Close

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 149
  1. #131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilot1 Zobacz posta
    Czy może mi ktoś podpowiedzieć co jest grane, jak w trybie LV obraz po kilkukrotnym powiększeniu jest ostry, a podgląd zrobionego zdjęcia zdjęcia po kilkukrotnym powiększeniu w tym samym miejscu jest mydlany? Zdjęcie zrobione z d7200 na statywie + Sigma 35-135 z wstępnym podniesieniem lustra...
    Z tego co mi się wydaje, to wchodząc do trybu LV np. mając przesłonę f/5.6, to mimo jej późniejszej modyfikacji, jej wartość dalej będzie wynosić 5.6 i zmieni się dopiero po zrobieniu zdjęcia. Może robisz fote np. na F/1.8 a wchodzisz do LV mając wyższą?
    Dziwne, bo ja w ogóle nie uświadczyłem mydła w tym modelu
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  2. #132

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie mam docka i Sigmę 85mm art. Pobawiłem się i jest naprawdę fajnie po kalibracji. Mam teraz dylemat jako, że wczoraj przyszło do mnie nowe body, które fajnie sobie radzi z tą sigmą i nie widzę problemów z ustawianiem ostrości czy warto dać do serwisu na dokładną kalibrację czy ewentualnie samemu się pobawić z dockiem.
    Czy ich procedury są dużo dokładniejsze niż dockiem i czy w ogóle warte to zachodu.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  3. #133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Mam do Was pytanie mam docka i Sigmę 85mm art. Pobawiłem się i jest naprawdę fajnie po kalibracji. Mam teraz dylemat jako, że wczoraj przyszło do mnie nowe body, które fajnie sobie radzi z tą sigmą i nie widzę problemów z ustawianiem ostrości czy warto dać do serwisu na dokładną kalibrację czy ewentualnie samemu się pobawić z dockiem.
    Czy ich procedury są dużo dokładniejsze niż dockiem i czy w ogóle warte to zachodu.
    Jeżeli szybko i dokładnie ogarniesz temat sam, to szkoda czasu. Zobacz czy nie masz problemów z odległościami powyżej 1.5 m do nieskończoności. Ja się bawiłem dockiem, ale stwierdziłem że skoro mam to w cenie szkła, to jednak sobie wyślę. Korekty serwisowe są niewidoczne w docku i mają... jakby to powiedzieć... większy priorytet. Są robione na oprogramowaniu serwisowym, do którego my nie mamy dostępu. Ja dodatkowo wysyłałem lampę, żeby kalibracja sprawdziła, czy po włączeniu wspomagania AF z lampy wszystko jest ok.

  4. #134

    Domyślnie

    Najlepiej wyzerować w docku wszystko przed wysyłką czy to nie ma znaczenia. Ja mam spore wartości aby w miarę siedziało wszystko po kilkanaście korekcji. Może i faktycznie wyślę.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  5. #135

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yahooo8 Zobacz posta
    Najlepiej wyzerować w docku wszystko przed wysyłką czy to nie ma znaczenia. Ja mam spore wartości aby w miarę siedziało wszystko po kilkanaście korekcji. Może i faktycznie wyślę.
    Nie ma pewnie znaczenia, ale ja bym wyzerował

  6. #136

    Domyślnie

    Mam 85 1.4 Art. Na jakich odległościach kalibrować obiektyw dockiem? W programie są przedziały... Drugie pytanie, czy kalibrujemy zawsze na największej dziurze? Zauważyłem, że jak się ustawi na np. 1.4 to na przykład na 2.8 nie jest już w punkt.
    Nikon D610, Nikon D750, 2 x Yn-685, N50/1.8, Sigma 24-35/2 ART, Sigma 70-200/2.8, Sigma 85/1.4 ART i cala reszta innych rzeczy.
    www.piekne-chwile.pl

  7. #137

    Domyślnie

    Poczytaj o focus shift. Obiektyw zawsze ustawia ostrość na maksymalnie otwartej przysłonie.

  8. #138

    Domyślnie

    Ok, poczytałem. Więc przy jakiej dziurze kalibrować obiektyw?
    Nikon D610, Nikon D750, 2 x Yn-685, N50/1.8, Sigma 24-35/2 ART, Sigma 70-200/2.8, Sigma 85/1.4 ART i cala reszta innych rzeczy.
    www.piekne-chwile.pl

  9. #139

    Domyślnie

    Przy 1.4 kalibrujesz bo wtedy jest najmniejsza głębia i dokładnie to widać. Ustawiasz w docku dla każdej podanej tam odległości. Zmiana przysłony z tego co wiem nie ma wpływu na AF zatem jak dobrze sumiennie skalibrujesz przy każdej odległości to powinno śmigać.
    Ja chyba za tydzień dam do kalibracji do sigmy i tak pomimo posiadania docka. Myślę, że zrobią to lepiej.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

  10. #140

    Domyślnie

    Mały update. Dałem 85mm do kalibracji bo wierzyłem, że skalibrują dokładniej niż ja w Docku. Dziś przyszedł no i mój Front Focus zniknął ale za to pojawił się wszędzie Back Focus widać skalibrowali ale robiąc przy tym BF. Na szczęście wyrównali jakby obiektyw i wystarczyła mała korekta w USB docku na wszystkich odległościach i teraz strzela idealnie w punkt.
    Zatem podsumowując chyba jednak warto mieć docka bo serwis robi to nie super idealnie. Faktycznie wyrównali mi jakby cały obiektyw ale zawsze strzelał za obiektem teraz ale mała korekcja w docku zresztą w body też można bo sprawdziłem i po korekcji w body tak samo dobrze strzela.
    Sony A7R III / Sony 85mm 1.4 G master / Quadralite Atlas 600
    www.facebook.com/jasinskifoto
    www.instagram.com/marcinjasinskiphoto

Strona 14 z 15 PierwszyPierwszy ... 412131415 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •