Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Proszę o radę... bw

    Kilka kadrów ze ślubu, który miałem przyjemność fotografować... Próbuję odnaleźć takie "moje" bw i nie wiem jak moje poczynania (konwersja) mogą być odebrane - Po kalibracji monitora już zupełnie głupi jestem

    Proszę o rady i szczere odczucia ... jest to faza doświadczalna także się nie obrażę

    1. Świadek spod złamanej róży

    2. ... no i się wydało

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9. i plenerowe jedno ...
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  2. #2

    Domyślnie

    Zielone i mocno ziarniste. niby BW, ale poza zieloną dominantą to są szare. Bez kontrastu i bez bieli...Jestem na nie. Acha, i chyba masz problem z używaniem szerokich kardów. Są dziwnie sztuczne (1, 2, 6, . Post factum dodam, że to mocno subiektywna opinia.
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za sugestie - zwłaszcza te dotyczące BW
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  4. #4

    Domyślnie

    Dlaczego zdecydowałeś się pokazać akurat te klatki? Czy to są najlepsze klatki które zrobiłeś twoim zdaniem? Pytam, bo pomijając całą resztę kadrowo bardzo słabo. Sytuacje jak na 1 i 2 nie rób nigdy 14-24, przynajmniej nie z takiej odległości, od tego masz 35mm - zwróć uwagę jak ludzi powyginało na tych zdjęciach.

    Jeśli chodzi o BW o które pytasz - kolega dobrze Ci prawi, bo faktycznie te zdjęcia są nie tyle czarno białe co zielone, także nie idź tą drogą Do tego mam wrażenie, że ta konwersja do BW dodatkowo jeszcze strasznie spłaszczyła te zdjęcia.
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  5. #5

    Domyślnie

    Nie, Piotrze nie wydaje mi się, że są najlepsze... wybrałem po kilka z różnych szkieł i miejsc. Kurcze, nie wiem co z tą zielenią - chyba muszę zdecydowanie zmienić kierunek ( i monitor) ...
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  6. #6

    Domyślnie

    Jak masz problem z zafarbami to zjedź z saturacją na zero i dopiero się baw jeżeli jesteś na etapie trenowania różnych rozwiązań i będzie po krzyku Wyjdzie taniej niż monitor
    Pozdrawiam wszystkich - Piotr Kobylski

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie nie martwiłbym się gdybym już nie zjechał na zero
    No nic, jeszcze raz dzięki - chyba od nowa muszę wyrobić profil BW




    A przy samym zjechaniu saturacją też występuje zielony odcień?
    Bo chyba już zajarzyłem, co tam namieszałem ....

    Ostatnio edytowane przez pgaik ; 24-10-2012 o 00:17
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  8. #8

    Domyślnie

    Ja widzę też straszny szum w cieniach (patrz garnitury) co najmniej jakbyś wyciągał o 1,5EV...

  9. #9

    Domyślnie

    Łupierz


    a tak serio to dzięki - a na ostatnim jest podobnie?
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  10. #10

    Domyślnie

    ostatnie jesli chodzi o konwersję do BW jest zdecydowanie najlepsze. Na pierwszych u mnie też mega widoczna zielona dominanta - kiepsko to wygląda. Jeśli tonować BW to w kierunku ciepłych barw. Co do ziarna, mi nie przeszkadza Lubię szumy na zdjęciach.
    d700, nikkor 50mm f/1,4, sigma 24mm f/1,8

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •