Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Dla mnie główna różnica przy nowych matrycach to brak żółtaczki przy wyższym ISO. Wkurza mnie ten fakt strasznie w D700, bo jak mam na tyle jasny kościół żeby np na ISO 1000 zrobić zdjęcie bez lampy to już przy takim ISO żółtaczka jest widoczna i zrobienie dobrego WB podczas obróbki staje się dość trudne, a im wyższe ISO tym gorzej.
    ;]

  2. #12
    Oszczędny w słowach Awatar somrozen
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Słupsk/Koszalin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Dla mnie główna różnica przy nowych matrycach to brak żółtaczki przy wyższym ISO. Wkurza mnie ten fakt strasznie w D700, bo jak mam na tyle jasny kościół żeby np na ISO 1000 zrobić zdjęcie bez lampy to już przy takim ISO żółtaczka jest widoczna i zrobienie dobrego WB podczas obróbki staje się dość trudne, a im wyższe ISO tym gorzej.
    często na ISO 5000 robię pstryki i nie widzę takiej dolegliwości u siebie, możesz podrzucić jakiś przykład?
    aktualizowałeś soft w puszce do najnowszego?
    jakiego monitora używasz?, bo ja LG IPS231
    stosujesz Auto WB i pliki RAW? bo ja tak...
    poniżej przykład zdjęcia na ISO 5000, pytanie: czy jest żółte u Ciebie?
    ======================================
    D4s,D4,D700,2xN24-70,N70-200,N70-300,N85,N50,SB700,2xSB910, DJI Phantom 2V+, DJI MAVIC, DJI OSMO...żaden ze mnie fotograf.

  3. #13

    Domyślnie

    Żółte może nie, ale lewa ręka pana młodego wygląda jak od trupa

  4. #14

    Domyślnie

    A tam, a tam czepiasz się to jest druga ręka ta mniej ważna

  5. #15
    Oszczędny w słowach Awatar somrozen
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Słupsk/Koszalin
    Posty
    225

    Domyślnie

    problem dotyczył zażółcenia, nie trupowatości ;p
    ======================================
    D4s,D4,D700,2xN24-70,N70-200,N70-300,N85,N50,SB700,2xSB910, DJI Phantom 2V+, DJI MAVIC, DJI OSMO...żaden ze mnie fotograf.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ranbir kapoor Zobacz posta
    Patrzac na twojej stronie na zdjecia slubne, portrety,repo czy folklor myslenie ktora z 4 puszek wybrac to ostatnie co powinno cie teraz zajmowac

    Rzeczywiscie tak leciwa puszka jak D3 bedzie cie tylko ograniczac
    ..trudno racji nie przyznać..
    Daniel, szacunek dla Ciebie, że poszukujesz i próbujesz, ale wpisz w googlach - "KamasH, D70"
    ..wynik może troche rozjaśni kwestie "leciwości" puszek.
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez somrozen Zobacz posta
    często na ISO 5000 robię pstryki i nie widzę takiej dolegliwości u siebie, możesz podrzucić jakiś przykład?
    aktualizowałeś soft w puszce do najnowszego?
    jakiego monitora używasz?, bo ja LG IPS231
    stosujesz Auto WB i pliki RAW? bo ja tak...
    poniżej przykład zdjęcia na ISO 5000, pytanie: czy jest żółte u Ciebie?
    Przykład wrzucę jak znajdę chwilę na wertowanie rawów żeby to dobrze uwidocznić. Softu nie aktualizowałem. Używam monitora TN, ale to nie tylko moja opinia, ludzie mający IPSy mówią to samo. AWB + Raw, jak najbardziej, nie robię w JPG. Żółte nie jest to zdjęcie co podałeś, ale po pierwsze nie widzę całych ludzi tylko kawałek ręki, po drugie tak zjechałeś w magnetę że ręka jest trupia (ogólnie całe zdjęcie idzie w rózowy zafarb), i jak sam widzisz nie da się zrobić tak żeby lewa nie była trupia a prawa nie miała wtedy żółtaczki. Wóz albo przewóz, albo dwa wołania, co mi się nie uśmiecha robić przy całym repo z kościoła gdzie widać młodych.
    ;]

  8. #18
    Oszczędny w słowach Awatar somrozen
    Dołączył
    01 2011
    Miasto
    Słupsk/Koszalin
    Posty
    225

    Domyślnie

    to już chyba będzie potrzebna ocena kogoś kto zna się na monitorach, taki ktoś jak np. Czornyj
    ======================================
    D4s,D4,D700,2xN24-70,N70-200,N70-300,N85,N50,SB700,2xSB910, DJI Phantom 2V+, DJI MAVIC, DJI OSMO...żaden ze mnie fotograf.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yuras Zobacz posta
    ..trudno racji nie przyznać..
    Daniel, szacunek dla Ciebie, że poszukujesz i próbujesz, ale wpisz w googlach - "KamasH, D70"
    ..wynik może troche rozjaśni kwestie "leciwości" puszek.
    Hm... I te wszystkie ślubniaki robione d70tką?

  10. #20

    Domyślnie

    Poproszę o zamknięcie tematu
    2x Canon 5D Mk III, Sigma 15mm F/2,8 FE, Sigma 85mm F/1,4, Canon 16-35L II, Canon 35L, Canon 135L, Canon 70-200 L IS II

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •