Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 58 z 58
  1. #51

    Domyślnie

    Rozumiem że do statycznych obiektów typu rozkwitający kwiatek to tylko tryb M wchodzi w rachubę. A jak to np zrobić jak chce zrobić timelaps 24h ?

  2. #52

    Domyślnie

    "prosto z aparatu" nie da rady. trzeba montować z kawałków złożonych z ekspozycją dopasowaną do światła zastanego.
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  3. #53

    Domyślnie

    Właśnie to też mnie zastanawia. Jak się robi TL np wschodu słonca (ok 1h). Wówczas na jaką wartość trzeba ustawić otwarcie migawki? Bo przecież będą przepalone lub niedoświetlone kadry w pewnym momencie.

  4. #54

    Domyślnie

    Najlepszym (jeśli szkoda puszki) sposobem jest zainwestowanie w jakiegoś Canona załadowanie do niego softu CHDK (wgrywany na karte pamięci i aparacik posiada wiele funkcji) kompakt musi być starszy gdyż w nowszych zablokowali możliwość dogrania.
    Owe kompedium wiedzy podane w którymś z postów bardzo przydatne - kożystałem z niego
    Jeśli chodzi o tryb pracy to zdecydowanie M gdyż przy pierwszych próbach zmarnowałem czas i 1k klatek.
    Jęssli chodzi o ilość klatek na sekunde to już jak komu się widzi niby zalecane 25 ale ja zrobiłem kilka konwersji i najbardziej mi odpowiadały w przedziale 18 - 20 jakoś lepiej wszystko się zgrywało.

    TMB - do tego najlepiej tryb M i zmniejszanie co kilka klatek czasu naświetlania, D7K posiada interwał w puszce i przy dobrym obciążeniu statywu daje rade z zmianami czasu aby nie było poruszeń
    Pozdrawiam

  5. #55

    Domyślnie

    A jak rozwiązujecie problem "migotania", gdy obiektyw nie ma pokrętła przysłony i po minimalnym odpięciu, pucha zamyka się do F22?

    Albo przynajmniej jaki zestaw programów do usuwania migotania, łączenia - polecacie?

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez laplace Zobacz posta
    Efekt przesunięcia można też uzyskać programowo - wykorzystując fakt, że rozdzielczość naszych pojedynczych zdjęć jest sporo większa od rozdzielczości klatek filmowych.
    Mój kolega Bartek opisał to na blogu: http://leniwce.com/article,0,1,55,Cz...ime-lapse.html
    Można też na szybko obejrzeć skutek zastosowania tego efektu na przykładowym filmie.
    Są jakieś inne darmowe programy, które umożliwiają taką symulację ruchu w timelapse? Przydała by się opcja umożliwiającawskazanie kadru ppoczątkowo i końcowego.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    Dzieki wszystkim za rady.. tylko, jakos nie moge przelknac, te 3000 zdjec.. szkoda, chyba aparatu no nie?
    ale tak pare chociaz timelapsow chcialabym sprobowac, zeby wyszly naprawde dobre..

    krzysztofz24, no ale telefonem to chyba sie nie zrobi porzadnych timelapsow, tak jak aparatem?
    ja w komorce mam tylko 8MP 4:3 i nie mam androida, mam Windows phone i symbiana, a podasz nazwy tych aplikacji, zreszta poszukam.. ale nie wiem czy komorka bede testowac, bo nawet nie ma jak jej postawic na statyw.. wiec chyba odpada.. i wezyk? to niby jak.. (i nigdy nie robilam telefonem zdjec hehe)
    a, pokazesz swoje timelapsy robione telefonem?
    Mekano, post Twój stary, ale chciałbym pokazać co można zrobić telefonem, i to takim słabszym (LG F70).
    Początek filmu bardzo średni jak na telefon, w środku trochę zgubiłem focus, czego nie wyłapałem na etapie filmowania, ale druga połowa filmu pokazuje co można naprawdę uzyskać, jak na telefon, to myślę, że efekt bardzo dobry.
    To jest film timelapse, ale chciałem też zwrócić uwagę na pewne treści, które leżą mi na sercu, co też uczyniłem w tym filmie (proszę obejrzeć CAŁY).
    https://www.youtube.com/watch?v=ijwFLAPmRa4

    Pozdrawiam
    Andet

  8. #58

    Domyślnie

    1. Nie zawsze potrzebny jest pilot do timelapsa. Część Nikonów posiada wbudowany interwał, choć ma on pewne ograniczenia.
    Ja z tego wbudowanego w D5200 korzystam.

    2. Czas między kolejnymi klatkami a chmury: dla wolno płynących chmur już co 3 sekundy klatka - da dość mocne przyspieszenie chmurom. Dla szybko sunących chmur można spokojnie dawać co 2s lub co 1. Mój timelapse z wolnymi chmurami - co 3s klatka: https://www.youtube.com/watch?v=ZpqQICWFsNQ

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •