumiesz co czytasz
    sprzęt mieszany ciągłe zmiany

  6. #106
    trym
    Gość

    Domyślnie Odp: książki

    Jakiś czas temu przeczytałem ciekawą pozycję - Włodzimierz Barchacz "Fotoamator reporter". Może nie ma w niej zbyt dużo technicznych informacji ale za to autor pisze w niej jak ciekawie fotografować. Jest to książka z 1981 roku i bardzo ciekawie oddaje klimat tamtego okresu w zdjęciach, jakie można w niej znaleźć. Kilka zdjęć autora można zobaczyć na obiektywnych: http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...72-0-0-0-0.php

  7. #107

    Domyślnie Odp: książki

    Cytat Zamieszczone przez who Zobacz posta
    a ja właśnie czekam na kolejną książkę, nosi tytuł "Digital Wedding Photography: Capturing Beautiful Memories" autor to Glen Johnson, po przeczytaniu pierwszego rozdziału na amazonie, wydała mi się ciekawa, ale to zdam relację jak przeczytam
    przeczytałem tą książkę jakieś dwa tygodnie temu, ale zapomniałem napisać co o niej sądze

    szczerze powiedziawszy to oczekiwałem czegoś lepszego, w głównej mierze była to książka o tym jaki sprzęt fotograficzny jest najlepszy do tego, jak wyposażyć swoje biuro, jak się reklamować itd. oczywiście też jest sporo o technice fotografowania, ale jak dla mnie rady napisane tak jak można znaleźć w internecie, czyli odpijanie światła z lampy, użytkowanie jasnych obiektywów itp.



    Teraz w ramach nowej pozycji zacząłem czytać Learning to see Creativly autor to Bryan Peterson, jest to uaktualnione wydanie tej książka z roku 1988, przeczytałem na razie jakieś 60 stron, ogólnie jest to jakieś 160 stron, i mogę powiedzieć że będzie to jedna z najczęściej używanych książek, napisana w zrozumiały sposób dużo zdjęć na których widać różnice między zdjęciem z latarni a ziemi, jak wygląda zdjęcie pionowe i poziome, no ogólnie książ jak dla mnie czyli amatora jest pozycją ciekawą i pożyteczną

  8. #108

    Domyślnie Odp: książki

    Może mi ktoś polecić jakąś dobrą książke o fotografii studyjnej? Chodzi mi o wiadomości jak i podstawowe tak i dla troche bardziej zaawansowanych fotografów. Planuje w domu zrobić sobie małe studyjko (tło, może z dwie lampy) i eksperymentować, ale nawet nie mam podstaw fotografii studyjnej ;P
    D80 + N18-70 + N50 + SB600

  9. #109

    Domyślnie Odp: książki

    Cytat Zamieszczone przez Adagio Zobacz posta
    Może mi ktoś polecić jakąś dobrą książke o fotografii studyjnej? Chodzi mi o wiadomości jak i podstawowe tak i dla troche bardziej zaawansowanych fotografów. Planuje w domu zrobić sobie małe studyjko (tło, może z dwie lampy) i eksperymentować, ale nawet nie mam podstaw fotografii studyjnej ;P
    Ostatnio wyszła książka "Światła i cienie w fotografii" Karpiłowskiego - spora część książki jest poświęcona oświetleniu studyjnemu. Cena nie należy do najniższych (powyżej 110PLN).

    Na rynku pojawiła się też książka o podobnym tytule "Światło i cień w fotografii" Dederki. Cena sporo niższa. Nie widziałem jej jeszcze osobiście (nie spotkałem w księgarniach), ale sądząc po spisie treści i pojawiających się opiniach może być również ciekawą lekturą.
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  10. #110

    Domyślnie Odp: książki

    W końcu jest już w sprzedaży kolejna pozycja Scott'a Kelby "Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć" wyganie IV
    http://helion.pl/ksiazki/obrcy4.htm

Strona 11 z 119 PierwszyPierwszy ... 9101112132161111 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ksiązki do nauki Lightrooma - jaka?
    By smogg9 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 20:14
  2. Książki o fotografii ślubnej
    By sebastian.zbytniewski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 03:46
  3. materiały do nauki fotografii
    By migafka in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 22:44
  4. Książki o fotografii ślubnej
    By Floyd Rose in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •