Close

Strona 23 z 34 PierwszyPierwszy ... 13212223242533 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 334
  1. #221
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cześć.
    Mam pytanie z innej strony.
    Posiadam dwa akumulatory do Nikona D7100. Czy po naładowaniu akumulatora mogę go przechowywać w ładowarce (włożony do ładowarki jak podczas ładowania) ale bez podłączenia do prądu.
    Czy nie zostanie rozładowany lub uszkodzony przez ładowarkę ?

  2. #222

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzykcb Zobacz posta
    Cześć.
    Mam pytanie z innej strony.
    Posiadam dwa akumulatory do Nikona D7100. Czy po naładowaniu akumulatora mogę go przechowywać w ładowarce (włożony do ładowarki jak podczas ładowania) ale bez podłączenia do prądu.
    Czy nie zostanie rozładowany lub uszkodzony przez ładowarkę ?
    W jaki sposób ma zostać uszkodzony? Jak Ci tak wygodnie przechowywać akumulator...

  3. #223
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2017
    Miasto
    Dzierżoniów
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    W jaki sposób ma zostać uszkodzony? Jak Ci tak wygodnie przechowywać akumulator...
    Pytam, jako że nie jestem elektronikiem - kiedyś słyszałem że ładowarki starego typu potrafiły tak rozładować akumulator.
    Pytanie czy te czasem nie robią czegoś podobnego.

  4. #224

    Domyślnie

    Nie słyszałem nigdy o takiej przypadłości, no ale nigdy nie trzymałem baterii w ładowarce...

  5. #225

    Domyślnie

    Myślę że możesz trzymać baterie w ładowarce, żeby doszło do rozładowania musiałby być zwarte styki, takiej sytuacji nie ma

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muzykcb Zobacz posta
    Pytam, jako że nie jestem elektronikiem - kiedyś słyszałem że ładowarki starego typu potrafiły tak rozładować akumulator.
    Nowe też potrafią. Spotkałem się kilkukrotnie z przypadkami rozładowania akumulatorów pozostawionych w różnych ładowarkach, więc nie polecam takiego przechowywania. Później użytkownicy winią za uszkodzenia ładowarkę, a nie należy oczekiwać, że z akumulatora pozostawionego w wyłączonej ładowarce nie popłynie żaden prąd. Prąd ten może być pomijalnie mały, ale wcale nie musi. Oczywiście to nie będą grube ampery. Co do uszkodzenia akumulatora przez zbyt głębokie rozładowanie to w przypadku akumulatorów z wbudowaną elektroniką zabezpieczającą (a w lustrzankach takie właśnie są) powinna ona zapobiec rozładowaniu poniżej określonego napięcia. Tu mogę powiedzieć tylko, że w zamienniku EN-EL3e Hahnela elektronika nie spełniła swojej funkcji i ogniwa uległy uszkodzeniu. W moim wypadku do rozładowania doprowadził nieoryginalny grip. Zabezpieczenie oryginalnego EN-EL3e zadziałało prawidłowo i ogniwa ocalały, choć były rozładowane do minimum.

    Tak więc ja bym Ci nie polecał pozostawiania akumulatora w ładowarce. Wyjmowanie po zakończeniu ładowania to dobry nawyk. Wiem jednak, że Twoje pytanie wynika z faktu, że akumulator mieści się w całości do ładowarki i zajmuje mniej miejsca. Wolałbym wstawić jakiś dystans (kawałek kartonu, sztywnej pianki itp.), który nie pozwoli na połączenie styków ładowarki z akumulatorem. Będzie wystawać może 5mm poza obrys ładowarki, ale przynajmniej nic Cię nie zaskoczy. Tak jak napisałem, gdyby akumulator uległ uszkodzeniu to byłbym nieco zaskoczony, ale jego przyspieszone rozładowanie wcale by mnie nie zdziwiło.

  7. #227

    Domyślnie

    Zakupiłem akumulator "Premium gold", cena 70-90zł, zaleznie od sklepu. Z d7200 działa ok, nie wystepuje problem z błędnym odczytem stanu baterii na najnowszym firmware i sam aku trzyma podobnie do oryginału. Jak ktoś szuka koniecznie taniego zamiennika, mogę polecić
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  8. #228

    Domyślnie

    Wie ktoś może, jak powinienem postępować z nowo zakupionym akumulatorem Newell EN-EL15 LI-ION? Akumulator nie posiada efektu pamięci, a kazują go formatować jak stare aku "informacja newell"
    Ostatnio edytowane przez andi87 ; 26-05-2017 o 11:39
    Zabaweczki

  9. #229

    Domyślnie

    To nie ma związku z efektem pamięci. Fabrycznie nowe ogniwa Li-Ion w ciągu pierwszych 3-5 cykli zwiększają swoją pojemność. Jeśli chcesz, aby akumulator jak najszybciej osiągnął maksymalną pojemność to powinieneś 3-krotnie go rozładować i naładować. Ja z reguły spotykałem wzrost pojemności o 5-7% względem uzyskanej przy pierwszym rozładowaniu.

  10. #230

    Domyślnie

    Nie da się formatować akumulatorów. Formatowanie, to proces nadawania jakiegoś formatu, a aku nie mają takiego.
    Można je conajwyżej formować, ale tylko takie, co takiego procesu potrzebują.

    Natomiast każdy nie używany aku "usypia" i potrzeba nawet kilku cykli ładowanie/rozładowanie, aby odzyskały swoją pojemność.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 23 z 34 PierwszyPierwszy ... 13212223242533 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •