Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 149
  1. #1

    Domyślnie Kalibracja Sigmy

    Pytanie do osób, które korzystały z usługi kalibracji obiektywu przez serwis Sigmy. Mam S 17-50 - na 17 delikatny FF a na 50 delikatny BF (wczoraj kolega też kupił d7000 i tą Sigmę i zachowanie idealnie takie same). Cz to jest możliwe do zniwelowania przez kalibrację obiektywu ?
    D300s + S17-50 + N70-300VR + SB-600 + graty

  2. #2

    Domyślnie

    Wysłać trzeba body z obiektywem, dostosowują obiektyw pod body (w nim nic nie kręcą . Pytałem w Sigma Pro Centrum w Chorzowie, termin do 3 tyg. odsyłają do Gdyni, jeśli po gwarancji koszt ok 300zł...
    Nikon i podróże ...


  3. #3

    Domyślnie

    Ja co prawda jestem canonier, ale też miałem problem z sigmą (w C to raczej normalka) wysłałem body i szkło do serwisu i w ramach gwarancji skalibrowali obiektyw. Teraz chyba płacisz za kuriera a się załapałem jeszcze za darmoszke. Ale lepiej zatelefonuj do nich bo może darmowa klaibraca byla tylko dla C.

    edit
    Ja wysyłałem od razu do Gdyni, no to się wydłużyło mnie powiedzieli 2 tygodnie ale wyrobili się wcześniej.

  4. #4

    Domyślnie

    ups cos zdublowało

  5. #5

    Domyślnie

    wiem, że z body trzeba - ale pytanie czy są wstanie skalibrować przesunięcie nieliniowe tak jak w moim i mojego kolegi przypadku ?
    D300s + S17-50 + N70-300VR + SB-600 + graty

  6. #6

    Domyślnie

    u mnie sobie poradzili, jak dobrze pamiętam miałem podobnie

  7. #7

    Domyślnie

    dzieki
    D300s + S17-50 + N70-300VR + SB-600 + graty

  8. #8

    Domyślnie

    No ja jestem kolego właśnie po takim zabiegu w Sigmie. Kupiłem w dniu 27.09.2012 Sigmę 17-50 f/2.8 i miała niewielki FF, niewielki ale bardzo dokuczliwy. W poniedziałek 01.10.2012r wysłałem korpus D90 razem z obiektywem do Gdyni na mój koszt coś koło 52 zł DHL. Spowrotem odeślą ci na swój koszt. Obiektyw skalibrowali we wtorek i w ten dzień odesłali więc sprzęt miałem w domu w środę 03.10.2012r. Ale tu niestety moje zachwyty szybkim serwisem się kończą - mam wrażenie po ponownych testach, że nic nie zrobili a tylko wypisali protokół z udanej kalibracji. Testowałem na tablicy testowej i bateryjkach itp i dalej jest lekki FF ale może mniejszy niż przed kalibracją Nie miałem okazji potestować w plenerze więc podejmę decyzję czy ponownie wysyłać do kalibracji czy nie po zrobieniu kilku zdjęć na dworze w róznych warunkach. Ehhh a byłem pełen nadziei.

    Orientuje się ktoś z kolegów czy przy wysłaniu do ponownej kalibracji nie robią problemów ?

    Tak naprawdę już będę ponad 100 zł w plecy za wysyłki jak wyślę drugi raz ale trudno.

    W tym poście opisałem mój problem przed wysłaniem wraz z testami FF: http://forum.nikoniarze.pl/showpost....&postcount=153
    Ostatnio edytowane przez raftik ; 05-10-2012 o 07:47

  9. #9

    Domyślnie

    A miałeś taki sam FF na wszystkich ogniskowych ? Jeśli tak to mikroregulacja AF rozwiązałaby problem, ale chyba w D90 jeszcze tego nie ma . Rozumiem, że z wszystkimi twoimi szkłami AF ostrzy w punk ? Pamiętaj, że nadzieje umiera ostatnia Ja mam też nadzieję, że jak body wróci z kalibracji AF to będzie już wszystko OK. Dzisiaj dostałem SMS, że paczka już w drodze. W przypadku D5000 to rozwiązało wszystkie problemy z ostrzeniem na różnych szkłach. Nawet z nową S17-50 działa idelanie, więc jest szansa, że i z D7000 będzie bez wizyty w Sigmie.
    D300s + S17-50 + N70-300VR + SB-600 + graty

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KwaK410 Zobacz posta
    A miałeś taki sam FF na wszystkich ogniskowych ? Jeśli tak to mikroregulacja AF rozwiązałaby problem, ale chyba w D90 jeszcze tego nie ma . Rozumiem, że z wszystkimi twoimi szkłami AF ostrzy w punk ? Pamiętaj, że nadzieje umiera ostatnia Ja mam też nadzieję, że jak body wróci z kalibracji AF to będzie już wszystko OK. Dzisiaj dostałem SMS, że paczka już w drodze. W przypadku D5000 to rozwiązało wszystkie problemy z ostrzeniem na różnych szkłach. Nawet z nową S17-50 działa idelanie, więc jest szansa, że i z D7000 będzie bez wizyty w Sigmie.
    Tak na wszystkich ogniskowych miałem FF na Sigmie 17-50. Na dwóch stałkach 35 i 50mm AF ostrzy w punkt prawidłowo ale tu zanim kupiłem przebierałem w szkłach. Fakt rozważałem też wysłanie samego body do Nikon'a i trochę żałuję, że nie zrobiłem tego przed wysłaniem Sigmy z body do Gdyni. Ale nic straconego, obawiam się tylko, że w serwisie Nikona potrwa to znacznie dłużej niż w serwisie Sigmy a też z tego co czytam nie każdemu pomogli a wręcz niektórym zepsuli AF jeszcze bardziej. Tu jeszcze pewnie obawa czy po regulacji korpusu te szkła które mam będą trafiały z ostrością skoro je kupowałem pod body przed regulacją.

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •