Close

Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617
Pokaż wyniki od 161 do 169 z 169
  1. #161
    Oszczędny w słowach Awatar krispike
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    180

    Domyślnie

    Nie mam 100%-towej pewności, ale mój D610 z gripem Vertrax Pixela już dwa razy zawiesił się podczas pracy. Sprawność przywracałem poprzez odpięcie gripa i wyjęciu baterii z body.
    Sprawdzę następnym razem z jaką kartą ten efekt występuje.
    Z wad w/w zamiennika należy też wymienić zbyt luźny "kluczyk" szuflady na baterię. Na chwilę obecną podkleiłem taśmą dwustronną.
    Ostatnio edytowane przez krispike ; 18-07-2016 o 10:15 Powód: N
    |D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
    "Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"

  2. #162

    Domyślnie

    Cześć,

    Podepnę się z tematem. Mam D610 i grip Newell MB-D14. Mój problem polega na tym, że nosząc aparat na pasku, który jest przykręcony do mocowania statywowego (aparat wisi "do góry nogami"), prawie cały czas mi się świeci zielona dioda! W efekcie oryginalny aku rozładowuje mi się w przeciągu 2 dni nawet bez robienia zdjęć. Aparat (jak i gam grip) mogę mieć całkiem wyłączony, niczego to nie zmienia, dioda zaświeca się dosłownie co 3 - 5 sekund, gaśnie na 1 - 2 sekundy i znowu włącza się. Podejrzewam, że przy takim włączaniu diody aku jest rozładowywane.
    Czy ktoś się z takim problemem spotkał? Co mogę z tym zrobić?
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  3. #163
    Oszczędny w słowach Awatar krispike
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    180

    Domyślnie

    Niestety zamienniki tak mają. Styki nie przylegają idealnie i każdorazowe "złapanie" za gripa powoduje zaświecenie diody.
    Mój grip Vertrax Pixel jest obecnie w serwisie. Zanim dotrze do mnie to rozejrzę się za oryginałem, bo juz mam go dość po roku użytkowania i loterii działania poszczególnych funkcji...
    Grip jednak źle przylega do podstawy aparatu mimo mocno dokręconej śruby. Tzn mam wrażenie, ze ma minimalne luzy… To jest już mój trzeci grip do Nikona i w każdym z pozostałych (a miałem oryginał (w D700) i zamiennik w D300s) śruba wkręcała się płynnie z wyczuwalnym oporem pod koniec dokręcania. Nigdy nie było tak, że mimo pewnego dokręcania śruba samoczynnie się luzuje a tu przy tym zamienniku PIXEL Vertax D14 w Nikonie D610 niestety tak jest. Prócz w/w problemu z dokręceniem śruby, jest szereg pozostałych wad, które dyskwalifikują to urządzenie. Spust działa losowo. Zazwyczaj nie da się wyzwolić migawki, gdyż spust po naciśnięciu do połowy (do pierwszego poziomu) ustawia ostrość, jednak przy dociśnięciu (drugiego poziomu) nie wyzwala migawki. To samo dotyczy „wybieraka” pola autofocusa czy pokręteł przesłony i czasu. Działanie jest loteryjne co bardzo utrudnia mi pracę a wręcz irytuje i w efekcie pozbywam się gripa i działam bez… Motylek od szufladki na baterię też bez podklejenia dynda bezwładnie...
    Ciekaw jestem czy zdołają w serwisie wyeliminować tą usterkę. Bez względu na to, chyba zdecyduję się na oryginał.
    |D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
    "Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"

  4. #164

    Domyślnie

    w moim zamienniku pixel vertex po jakimś pół roku rozsypało się w środku kółko zębate
    musiałem ostro kombinować żeby zdjąć grip bez uszkodzenia body

  5. #165
    Oszczędny w słowach Awatar krispike
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    180

    Domyślnie

    Po złożonej reklamacji dot. uszkodzonego gripa, dostałem info z serwisu o zwrocie gotówki za uszkodzony grip MB-D14 Vertrax Pixela.
    Oczywiście decyduje się na zakup tylko oryginalnego. Jednak rozrzut cen oryginałów D14 jest też dość spory. Zatem który sklep polecacie?
    https://www.ceneo.pl/19614838
    |D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
    "Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"

  6. #166

    Domyślnie

    Także posiadam od dwóch lat Vertrax Pixel w D610.
    Wady:
    1. Luźna szuflada, którą podkleiłem.
    2. Luźny uchwyt do zamykania, po rozkręceniu dokręciłem.
    3. Migająca dioda, pomogło lekkie przesunięcie styków.
    4. Załadowanie baterii lub akumulatorków eneloope po 2 do 4 zdjęć wyskakuje informacja o rozładowaniu baterii.
    5. Chcąc skopiować w aparacie zdjęcia na druga kartę pamięci wyskakuje informacja o braku energii (na orginalnych aku.).
    6. Po wyłączeniu aparatu akumulator jest samoczynnie rozładowywany około 10 % na dobę dodam, że posiadam dwa oryginalne akumulatory używane na zmianę.

    Ogólnie to jeden wielki bubel i nigdy więcej zamienników !. Jestem zdecydowany na zakup oryginalnego. Czy kolega Krispike zdecydował się na któryś z linku ceneo?

  7. #167
    Oszczędny w słowach Awatar krispike
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Lubelszczyzna
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez relaskowski Zobacz posta
    Czy kolega Krispike zdecydował się na któryś z linku ceneo?
    Właśnie jeszcze nie zamawiałem, gdyż rozbieżność cen dość spora.
    Może ktoś z Was zamawiał coś w n/w sklepach? Który polecacie?
    fotoforma
    fotomarket24
    fotoplus
    |D50|D300s|N18-70|N50/1.8|T17-50/2.8VC|SB-800|MF055XPro|
    "Wszystko, na co patrzysz w Twoim otoczeniu, powinno Cię cieszyć. A wszystko, co widzisz... to światło"

  8. #168

    Domyślnie

    Witam,
    Ja sporo (prawie wszystko) kupuję w Fotoplusie, ale osobiście w Krk a nie wysyłkowo (z pracy mam parę kroków). Przy kontakcie osobistym bez zarzutu, nawet powiem że bardzo dobrze.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  9. #169

    Domyślnie

    ja już za czasów d300 się wyleczyłem z zamienników.. jak dla mnie gra niewarta świeczki.
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 17 z 17 PierwszyPierwszy ... 7151617

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •