Close

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 149
  1. #21

    Domyślnie

    Kalibrację robi tylko serwis Sigmy, tak więc trzeba wysłać, chyba że jesteś z Gdyni.

    A jak nie widzisz problemów z trafianiem AF, to kalibracja nic nie pomoże.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  2. #22
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Może nie tyle co nie widzę, a nie potrafię tego poprawnie ocenić. Strzeliłam do butelki z napisami, wydaje mi się że jest ok, ale nie miałam porównania z innym takim szkłem i nie wiem czy ta ostrość jest dobra jak na to szkło czy może ciut cos skorygować. Dlatego tak podpytuje.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Córka_Kleofasa Zobacz posta
    Może nie tyle co nie widzę, a nie potrafię tego poprawnie ocenić. Strzeliłam do butelki z napisami, wydaje mi się że jest ok, ale nie miałam porównania z innym takim szkłem i nie wiem czy ta ostrość jest dobra jak na to szkło czy może ciut cos skorygować. Dlatego tak podpytuje.
    Ostrości szkła nic Ci nie zmieni. Kalibracja poprawi jedynie celność AF, jeśli jest nie tak.

    A poprawnie ocenić - stawiasz sobie jakieś pudełko na czymś płaskim z wyraźną fakturą i robisz zdjęcie, po czym sprawdzasz czy ostrość jest tam gdzie powinna, czy przesunięta.
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 18-01-2014 o 15:29
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #24

    Domyślnie

    Koledzy, odświeżę teochę temat. Mam problem z S 17-50 i d7100. Polega on na tym, że jak ustawiam ostrość środkowym punktem to ostrość jest ok na każdej ogniskowej i wtedy widać potencjał szkła Natomiast każdy inny punkt af jest już problemowy. Zatanawiam się czy ewentualna wysyłka zestawu do Sigmy załatwi sprawę.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikkor83 Zobacz posta
    Koledzy, odświeżę teochę temat. Mam problem z S 17-50 i d7100. Polega on na tym, że jak ustawiam ostrość środkowym punktem to ostrość jest ok na każdej ogniskowej i wtedy widać potencjał szkła Natomiast każdy inny punkt af jest już problemowy. Zatanawiam się czy ewentualna wysyłka zestawu do Sigmy załatwi sprawę.
    Nic nie załatwi. Obiektywy kalibruje się tylko na centralnym punkcie. Tu wygląda na problem AF aparatu, a nie obiektywu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Nic nie załatwi. Obiektywy kalibruje się tylko na centralnym punkcie. Tu wygląda na problem AF aparatu, a nie obiektywu.
    No dobra, mam szkła jeszcze Nikkora ( 35 1.8, 50 1.8 i nie tylko ) i w nich nic takiego nie występuje. Wszystkie punkty AF trafiają idealnie.
    Ostatnio edytowane przez nikkor83 ; 18-01-2014 o 20:01

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikkor83 Zobacz posta
    No dobra, mam szkła jeszcze Nikkora ( 35 1.8, 50 1.8 i nie tylko ) i w nich nic takiego nie występuje. Wszystkie punkty AF trafiają idealnie.
    masz pecha, podobnie jak bardzo wielu uzytkownikow objektywow sigma- to dla nich (i dla ciebie), zdajac sobie sprawe, ze kontrola jakosci kuleje, wypuscila sigma na rynek to http://www.sigma-foto.de/produkte/ob...e/usbdock.html swoj obiektyw mozesz przetestowac uzywajac tego: http://www.loncarek.de/pages/Article...et?userlang=en

    taniej (i pewniej) bedzie wyslac do serwisu. pozdrawiam
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    masz pecha, podobnie jak bardzo wielu uzytkownikow objektywow sigma- to dla nich (i dla ciebie), zdajac sobie sprawe, ze kontrola jakosci kuleje, wypuscila sigma na rynek to http://www.sigma-foto.de/produkte/ob...e/usbdock.html swoj obiektyw mozesz przetestowac uzywajac tego: http://www.loncarek.de/pages/Article...et?userlang=en

    taniej (i pewniej) bedzie wyslac do serwisu. pozdrawiam
    To wychodzi, że Sigma daje ciała. Nie uśmiecha mi się kupno gadżetów Sigmy tylko dlatego, że AF szaleje. Tablica nie jest mi potrzebna, bo tak jak napisałem jest to już sprawdzone.
    Jeszcze pytanie czy ten dock działa z tym szkłem ?
    Ostatnio edytowane przez nikkor83 ; 18-01-2014 o 20:48

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    masz pecha, podobnie jak bardzo wielu uzytkownikow objektywow sigma- to dla nich (i dla ciebie), zdajac sobie sprawe, ze kontrola jakosci kuleje, wypuscila sigma na rynek to http://www.sigma-foto.de/produkte/ob...e/usbdock.html swoj obiektyw mozesz przetestowac uzywajac tego: http://www.loncarek.de/pages/Article...et?userlang=en

    taniej (i pewniej) bedzie wyslac do serwisu. pozdrawiam
    A wiesz o tym, że USB Dock jest tylko do najnowszych modeli z serii A, S i C ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikkor83 Zobacz posta
    To wychodzi, że Sigma daje ciała. Nie uśmiecha mi się kupno gadżetów Sigmy tylko dlatego, że AF szaleje. Tablica nie jest mi potrzebna, bo tak jak napisałem jest to już sprawdzone.
    Jeszcze pytanie czy ten dock działa z tym szkłem ?
    dock przeznaczony jest do objektywow c, a i s. problemy sigmy znane sa od lat, ale na jej (sigmy) obrone trzeba przyznac, ze korektura zle ustawionych obiektywow jest najczesciej skuteczna i bezplatna. wysilili sie tez i wypuscili na rynek dock. tamron, tokina et consortes robia dalej sredniej jakosci obiektywy i sa z siebie bardzo zadowoleni.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 18-01-2014 o 21:03
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •