Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Jeszcze o kartach CF do D70

    Hej!
    Wiem, ze temat byl juz pare razy walkowany, ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie Wiem tez, ze zwykle karty Kingstona moga roznie pracowac z D70. Czy ktos mial jednak mozliwosc potestowania Kingstona Elite Pro czyli ichniego hi-speeda (to ten niebieski nie pomaranczowy)??? Z testow Roba Galbratiha wynika, ze to jedna z szybszych kart do D70, a cene ma atrakcyjna jednak. Popatracie sobie tutaj na wyniki:
    http://www.robgalbraith.com/bins/mul...?cid=6007-6816
    I co? Kupowac tego szybkiego Kingstona, czy ktos testowal i sa jakies problemy we wspolpracy???
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  2. #2

    Domyślnie

    Ja nie posiadam Kingstona, ale mój Lexar High Speed Professional 512 jest naprawdę rewelacyjny !!! Demon szybkości !!!

    Polecam !!! Zero problemów.

    Pozdrawiam
    Nikon KIT

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki! Sam mam akurat Sandiska Ultra II 512MB, ktory jak widac z testow jest drugi po Extreme na D70. Ale zajrzalem tez na strone Kingstona do konfiguratora pamieci i wyglada na to, ze Kingston sam nie poleca "pomaranczowych" czyli wolnych kart swojej produkcji do D70, czyli musialy byc z nimi jakies klopoty a z szybkimi "niebieskimi" chyba nie. Sami popatrzcie sobie (trzeba wpisac producenta i model):
    http://www.ec.kingston.com/shop/mfrmod.asp
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylwiusz
    Dzieki! Sam mam akurat Sandiska Ultra II 512MB, ktory jak widac z testow jest drugi po Extreme na D70.
    [ciach]
    czyli musialy byc z nimi jakies klopoty a z szybkimi "niebieskimi" chyba nie. Sami popatrzcie sobie (trzeba wpisac producenta i model):
    http://www.ec.kingston.com/shop/mfrmod.asp
    Czesc!
    Z tego co ja do tej pory zauwazylem, to:
    - Kingstona kart nie ma na Liscie Kompatybilnosci z D70
    - Mialem 512 niebieska, ale po miesiacu skonczyla swoj zywot wraz z materialem jaki na niej byl. W zamian dostalem SanDisk II
    - Szczerze mowiac, nie "widze" jakiejs specjalnej roznicy pomiedzy nimi. Pewnie narzedzia do testowania takie roznice pokaza...
    - uzywalem przez chwilke pomaranczowego kingstona i nie bylo problemow, oprocz tego, ze mul z niej straszny...i to juz sie czuje


    Pozdroofki
    --
    Jiro
    D70 i kilka szpejuff

  5. #5

    Domyślnie

    Kupilem kolejnego Sandiska Ultra II. Nie mam czasu na testowanie co bedzie dzialac dobrze a co nie Ale dzieki za odpowiedzi
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  6. #6

    Domyślnie

    jak mam kingstona jednak pomaranczowego, do tej pory nie mialem z nim zadnych problemow

  7. #7
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Ja z kolei używam 256 MB (od 4 misięcy) i 1 GB (od dwóch). Obie niebieskie tzn High Speed. Zero problemów i mogę polecać
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    A ja mam jak w podpisie i z ap. i z komp. także przy seryjnych, nie ma żadnego problemu.
    W ostatniej Fotografii Cyfrowej (chyba) czytałem krótki test pamięci.
    Ogólnie prędkość odczytu/zapisu średnio ok.:
    300D - 0,98 M/s
    D70 - 8,9 MB/s
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ddMON
    A ja mam jak w podpisie i z ap. i z komp. także przy seryjnych, nie ma żadnego problemu.
    W ostatniej Fotografii Cyfrowej (chyba) czytałem krótki test pamięci.
    Ogólnie prędkość odczytu/zapisu średnio ok.:
    300D - 0,98 M/s
    D70 - 8,9 MB/s
    POzdro!
    To jakby nie zgadza sie z testami Roba Galbraitha, gdzie najszybsze CF-y daja nieco ponad 4MB/s z D70
    http://www.robgalbraith.com/bins/mul...?cid=6007-6816
    Pozdrowienia
    Sylwek

    Sprzet? Nikogo przeciez to nie obchodzi

  10. #10

    Domyślnie

    Jak zawsze dziwnym zbiegem okoliczności test testowi nierówny.
    Jeżeli chodzi o moją to:
    The XS card from Dane-Elec is currently one of the fastest performing flash memory card available. Fully compatible with the CompactFlash Type I format, XS allows transfer rates hitherto impossible with flash memory.
    Please note - in order to fully utilise the speed of this Compact Flash, your hardware must support the WA (Write Acceleration) protocol.
    To akurat nasz D70 posiada
    This card will enable written data to be read at a transfer rate of 44X, or 6.6MB/s.
    Ale jak to ma się w rzeczywistości do współpracy z D70 to nie piszą
    Będę w księgarni prawdopodobnie we wtorek, to jeszcze raz zobaczę.
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •