Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 106

Wątek: Sigma USB DOCK

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Sigma USB DOCK

    no to kalibrujemy sami...

  2. #2

    Domyślnie

    Przy dwóch puszkach i Canonie niestety ciągle nie jest za kolorowo.

  3. #3

    Domyślnie

    w sensie ze na 2 korpusach szkla roznie dzialaja?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    w sensie ze na 2 korpusach szkla roznie dzialaja?
    Tak

  5. #5

    Domyślnie

    ktoś gdzieś się doczytal przypuszczalnej ceny?
    | D600 | D90 | N 35 1.8 | N 50 1.8 |T17-35 2.8-4| S 70-200 f2.8 | plecaczek

    Fejs

  6. #6

    Domyślnie

    pewnie z tysiaka...

  7. #7

    Domyślnie

    no to kto wie, to urzadzenie moze byc pomocne... pewnie niewiele to zmieni w kwestii dostrojenia do obu korpusow, ale przynajmniej da szanse uzywania na obu po pewnych modyfikacjach. ciekaw jestem bardzo nowej sigmy 35 1.4... jesli bedzie taka jak zapowiadaja i bedzie mozna kupic tego docka to czemu nie...

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli to ustrojstwo będzie dobrze działało to można wydać trochę więcej, żeby Sigma dobrze działała niż wydawać krocie na szkło systemowe.

    A co do 35/1.4 to ciekawe czy skopie tyłki L i G. By się wtedy działo .

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo fajnie, że Sigma coś takiego pokazała, bo pewnie za jakiś czas inni producenci też takie urządzonko skonstruują. Niestety, ale obecnie to nawet bardzo drogie szkła N czy C wymagają kalibracji. Pół biedy, jeśli starczy np. kalibracja wbudowana w korpus.. ale nie zawsze jest tak różowo.

    Inna sprawa to pytanie czy to rzeczywiście działa. Bo z tym FF czy BF to jest trochę cyrków. Czasem skalibrowanie daje efekty, ale np. przy ostrzeniu na pewnych odległościach od ostrzonego przedmiotu, a już przy diametralnie innej odległości - są cyrki.
    Ja tak miałem swego czasu. Kupiłem Sigmę 70-200/2.8 na bliskich odległościach trafiała, ale już dalej BF. Wysłałem do serwisu razem z puszką (wtedy jeszcze D80), skalibrowali, odesłali... Ale niewiele się zmieniło, wysłałem więc drugi raz. Skalibrowlai ponownie.... to samo. Udało mi się dotrzeć do kierownika serwisu, powiedziałem telefonicznie jak sprawa wygląda (chociaż opisywałem ją bardzo szczegółowo i dołączałem zdjęcia przy poprzednich wysyłkach), przyznał, że oni kalibrują i testują na niewielkich odległościach. Wysłałem więc trzeci raz, przyznali, że nie da się tego egzemplarza poprawnie skalibrować i wymienili mi na inną sztukę, z którą było już OK.
    Co ciekawe, obecnie używam tej Sigmy z dwoma D700, na jednym nie wymaga korekty, na drugim +15. Jest to o tyle ciekawe, że moje cztery inne szkła trafiają w punkt, z obydwoma korpusami, bez korekty. Gdzie tu logika?
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 25-09-2012 o 15:10

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    a już przy diametralnie innej odległości - są cyrki. Temat rzeka...

    zrobia aplikacje na ajfona... bedzie sie kalibrowac na zleceniu

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •