Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58
  1. #11

    Domyślnie

    3000 klatek? To czyli jakbym ustawila aparat, zeby wyzwalal migawke co 10 sekund kazde zdjecie, to na minute 6 zdjec... tylko 6! A gdzie 3000?
    W ciagu godziny bym miala tylko 360 zdjec.. a gdzie reszta...? 8h i 20 minut na 2 minutowy filmik skladajacy sie z 3000 klatek wyzwalanych co 10 sekund?
    Czyli minutowy filmik, to czas poswiecenia 4h i 10 minut... ja wiedzialam ze dlugo, ale nie wnikalam nigdy w szczegoly tak dokladne.. ehh
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    3000 klatek? To czyli jakbym ustawila aparat, zeby wyzwalal migawke co 10 sekund kazde zdjecie, to na minute 6 zdjec... tylko 6! A gdzie 3000?
    W ciagu godziny bym miala tylko 360 zdjec.. a gdzie reszta...? 8h i 20 minut na 2 minutowy filmik skladajacy sie z 3000 klatek wyzwalanych co 10 sekund?
    Czyli minutowy filmik, to czas poswiecenia 4h i 10 minut... ja wiedzialam ze dlugo, ale nie wnikalam nigdy w szczegoly tak dokladne.. ehh
    hehe, powiem Ci, że są timelapsy z klatką co np. 1 godzina, a nie tylko co 10 sekund - policz ile wóczas to czasu jest
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #13

    Domyślnie

    Zanim zaczniesz katowac aparat timelapsami.
    To jesli masz smartfona z androidem, jest pare fajnych aplikacji do timelapsow.
    Lacznie z kalkulatorami i sugestiami typu: do szybko poruszajacych sie chmur dobierz interwal taki, a a do wolno poruszajacych dobierz taki.
    Sam sobie dla zabawy pykam timelapsy fonem.
    Nawet fajnie wychodza.
    Dobra opcja na poczatek, zeby zorientowac sie o co chodzi i z czym to sie je.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14

    Domyślnie

    Dzieki wszystkim za rady.. tylko, jakos nie moge przelknac, te 3000 zdjec.. szkoda, chyba aparatu no nie?
    ale tak pare chociaz timelapsow chcialabym sprobowac, zeby wyszly naprawde dobre..

    krzysztofz24, no ale telefonem to chyba sie nie zrobi porzadnych timelapsow, tak jak aparatem?
    ja w komorce mam tylko 8MP 4:3 i nie mam androida, mam Windows phone i symbiana, a podasz nazwy tych aplikacji, zreszta poszukam.. ale nie wiem czy komorka bede testowac, bo nawet nie ma jak jej postawic na statyw.. wiec chyba odpada.. i wezyk? to niby jak.. (i nigdy nie robilam telefonem zdjec hehe)
    a, pokazesz swoje timelapsy robione telefonem?
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    Dzieki wszystkim za rady.. tylko, jakos nie moge przelknac, te 3000 zdjec.. szkoda, chyba aparatu no nie?
    Aparat kupiłeś do tego żeby leżał na półce czy po to żeby z niego korzystać?
    To tak jakbyś kupił auto i jeździł nim raz na tydzień tylko dlatego, że szkoda ci nim jeździć
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Aparat kupiłeś do tego żeby leżał na półce czy po to żeby z niego korzystać?
    To tak jakbyś kupił auto i jeździł nim raz na tydzień tylko dlatego, że szkoda ci nim jeździć
    sądzę, że Mekano chodzi o to, że dla zabawy paruminutowego timelapsa katuje się migawkę dość mocno, a jak to jest np. D5100 czy inny amatorski korpus to te 3k klatek to sporo z żywotności aparatu

    porównanie motoryzacyjne skoro chcesz - kupiłeś auto, które przejeździ 200 000 km i dla zabawy ustawisz samochód na hamowni, włączysz silnik i "napstrykasz" 10 000 km (nie liczę już nawet paliwa) - trochę by żal było, prawda? autko zamiast posłużyć 10 lat posłuży 9 bo w parę chwil wykorzystałeś 1/10 żywotności

    inna sprawa, że wcale nie trzeba od razu dla nauki i zabawy robić timelapse'a dwuminutowego - wystarczy np. 10 sekund, a to już "tylko" 250 klatek
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Aparat kupiłeś do tego żeby leżał na półce czy po to żeby z niego korzystać?
    To tak jakbyś kupił auto i jeździł nim raz na tydzień tylko dlatego, że szkoda ci nim jeździć
    No nie badz taki do przodu, myslalam ze jak mi sie spodoba, to miesiecznie moge wykonac parenascie takich timelapsow, a to jest niemozliwe ze wzgledu na czas..
    A nawet te parenascie w miesiacu przykladowo 15 to jest 45 tys. klatek, (a to tylko 15)
    chcac zrobic 20 dolicz 15 tys. wiecej..
    60 tys. klatek w niecaly miesiac... (nie licze robienia jeszcze normalnie zdjec)

    A to masz tylko 40 minut ogladania swoich filmikow w timelapse!!! swietna zabawa nie ma co..
    i teraz przeczytaj jeszcze raz to co napisales do mnie i pomysl..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    sądzę, że Mekano chodzi o to, że dla zabawy paruminutowego timelapsa katuje się migawkę dość mocno


    inna sprawa, że wcale nie trzeba od razu dla nauki i zabawy robić timelapse'a dwuminutowego - wystarczy np. 10 sekund, a to już "tylko" 250 klatek
    No wlasnie.. zaczynajac watek nie myslalam, ze to wyjdzie tak masakrycznie duzo klatek dla 2 minutowego filmiku, tak sobie napisalam, bo pomyslalam, sobie ze to i tak krotki film.. ale sie troche pomylilam, jak widac..

    W takim razie ogranicze sie chociaz do 30 sekund.. to 750 klatek, z odstepem 10 sekund tak bedzie najlepiej? Tzn. chodzi mi czas odstepu kolejnego zdjecia..
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  9. #19

    Domyślnie

    Tak jak napisali koledzy: czas dobierasz do tematu filmu, a w zasadzie do tego co fotografujesz, a jeszcze bardziej precyzyjnie do efektu, jaki chcesz otrzymać (bardziej płynnie, czy bardziej "szarpane" ujęcia: inaczej zachód słońca, inaczej ruch dźwigu, ruch ludzi, rozkwitanie pączka kwiatu, podnoszenie zwodzonego mostu itp, przejazd aut na rondzie - popatrz, że ruch tych obiektów w zasadzie rozciągnięty jest w czasie bardzo różnie. Interwały czasowe starasz się dobierać tak, aby ten ruch pokazać, lecz aby był on przyjemny w odbiorze (choć i z tym czasem jest rożnie). Jak ustawisz interwał na 10 sekund na szybko płynace chmury (bo jest wiatr który je goni) to otrzymasz fajny efekt kłębiących się, dynamicznie zmieniających się bałwanów. Jak to samo ustawisz na prawie nieruchome chmury - to w efekcie otrzymasz ruch mniej dynamiczny. Jak ustawisz 10 sekund na ruch samochodów na rondzie to raczej efekt bedzie mało ciekawy - bo w ciągu 10 sekund taki samochód ma szanse objechac małe rondo i zniknąć - więc bedzie na jednym ujęciu (1 klatka z 24 w sekundzie filmu) - będzie praktycznie niewidoczny. Tutaj czas bym skrócił.
    Tak więc różne obiekty - rożny ruch - różne interwały.

  10. #20

    Domyślnie

    I od siebie dodam, że zanim wypstrykasz 800 fotek, poczytaj więcej o timelapsach, a zwłaszcza o ustawianiu parametrów. Ja swego czasu "zmarnowałem" mniej więcej tyle klatek, bo sobie zrobiłem timelapsa rozwijającego się kwiatka w trybie priorytetu przysłony (A) zamiast M. W efekcie każde zdjęcie miało MINIMALNIE (ale jednak!) inną ekspozycję, co przełożyło się na migotanie filmiku (a wyrównywać ekspozycję każdej klatki już nie jest zabawne )

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •