Close

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 149
  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DR_DRE Zobacz posta
    Mam takie dwa pytania, czy sprawdzał ktoś przebieg przed i po serwisem a mianowicie kalibracją sprzętu? bo mi wypstrykali ponad 500 zdjęć i w sumie nie czepiałbym się choć uważam że to dość dużo gdyby nie fakt, że oba obiektywy tj Sigma 50-150 OS wróciła z tą samą wadą podobnie jak Sigma 18-35 też ten sam problem o którym pisałem w formularzach. Mieliście takie "przygody" z tym serwisem? na googlach jest pełno złych opinii na ten temat. Dzwoniłem powiedziałem że po wstępnych testach jest dalej to samo w zasadzie i mam im zdjęcia wysłać.
    Kolegi Sigma 18-35 też wróciła z serwisu z niewielką tylko poprawą celności AF. Zdjęć miał nabite kilkadziesiąt, mogę zapytać ile dokładnie, może będzie pamiętał. Kalibrację bez problemów poprawiliśmy USBDockiem. Swoją S18-35 też wolałem skalibrować w domu - jest idealnie.

    Biorąc pod uwagę, że S18-35 ma 16 "okienek kalibracyjnych" (w SIGMA Optimization Pro), na każde trzeba wykonać minimum kilka zdjęć, to wychodzi jakaś +/- setka. Przynajmniej przy kalibracji USBDockiem, nie wiem jak to robią w serwisie.
    ['O]

  2. #112

    Domyślnie

    S18-35 się nie przejmuje bo i tak kupuję USB docka, co nie zmienia faktu, że wróciła w gorszym stanie niż była, teraz na 18mm ma FF a na 35 BF przy każdej odległości.

    Bardziej mnie boli Sigma 50-150 na nią najbardziej liczyłem i o ile do 10m przy 150mm jest powiedzmy "ok" wstępnie to powyżej tej odległości zaczyna się pojawiać BF
    D7100 T11-16 S18-35 T60 T90 S50-150 OS dużo planów Parę zdjęć na fejsie

  3. #113

    Domyślnie

    Czy wiecie może, czy jak kupuję od kogoś używany obiektyw na gwarancji, który był już kalibrowany przez właściciela do jego body, to czy mnie skalibrują do mojego body za darmo? Ile razy można sobie tak kalibrować?

    Trochę mnie martwią te posty o słabej kalibracji w serwisie
    D7100, Nikkor 50mm/1.8g, Sigma 10-20/4-5.6, Revuenon 135/2.8 | Sony RX100M3 | Raynox DCR-250 | Fuji X-T2, XF 18-55/2.8-4.0, XC 50-230/4.5-6.7, Stroboss 36F, K&F Nikon-Fuji adapter

  4. #114

    Domyślnie

    Skalibrują Ci jeśli kupisz to szkło na gwarancji z fakturą zakupu. Bez tego ok 300zł kosztuje robocizna.
    Nikon i podróże ...


  5. #115
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2013
    Miasto
    Ostrołęka
    Posty
    71

    Domyślnie

    Mam 35 art i moim skromnym zdaniem kalibrowanie w serwisie nie będzie tak skuteczne jak zrobienie tego samemu przy pomocy dock-a.

  6. #116

    Domyślnie

    Witam kolegów i koleżanki. Ja mam d7100 + s17-50 i problem jest taki że bf i ff jest co jakiś czas inny. Ostatnio był ff +7. Dziś mi coś nie pasowało i po mikro mam -13. Czy to wina obiektywu czy body że ten af tak szaleje?

  7. #117
    no1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andi82 Zobacz posta
    Witam kolegów i koleżanki. Ja mam d7100 + s17-50 i problem jest taki że bf i ff jest co jakiś czas inny. Ostatnio był ff +7. Dziś mi coś nie pasowało i po mikro mam -13. Czy to wina obiektywu czy body że ten af tak szaleje?
    Radze wyslac szklo do serwisu. Mam taki sam zestaw i mialem ten sam problem. Jak dobrze ustawilem w mikrokalibracji na ogniskowej 17 mm, to znowu wszystko diabli wzieli na 50mm. I na odwrot. Po drugie, wystarczy delikatne przestawienie obiektywu podczas ostrzenia i raz wartosc w mikrokalibracji wychodzi np. +5, za chwile +10 albo -5. Wyslalem do serwisu razem z body (obiektyw na gwarancji), poltora tygodnia czekalem i dostalem tak ustawione szklo, ze mucha nie siada - ostrzy gdzie trzeba i jak trzeba.

  8. #118

    Domyślnie

    Problem jest taki że kupiłem używkę bez gwarancji. Chyba sprzedam dołożę i kupię nowa.

  9. #119

    Domyślnie

    To bez sensu, kalibracja wychodzi za niecałe 300 zł. Wysyłaj, będziesz zadowolony

  10. #120
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2015
    Miasto
    Radzyń Podlaski
    Posty
    6

    Domyślnie

    Kalibrowałem Sigmę 17-50 z N5100, wczoraj wróciła z serwisu. Po pierwszych testach jestem super zadowolony.

Strona 12 z 15 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •