Close

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 106

Wątek: Sigma USB DOCK

  1. #81

    Domyślnie

    witam,

    Mam usb dock, i drugi egzemplarz sigmy (wybierany z 2 sztuk w sklepie). Wysłąłem d kalibracji do sigmy, usb dockiem nie dało rady, miał ustawienia raz na plus raz na minus. Po kalibracji w serwisie i sprawdzeniu pojechał ponownie do kalibracji. Druga kalibracja już ok, jednak od jakiegoś czasu zauważyłem że lubi sobie oszyć za obiektem. zwłaszcza w pomieszczeniu. zwróciłem więc uwagę dlaczego tak się dzieje. Mam wrażenie że lubi tak robić w sztucznym oświetleniu lub z lampa. Jednak tylko na pewnych odległościach i kombinacjach ogniskowa/ odległosć. Niesgtety usb dockiem będę musiał to dokalibrować. Na chwilę obecną ze względu na brak czasu zostawiam tak jak jest. W aparcie ustawiłem mikrokalibrację na -3.

    Pozdrawiam
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fader_audio Zobacz posta
    witam,

    Mam usb dock, i drugi egzemplarz sigmy (wybierany z 2 sztuk w sklepie). Wysłąłem d kalibracji do sigmy, usb dockiem nie dało rady, miał ustawienia raz na plus raz na minus. Po kalibracji w serwisie i sprawdzeniu pojechał ponownie do kalibracji. Druga kalibracja już ok, jednak od jakiegoś czasu zauważyłem że lubi sobie oszyć za obiektem. zwłaszcza w pomieszczeniu. zwróciłem więc uwagę dlaczego tak się dzieje. Mam wrażenie że lubi tak robić w sztucznym oświetleniu lub z lampa. Jednak tylko na pewnych odległościach i kombinacjach ogniskowa/ odległosć. Niesgtety usb dockiem będę musiał to dokalibrować. Na chwilę obecną ze względu na brak czasu zostawiam tak jak jest. W aparcie ustawiłem mikrokalibrację na -3.

    Pozdrawiam
    No właśnie... Ja trochę dlatego nie mogłem się do Sigmy 18-35 przekonać. Za nic. Też w duecie z D7100 miałem dziwne objawy, nieprzewidywalne zachowania... Chyba ten pierwszy Art po prostu nie wyszedł jak trzeba.

  3. #83

    Domyślnie

    Małe pytanie - "madebyzosiek" - Te nieprzewidywalne zachowania były przy większości przesłon na np. tej samej odległości czy wyłącznie większy otwór sprawiał nieprzewidywalność z AF ?
    Czy powyżej F4 też były klocki z AF?
    Pozdrawiam

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dizeld70s Zobacz posta
    Małe pytanie - "madebyzosiek" - Te nieprzewidywalne zachowania były przy większości przesłon na np. tej samej odległości czy wyłącznie większy otwór sprawiał nieprzewidywalność z AF ?
    Czy powyżej F4 też były klocki z AF?
    Pozdrawiam
    Powiem Ci, że nie wiem... Nie wykraczałem w tym szkle powyżej 2.8, bo interesował mnie tylko obrazek 1.8-2.8. Nieprzewidywalność występowała przede wszystkim w sztucznym oświetleniu, szczególnie jak światło padało w obiektyw. Były też nietrafione zdjęcia, gdy obiekt był czerwony (na przykład czerwona sukienka), ale to był urok D7100. W świetle słonecznym było super. Sądzę, że powyżej F4 głębia ostrości może ukrywać sporo błędów. Dla porównania Sigma 50-100 nie ma tych problemów. Też zaliczyła kalibrację, jest idealna na każdej ogniskowej i każdej odległości, niezależnie od przysłony. Tylko teraz nie mam już D7100, więc może wina trochę była po jego stronie. Z drugiej strony znajomy, który mi pożyczał S18-35 i od którego odkupiłem S50-100 też miał D7100. Był zadowolony. Ciężko dokładnie zbadać przyczynę, ale jednak potrzebowałem pewnego i szybkiego AFu i dlatego 18-35 odpadła po dwóch przymiarkach.

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No właśnie... Ja trochę dlatego nie mogłem się do Sigmy 18-35 przekonać. Za nic. Też w duecie z D7100 miałem dziwne objawy, nieprzewidywalne zachowania... Chyba ten pierwszy Art po prostu nie wyszedł jak trzeba.
    Ostatnio też obrabiam zdjecia, które były robione jeszcze starym kitem 18-135, tam również w sztucznym świetle nie jest idealnie, Więc myślę że tu więcej winy będzie leżało ze strony body. Tym bardziej, że ma znany problem z aF, jeżeli tło jest bardziej kontrastowe niż obiekt, wtedy lubi ustawiać na tło. Mam wrazenie że d80
    był bardziej nieomylny, może dlatego, że same punkty af miał mniejsze.
    Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale 18-35 bardzo dobrze współpracuje z d500.
    jak zrobi się ciepło to mam nadzieję, że znajdę czas by sprawdzić i ewentualnie usb dockiem poprawić.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  6. #86

    Domyślnie

    Jest tu może ktoś z Warszawy, posiadający Dock'a i mający chwile aby skalibrować mi Arta 35 z D600 ?

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    Jest tu może ktoś z Warszawy, posiadający Dock'a i mający chwile aby skalibrować mi Arta 35 z D600 ?
    Zapraszam do Norwegii - chętnie pożyczę - testować można na pięknej ośnieżonej okolicy

  8. #88

    Domyślnie

    Gdyby nie półroczny syn, to nawet bym rozważał wycieczkę

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    Gdyby nie półroczny syn, to nawet bym rozważał wycieczkę
    Witam,
    Popytaj gdzie w sklepie centrum sigmy czy jak to się nazywa, może pozycza usb docka. Jeżeli masz półroczne dziecko, to zrób to jak najszybciej, to szkło po kalibracji da ci świetne zdjęcia potomka, kolory kontrast plastyka obrazka i kropka nad i w postaci genialnej ostrości. Wiem co pisze, moja córka ma juz kupe zdjęć tym szkłem zrobione. W ruchu również.
    Szkło ma pewne mankamenty, które da sie opanować. Jeżeli nie masz d7100, nie powinno być problemów.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  10. #90
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Na olx widzę dwa ogłoszenia z wawy odnośnie wypożyczania docka.

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •