Close

Strona 50 z 51 PierwszyPierwszy ... 4048495051 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 491 do 500 z 505
  1. #491

    Domyślnie

    Na filmie jest VRI.

  2. #492

    Domyślnie

    Uff. Ten film poprostu najlepiej oddaje dźwięk i powiedzmy, że głośność również, bo stukanie jest wyraźne. No i nie jest to VR tylko AF. Przynajmniej stuka niezależnie od VR, a VR ma bardzo delikatny klik.
    To moje pierwsze takie szkło. W całym Zagrzebiu jest jedno miejsce, w którym mógłbym wziąć coś takiego w łapy, ale takiego samego Nikkora nie chcą zamontować tylko wysyłają mnie do serwisu. Trzech panów, nikt nie wie czy to normalne, taki "nasz" pierwszy i jedyny yellowstore...
    Nie stuka cały czas, tylko gdy doleci do końca lub gdy po dłuższym szukaniu "zaparkuje" gdzieś w środku. Gdy normalnie używam apatatu i celuję to praktycznie się nie zdarza.

  3. #493

    Domyślnie

    No mój egzemplarz też czasem lekko stuka, w podobnych jak opisane przez Ciebie sytuacjach, ale dzieje się to na tyle rzadko, że nigdy nie zwracałem na to większej uwagi. Przypuszczam, że "ten typ tak ma", więc nie ma się czym przejmować. A czy na dłuższą metę to źle wróży - trudno powiedzieć. Takie "twarde hamowanie" może przyspieszać zużycie mechanizmu silnika, ale jeśli tak rzeczywiście jest, to wyjdzie to na jaw po długim czasie - w zależności od intensywności użytkowania po kilku-kilkunastu latach, albo i nawet w ogóle.

    Rzeczywiście TOP67 mógłby coś o tym powiedzieć, zwłaszcza że - z tego co pamiętam - sam ma ten obiektyw.

  4. #494
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Skierniewice
    Posty
    99

    Domyślnie

    Witam. Zamierzam zakupić ten obiektyw tylko zastanawia mnie cena za niego. Pytanie do ludzi którzy go mają lub mieli styczność czy cena w tej chwili ok 5000 jest warta tego cuda. Pozdrawiam

    Wysyłane z mojego ALE-L21 za pomocą Tapatalk 2

  5. #495

    Domyślnie

    Pytasz, czy warto? Mój Boże... TAK!!!

    Robię zdjęcia dla przyjemności, więc jestem amatorem. Obracam się w kręgu D7200 i obiektywów takich, jak Tokina 12-28/4, Sigma 17-50/2,8, N50/1,8 G czy spacerowy N18/140 i kliku innych, czyli w kręgu w tanich i uznawanych za niezłe, ostre obiektywy. Do tej pory byłem zadowolony z Sigmy, Tokiny czy Nikkora 50. Ostre, fajne zdjęcia.

    Dawno nosiłem się z zamiarem zakupu 70-200/4. Ale cena... zaporowa. Widząc cash-becka Nikona, sprzedałem kilka "kitowych" obiektywów, takich jak N18-105 czy N55-200 z postanowieniem kupienia wreszcie lepszej klasy średniego telezooma (lubię fotografować moje pieski w ruchu, konie itp). Od dawna mój wybór padł na 70-200mm f/4G. F4 jest dla mnie wystarczające - kiedyś fotografując konie w letni dzień pożyczoną sigmą 70-200 2,8 efekty były może niezłe, ale nie do końca, musiałem zakładać lekki szary filtr (przy panoramowaniu, kiedy potrzebny dłuższy czas). Dlatego świadomie wybrałem f4. Ma doskonałe testy i recenzje, ciekawy byłem, jak się będzie spisywał. Poza tym - waga poniej 1 kg, gabaryty stosunkowo niewielkie, da się z ręki focić i ręce nie bolą, wejdzie do torby... Odstraszała mnie jedynie cena - 5 tys zł... cash-back 900 zł, więc kiedy, jeśli nie teraz?

    Kupiłem. Kiedy go założyłem i pstryknąłem kilka...set zdjęć, a potem obejrzałem na kompie, opadła mi szczęka... zdjęcia są rewelacyjne pod względem ostrości.. pod każdym względem. Po prostu to klasa o niebo wyżej, niż Sigma, N50 itp. Ostrość, barwa, bokeh - fantastyczne. Szczerze - po raz pierwszy odczułem, jaka jest różnica pomiędzy tańszymi obiektywami a profesjonalnym. Poza tym błyskawiczne ostrzenie, doskonała, rewelacyjna praca obiektywu - aż dech zapiera w trybie śledzenia w ruchu, w zdjęciach seryjnych (odrzutów -... 1 zdjęcie!) a przy tym wcale nie jest ciężki i wielki - to naprawdę dość lekki i stosunkowo niewielki zoom.

    Teraz mam dylemat, bo zrozumiałem, jaką wagę ma naprawdę dobry obiektyw. I wiem, że warto. Warto mieć 2-3 naprawdę dobre obiektywy, niż kilka średniej klasy. Szkła Nikona z wyższej półki warte są swoich pieniędzy. Czy żałuję zakupu? Absolutnie nie! To mi otworzyło oczy. Teraz wiem, co można nim zrobić. I zupełnie zmieniłem podejście. Wszystko mi się przewartościowało. Bardzo żałuję, że nie kupiłem go wcześniej. Chcesz fotografować? Lepiej mieć 1 czy 2 wysokiej klasy szkła niż jakieś "kompromisy". Nie ma co oszczędzać na szkle. Bo różnica jest kolosalna.
    Ostatnio edytowane przez Bushi ; 13-06-2017 o 18:48
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  6. #496

    Domyślnie

    Potwierdzam. bardzo udany obiektyw, stosunkowo lekki. Wcześniej miałem Sigmę 70-200/2.8 HSM OS. Wg mnie Nikkor znacznie lepszy pod każdym względem (poza światłem ).
    Nadzwyczajnie mały niestety nie jest - mimo "tylko" f4 i tak wygląda jak armata (tylko mniejszego kalibru niż f2.8 ).

    Świetnie nadaje się na dalekie piesze wycieczki lub do fotografii ludzi z odległości, w sytuacji kiedy nie chcesz żeby zwracali na ciebie uwagę (np fotografia dzieci na placu zabaw itp)
    200mmF4 na FX daje idealną głębię ostrości żeby cała twarz była ostra, a tło pięknie rozmyte.

    W przeciwieństwie do Nikkora 70-200/2.8, nie ma zjawiska skracania rzeczywistej ogniskowej przy bardzo bliskich planach. W związku z tym na 200mm ostrzy już z odległości około 1m i to dalej jest prawdziwe 200mm - można robić eleganckie headshoty.
    Ostry i kontrastowy od F4 w każdym zakresie ogniskowej. Na 135mm ostrość wprost urywa cztery litery.
    VR bardzo wygodny i pożyteczny.

    W moim przekonaniu obiektyw ma jedną mało uciążliwą acz irytującą wadę - plastiki potrafią trzeszczeć w ręku. Drażni to w tak drogim obiektywie. Z drugiej strony m.in. dzięki użyciu plastików jest tak lekki.
    Jeśli potrzebujesz takiego obiektywu i jesteś skłonny przełknąć cenę to zdecydowanie warto. Nie zawiedziesz się.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  7. #497

    Domyślnie

    Znakomity obiektyw, z cashbackiem dobra cena. Podpisuję się pod opiniami przedmówców.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  8. #498

    Domyślnie

    Całą radochę po otwarciu pudełka i pomacaniu nowo kupionego obiektywu zepsula mi trzeszczaca obudowa. W miejscu na obejmę statywową po lekkim nacisku obudowa piszczy i trzeszczy - odglos bardzo irytujący . Bardzo proszę J51, Kojocisko, Bushi, badtorro i innych posiadających ten obiektyw o odpowiedź czy ten model "tak ma" i nie ma się co przejmować, czy odesłać do sklepu i poprosić o inny egzemplarz? Pozdrawiam!

  9. #499

    Domyślnie

    Cześć, Hazer. Aż wziąłem obiektyw teraz w ręce i zacząłem ściskać w miejscu obejmy statywowej... u mnie nic nie piszczy ani ne trzeszczy.
    Swój wybierałem spośród 3 egzemplarzy w sklepie - zwykle tak robię, że zamawiam 3 egzemplarze obiektywu przez internet w jednym ze sklepów... (no dobra, w cyfrowe.pl), a odbieram osobiście - przyłażę z body, próbuję, macam, oglądam, pstrykam, i biorę z tych trzech najlepszy egzemplarz moim zdaniem. W sklepie nie ma problemu, to już któryś mój zakup i nie dziwią się, że zamawiam 3 a biorę 1 egzemplarz. Tak samo zrobiłem np. z Sigmą 17-50 f2.8 - dzięki testom ostrości w sklepie wybrałem taki egzemplarz, że nie musiałem wysyłać z body kalibrować, bo tego nie cierpię. A co do N70-200 to trudno było wybrać - wszystkie egzemplarze były jednakowe, znakomicie ostrzyły, nie miałem uwag. Potem pomyślałem, że nie musiałem zamawiać aż trzech, bo trzymają jednakowy poziom...
    Tym bardziej przykro mi i jestem zaskoczony, że coś z Twoim egzemplarzem jest nie o.k.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  10. #500

    Domyślnie

    Mój egzemplarz nie trzeszczy ani nie piszczy. Coś musi być nie w porządku z Twoją sztuką, Hazer.

Strona 50 z 51 PierwszyPierwszy ... 4048495051 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •