Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie jak uzyskać taki efekt

    Witam,
    Koledzy chciałbym prosić o pomoc - jak uzyskać efekty tak dynamicznego niebia jak na poniższych zdjęciach...?
    Posiadam S 10-20 jednak nie udaje mi się uzyskać nic podobnego. Ogólnie te zdjęcia wklejone są jakieś takie żywe - tzn, dosłownie wciągają do środka - widać w nich tą głębie... jak w 3D
    Od czego to zależy? od obróbki w PS (też dysponuję czy od jakichś konkretnych ustawień np ostrości przy cykaniu fotki? Z góry dzięki za pomoc

    Poniżej linki:
    http://www.flickr.com/photos/19118802@N00/3171243490
    http://www.flickr.com/photos/97201346@N00/2411082235

  2. #2

    Domyślnie

    Samo posiadanie szerokiego kąta nie spowoduje, że Twój aparat wypluje zdjęcia, jak te z linków - chociaż szkło masz bardzo fajne.

    Do takiego efektu potrzebne jest poprawnie wykonane zdjęcie + obróbka - żadne konkretne ustawienia aparatu.
    Odnośnie obróbki - na początek o wiele łatwiej (przynajmniej dla mnie) jest pracować lightroom'em niż PS'em.
    A sama obróbka: nie ma konkretnej recepty, ale na pewno wyciąganie cieni, ostrość, kontrast, nasycenie, miejscowe rozjaśnianie-przyciemnianie...czyli podstawy

    Powodzenia!

  3. #3

    Domyślnie

    ...jak sam autor napisał....HDR przy użyciu Photomatix

  4. #4

    Domyślnie

    efekt takiego nieba jak na 2 fotce to uzyskałem, przyciemniając pędzlem niebo w LR + trochę kontrastu czystości i koloru niebieskiego

    co do pierwszej: trafić z takimi warunkami jak autor ciężko, rzadko się takie ładne zachody/wschody zdarzają... niebo trochę poruszone, morze wygładzone więc statyw, długi czas naświetlania, iso 100-200, przysłona z 9-11, a reszta to obróbka i lokalne poprawianie ekspozycji, wyciąganie z cieni plaży. Chyba, że się mylę to niech mnie ktoś poprawi, kto tego typu robi foty
    brak sygnatury

  5. #5

    Domyślnie

    A to wszystko taka zgaduj zgadula... Hehe...
    Zeby cos z tego bylo trzeba ja: pokochac, wydac na nia majatek, zdradzic, odepchnac i poczekac, az sama powroci... Tak wiec jestem soba, bo wszyscy inni sa juz zajeci

  6. #6

    Domyślnie

    że niby w czarnej D z moimi wnioskami jestem??

    to mnie uświadom, chętnie posłucham
    brak sygnatury

  7. #7

    Domyślnie

    Ćwiczę asertywność, wiec powinienem odmówić pomocy, ale chamem nie jestem wiec Bierzcie i uczcie się Ci którzy na YouTube wpisac "Lightroom tutorials" nie potraficie... Wiem, ze jest tego mnóstwo, i łatwiej wystawić rękę i powiedzieć daj, niż posiedzieć, poszukać i naprawdę wiele się nauczyć... (chamem nie jestem, ale za to wredny ... pozdrowienia dla mamusi)

    Ps... Zacznijmy jednak od zrobienia dobrego zdjęcia, a później do edycji...
    Ostatnio edytowane przez danielz ; 11-10-2012 o 14:21
    Zeby cos z tego bylo trzeba ja: pokochac, wydac na nia majatek, zdradzic, odepchnac i poczekac, az sama powroci... Tak wiec jestem soba, bo wszyscy inni sa juz zajeci

  8. #8

    Domyślnie

    Po pierwsze aby takie zdjęcie zrobić, to trzeba wstać rano i czekać na wschód słońca, żaden LR lub PS nie pomoże.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •