Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Trzy obiektywy - który lepszy ?

    Chcę kupić obiektyw do Nikona D7000 Interesuje mnie, który waszym zdaniem jest najlepszy i dlaczego? Jeśli wiecie coś na temat AF czy jakości obrazu to zależało by mi na waszych porównaniach.

    http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co= ... 0&add2=908

    1. SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF)
    2. SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC
    3. 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM

    Dzięki za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    sigma sprawia lepsze wrażenie, reguły nie ma doradzam dobierać dany obiektyw do swojego body...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  3. #3
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Sigma będzie lepsza mechanicznie i optycznie, jednak pierwszego Tamrona kupisz 3x taniej, będzie też mniejszy i lżejszy.

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem sigmę 17-70 f/2.8-4.5 i miałem w niej ogromny problem z AF. Jakoś teraz nie jestem przekonany do Sigmy tymbardziej, że poczytałem trochę testów obiektywów sigmy i tamrona i często nażekali na AF sigmy...

  5. #5

    Domyślnie

    no może do chol%$#@y ktoś w końcu zrobi rzetelne porównanie tych szkieł + 17-55 bo pytań od groma a konkretów brak...Chodzi o zdjęcia a nie jakieś "wykresy".
    RapG - Koledze nie chodziło o S17-70... . Swoją drogą to skłaniam się po prostu ku wersji najtańszej (ale z pewnego "cichutko" szemrającego źródła) plus stałki właśnie . Cena nowej 17-50... jak dla mnie w jakiejś perspektywie FX (dalekoooo) nieakceptowalna.
    AMATOR

  6. #6

    Domyślnie

    Wiem, że nie chodziło o S17-70. Chodzi mi o to, że ja miałem S17-70 i w niej AF nie działał za ładnie. Dlatego do Sigmy nie jestem przekonany.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •