Close

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 106

Wątek: Sigma USB DOCK

  1. #61

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś z obecnych posiada Sigma USB Dock w Warszawie? Potrzebuje zrobić update opgrogramowania dla 35 1.4, więc chciałbym dosłownie na 5min pożyczyć.

  2. #62
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Łopata w ręce i odkopuje, jak wygląda sprawa z używanym usb dock, czy traci on coś na precyzji i jakości czy bez obawy można kupić używany oczywiście jeśli nie jest zepsuty.

  3. #63

    Domyślnie

    USB Dock jest jak dekielek na obiektyw, nie ma co się zepsuć Kupuj, jak cena dobra, bo 200 zł za nowy to też nie jest dużo

  4. #64
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    A to dobrze wiedzieć, zastanawiałem się czy to faktycznie tylko zakrętka na obiektyw z kablem i cała robota to soft

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    A to dobrze wiedzieć, zastanawiałem się czy to faktycznie tylko zakrętka na obiektyw z kablem i cała robota to soft
    Dokładnie tak, tylko styki w metalowym bagnecie, osadzonym w plastiku i podłączonym kablem do kompa

  6. #66
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dlaczego chińczyki tego jeszcze nie zrobiły po 1,99$ ?

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dlaczego chińczyki tego jeszcze nie zrobiły po 1,99$ ?
    Heh, racja bo za Made in Japan to już 50 zielonych, lub 200 złotych trzeba... Ale warto, szczególnie jak się ma kilka Sigm. Możesz też wypożyczyć z Pro Center, masz w Krakowie na pewno. Kiedyś koszt wynosił 50 zł. Ja miałem kupiony do Sigmy 17-70 C, sprzedałem razem z obiektywem, a niedawno kupiłem jeszcze raz i już nie sprzedam, bo znów będzie potrzebny

  8. #68

    Domyślnie

    Czy możecie mi napisać jak sprawuje sie AF w rzeczywistych warunkach?
    Szczególnie AF-c na którym najbardziej lubię robić zdjęcia, czy jednak AF-s jest pewniejszy?

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dlaczego chińczyki tego jeszcze nie zrobiły po 1,99$ ?
    usb dock to dobrze wydane 200zł
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  10. #70

    Domyślnie

    Pytanie do osób, które dock-owały nie raz
    Szkło Sigma 18-35 1,8
    Co do ustawiania parametrów dla odległości 0,28 0,35 0,5 wszystko jest przejrzyste i jasne. Jednak w ostatniej kolumnie są trzy wartości odległości.

    Widnieją tam wartości:
    1. - 1m
    2. - 2m
    3. - ∞ oraz nieskończoność.

    Ponieważ nie jest dokładnie wyjaśnione przez producenta usbdocka na którą z tych wartości należy ustawiać:

    - Pytanie pierwsze. które wartości/odległości należy wybrać z ostatniej 4 kolumny?
    Czy to oznacza, że sam wybieram sobie preferowaną odległość np. 2 metry i na nią ustawiam koryguję BF lub FF ??

    - Pytanie drugie. Jak sprawdzić poprawność ostrzenia na tablicy testowej przy ogniskowej 18 z odległości 2 metrów?

    Przecież na szerokim kącie 18mm ustawiając ostrość z odległości 2 metrów (tablica jest malutka) i powiększając 100% wszystko z tablicy jest jednakowe i nie daje się rozróżnić co jest ostre na skali. Przynajmniej ja tak mam.
    Powiększając ponad 100% by się przyjrzeć to powstaje pikseloza i na wyświetlaczu i na monitorze gdzie nijak można coś odczytać.

    Ta sama sytuacja a nawet bardziej dotyczy nieskończoności.
    W jaki to niby sposób można odczytać, że szkło dobrze lub źle ostrzy? Czy na np. 1000 metrów można dostrzec poprawność ostrzenia?
    Jeśli na oko to zbędne staje się używanie tego docka w przypadku ostatniej kolumny ???
    Tak samo można ustawić sobie -20 jak i +20 bo będzie bez różnicy na taką odległość
    Szeroki kąt od pewnej odległości w dal wszystko ostrzy do prawie nieskończoności.

    To trochę żartem, ale proszę o podpowiedź.
    Pozdrawiam

Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •