Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Czy istnieje taka szybkozłączka?

    Witam,

    pytanie może głupie ale niestety nie mam możliwości fizycznie się przypatrzeć w jakimś sklepie szybkozłączkom czy tez stwierdzić po zdjęciach w Internecie. A istniejącej odpowiedzi na forum nie znalazłem. Czy jest taka szybkozłączka lub przejściówka, rozdzielnik, płytka (nie wiem jak to nazwać), aby była możliwość przykręcenia dwóch śrub 1/4"?
    A dokładniej, mam pasek naramienny, który jest przykręcany śrubą 1/4" i co w momencie gdybym chciałbym skorzystać ze statywu, to jestem skazany na to, aby najpierw odkręcić pasek naramienny, a dopiero potem szybkozłączkę do statywu czy jest możliwość aby mieć dwie rzeczy jednocześnie przykręcone?

    Aparat Nikkon D5300 i statyw Manfrotto Traveller Big

  2. #2

    Domyślnie

    Miałem kiedyś pas naramienny od chinczyka i miał śrubę od złączki z drugim gwintem w srubie od spodu, mniej więcej cos takiego
    https://goo.gl/images/An3rc1

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez greku792 Zobacz posta
    Miałem kiedyś pas naramienny od chinczyka i miał śrubę od złączki z drugim gwintem w srubie od spodu, mniej więcej cos takiego
    https://goo.gl/images/An3rc1

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
    Ja mam coś takiego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180226_191545_vHDR_Auto.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	2,26 MB
ID:	5519
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20180226_191700_vHDR_Auto.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	2,69 MB
ID:	5520

    I jak to przykręcić jednocześnie?

  4. #4

    Domyślnie

    Masz 2 opcje.
    1.) Kupujesz coś takiego:

    Nie musisz dokładnie ten. O ideę chodzi.
    2.) Zmień pasek, na taki który montuje się do szybkozłączki. Np taki:


    Osobiście 2 sugeruję.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki serdecznie za podpowiedź!
    Tylko teraz stoję nad kolejnym dylematem
    Otóż opcja nr 1 którą wymieniłeś, musiałbym sprawdzić jak zmiana kąta mocowania paska o 90 stopni wpłynie na pracę/obsługę i czy ta szybozłączka w kształcie L jakoś nie przeszkadza w codziennym używaniu w robieniu zdjęć z ręki. Oraz rozumiem ideę ale ten co podałeś kosztuje 199zł:
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/3-leg..._box=quarticon

    A tańszy konkurent za 65zł już nie posiada z boku mocowania na śrubę 1/4", więc odpada:
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/genes...r-pll-100.html

    Opcja nr 2, ok ale na obecny pasek wydałem 175zł. (fakt, że nie przemyślałem łączenia, a w następstwie mocowania statywu. A korzystanie z niego to bajka).
    https://www.cyfrowe.pl/aparaty/-ultr...-mezczyzn.html

    A kupno kolejnego fajnego paska naramiennego szybkiego dostępu, wiąże się znowu z wydatkiem kilku stówek heh

    Więc i tak i tak muszę wydać kilka stówek. Tylko czy na szybkozłączkę w kształcie L, która znajdzie przy okazji kilka innych zastosowań. Czy nowy pasek naramienny takiego typu jak wspomniałeś, a obecny odłożyć na półkę
    TYLKO ŻE:
    Przekładając oferty na paski naramienne zdecydowanie większość jest mocowana na śrubę. Znalazłem jedynie coś takiego:
    http://www.fotograficzneakcesoria.pl...-qs,id450.html
    Ale cena mnie przeraża... (29zł)

  6. #6

    Domyślnie

    Kolego PD Slide jest paskiem uniwersalnym. Osobiście na ramieniu noszę.
    Co do L-bracketa, ramię pionowe idzie na lewą stronę. Nie trzymasz za nie, więc może nie przeszkadza. Popatrz też na innych producentów. Są czasem z gwintem w tej dłuższej części.
    Możesz też popatrzyć na długie płytki ARCA. Czasem taka z gwintem się trafi.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #7

    Domyślnie

    Sprzedaj obecny pasek i zainteresuj się systemem Peak Design... W przypadku migrowania między paskami, uchwytami, szybkozłączkami to chyba najlepsze możliwe wyjście.

  8. #8

    Domyślnie

    W pasku Peak Designa mocowanie paska jest jednocześni złączką do statywu w standardzie Arca Swiss więc problem znika. Mam taki pasek i bez problemu zapinam mocowanie paska do głowicy na statywie, nic nie lata nie kołysze się , więc wymiana paska na pasek PD powinna załatwić twój problem.
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  9. #9

    Domyślnie

    Potwierdzam opinie kolegów, Peak Design i jego produkt Slide jest super.
    W komplecie masz cztery kotwice, więc jednym paskiem możesz obsłużyć dwa body jeżeli byłaby taka potrzeba.
    Komfort mocowania do statywu bez ruszania czegokolwiek.
    Poza tym można dokupić uchwyt Peak Desigon Capture v3, który można zamocować na szelki od plecaka i błyskawicznie zapinać body z obiektywem.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję wam serdecznie za podpowiedzi

Podobne wątki

  1. Jaka szybkozłączka do triopo B-2N
    By manfred in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2016, 21:37
  2. [velbone PH-368] Szybkozłączka
    By faust1985 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 17:18
  3. Czy istnieje taka strona?
    By Locter in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 13:03
  4. Szybkozłączka Slik PRO 340DX
    By jaber in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 23:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •