Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58
  1. #1

    Domyślnie Jak zrobic dobre timelapse?

    Jak zrobic dobre timelapse? Czy ktos sie bawi tym i moglby napisac ile czasu potrzebuje, zeby zmontowac dwuminotowy taki filmik, ile potrzebowalabym do tego zdjec i co ile czasu musialabym robic kazde zdjecie?
    Tak najlepiej krok, po kroku..
    I mam jeszcze pytanie, nie prosciej bylo by nakrecic filmik video, a potem powycinac klatki, nie wyszlo by podobnie?

    Przegladajac Google, to potrzebowalabym wezyk, oraz najlepiej ustawic aparat by wyzwalal migawke maksymalnie co 30 sekund kazda klatke, a jak jakas ruchliwa ulica czy duzy ruch, to tak okolo co 5 sekund..
    Jaki jest najlepszy sposob?
    Wyglada, to na prosto i latwo, bawiliscie sie? i jak wasze rezultaty, opinie? Z checia poslucham, dzieki..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    Jak zrobic dobre timelapse? Czy ktos sie bawi tym i moglby napisac ile czasu potrzebuje, zeby zmontowac dwuminotowy taki filmik, ile potrzebowalabym do tego zdjec i co ile czasu musialabym robic kazde zdjecie?
    Tak najlepiej krok, po kroku..
    I mam jeszcze pytanie, nie prosciej bylo by nakrecic filmik video, a potem powycinac klatki, nie wyszlo by podobnie?

    Przegladajac Google, to potrzebowalabym wezyk, oraz najlepiej ustawic aparat by wyzwalal migawke maksymalnie co 30 sekund kazda klatke, a jak jakas ruchliwa ulica czy duzy ruch, to tak okolo co 5 sekund..
    Jaki jest najlepszy sposob?
    Wyglada, to na prosto i latwo, bawiliscie sie? i jak wasze rezultaty, opinie? Z checia poslucham, dzieki..
    filmik i wycinanie z niego klatek będzie jakościowo dużo gorsze niż pojedyncze zdjęcia zmontowane w timelapse - w tym drugim przypadku masz do dyspozycji piksele z całej klatki (potem przeskalowane do np. FullHD), w przypadku filmu nie dość że masz tylko część pikseli z matrycy (gorsza ilość szczegółow), to jeszcze masz to zmasakrowane kompresją
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3

    Domyślnie

    Dlaczego tylko czesc pikseli? Przeciez jak sie nagrywa w fullhd, to chyba nie ma jakiejs masakrycznej kompresji?
    To jezeli nagram filmik w fullHD 1080, 50p to bedzie gorzej, od skladanych zdjec?
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    Dlaczego tylko czesc pikseli? Przeciez jak sie nagrywa w fullhd, to chyba nie ma jakiejs masakrycznej kompresji?
    To jezeli nagram filmik w fullHD 1080, 50p to bedzie gorzej, od skladanych zdjec?
    no a nie? mniejsza rozdzielczosc i wieksza kompresja przeciez

  5. #5

    Domyślnie

    - na jedną sekundę masz 25 klatek, czyli - dwie minuty to 120 sek x 25 klatek = 3000 klatek
    - klatki robisz w odstępie ... który sobie sam wyznaczysz (eksperymentalnie), przecież nie wiadomo co chcesz "sfilmować" ? i jaki efekt osiągnąć ?
    - z filmu po co wycinać klaki, przecież można przyspieszyć tempo i z materiału 6 godzinnego zrobić dwie minuty - tylko jaka w tym zabawa ?
    - statyw i programowane wyzwalanie czasowe, termos z kawą, modlić się o równe naświetlanie (bo najpewniej na manulalu), o oby się nikt o trójnóg nie potknął (bo przestawi i po zabawie)
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #6

    Domyślnie

    hm.. piszac chyba nie sprecyzowalam o co mi chodzi (albo dlatego, ze to wyszlo w czasie rozmowy)
    Chodzi mi o timelapse w rozdzielczosci fullHD czyli 1920 x 1080, to wiec chyba nie bylo by znaczenia czy nagramy film i powycinamy klatki, czy po prostu bedziemy robic zdjecia z odstepem danego czasu? Bo timelapse na najwiekszej rozdzielczosci aparatu, to wiadomo, ze da lepszy rezultat od nagranego filmu w hd, tylko jesli komus potrzebna wieksza jeszcze rozdzielczosc, ale jakby sie ograniczyc tylko do 1080p?
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    - na jedną sekundę masz 25 klatek, czyli - dwie minuty to 120 sek x 25 klatek = 3000 klatek
    - klatki robisz w odstępie ... który sobie sam wyznaczysz (eksperymentalnie), przecież nie wiadomo co chcesz "sfilmować" ? i jaki efekt osiągnąć ?
    - z filmu po co wycinać klaki, przecież można przyspieszyć tempo i z materiału 6 godzinnego zrobić dwie minuty - tylko jaka w tym zabawa ?
    - statyw i programowane wyzwalanie czasowe, termos z kawą, modlić się o równe naświetlanie (bo najpewniej na manulalu), o oby się nikt o trójnóg nie potknął (bo przestawi i po zabawie)
    Przykladowo, chcialabym zrobic timelapse miasta.. chodzacych ludzi.. i zeby to trwalo np. 2 minuty...
    To ile potrzebowalabym zdjec? wiem, musze poczytac wiecej.. wlasnie sie zaglebiam..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    Przykladowo, chcialabym zrobic timelapse miasta.. chodzacych ludzi.. i zeby to trwalo np. 2 minuty...
    To ile potrzebowalabym zdjec? wiem, musze poczytac wiecej.. wlasnie sie zaglebiam..
    przecież ci napisałem, że aby utrzymać płynność ruchy potrzebujesz na dwie minuty filmu 3000 pojedynczych klatek, po prostu robisz film animowany i takie są wymagania
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #9

    Domyślnie

    Mekano, jest różnica. Weż wytnij sobie dowolna klatkę z filmu i porównaj ze zdjęciem. Pomijam klatki kluczowe, ale film zazwyczaj nie składa się z samych klatek kluczowych. To po pierwsze. Po drugie ze zdjęć otrzymasz lepszy jakościowo materiał wejściowy z którego masz szanse zrobić lepszego timelapsa, bo zdjęcia sobie możesz dodatkowo obrobić (tu polecam lightrooma i funkcję synchronizacji) O rozdielczość sie nie martw, "wytniesz sobie" dowolny rozmiar ( w Twoim przypadku Full HD) i skleisz filmik - Tu polecam QuickTime w wersji Pro. A jest jeszcze ciekawa wtyczka do lightrooma, zwłaszcza w wersji płatnej podobno działa superancko (nie testowałem) - w wersji free mnie nie rzuciła na kolana. Oczywiście efekt końcowy, bo sama wtyczka ma ogromny potencjał

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    hm.. piszac chyba nie sprecyzowalam o co mi chodzi (albo dlatego, ze to wyszlo w czasie rozmowy)
    Chodzi mi o timelapse w rozdzielczosci fullHD czyli 1920 x 1080, to wiec chyba nie bylo by znaczenia czy nagramy film i powycinamy klatki, czy po prostu bedziemy robic zdjecia z odstepem danego czasu? Bo timelapse na najwiekszej rozdzielczosci aparatu, to wiadomo, ze da lepszy rezultat od nagranego filmu w hd, tylko jesli komus potrzebna wieksza jeszcze rozdzielczosc, ale jakby sie ograniczyc tylko do 1080p?
    ech jeszcze raz - w przypadku rejestracji filmu przez aparat masz używane tylko co któreś tam linie z matrycy, w przypadku zdjęcia masz pełną rozdzielczość (wszystkie piksele z matrycy), którą potem przeskalowujesz do Full HD - masz zdecydowanie lepszą jakość

    zobacz film - http://www.youtube.com/watch?feature...&v=AfA2mTMt0u8 - ok. 2:30

    Ostatnio edytowane przez Erie ; 03-10-2012 o 23:56
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •